Nafciarze uczcili 100-lecie obrony Płocka

19 sierpnia Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock zorganizowało robiące wrażenie obchody 100-lecia obrony Płocka przed bolszewikami. W okolicach Teatru Dramatycznego w Płocku zebrali się kibice, ale też Motomikołaje i płoccy taksówkarze. Wszyscy sprzed teatru udali się na Most im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Wzgórze Tumskie, gdzie odpalili sporą ilość rac.

 

Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock:

Wczorajszy dzień w Płocku upłynął pod znakiem obchodów 100. rocznicy bohaterskiej obrony naszego miasta (18-19 sierpnia 1920 r.).

O 18:00 na Płockich Powązkach odbyła się msza święta trydencka w intencji obrońców Płocka. Następnie delegacje przedstawicieli grup biorących udział w obchodach złożyły kwiaty pod grobem Antolka Gradowskiego.

[art5]

O godzinie 20:00 spod Teatru Dramatycznego ruszył przemarsz na Most im. Legionów Piłsudskiego. Tam, odpalając pirotechnikę, symbolicznie uczciliśmy pamięć bohaterów heroicznie broniących naszego ukochanego miasta przed bolszewikami w 1920 roku.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w obchodach 100. rocznicy obrony Płocka (wielki szacunek za liczne reprezentacje dla MOTO MIKOŁAJE PŁOCK i płockich taksówkarzy).

Należy pielęgnować pamięć o tych wydarzeniach i przekazywać ją z pokolenia na pokolenie – to fundament tożsamości i poczucia lokalnego patriotyzmu. A rozsławianie tych czynów przyczyni się do poznania przez szersze grono odbiorców bohaterskiej historii naszego miasta, która miała istotny wpływ na losy całego państwa polskiego, wszak zdecydowanie za rzadko mówi się o naszym mieście w kontekście zwycięskiej Bitwy Warszawskiej.

PŁOCK TO JEST MIASTO BOHATER!
WIECZNA CZEŚĆ I CHWAŁA OBROŃCÓW PŁOCKA!

[art5]

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments