LIVE: Pod stadionami 23-25.04.2021 23 kwietnia 2021

POD STADIONAMI” to cykl, w którym będziemy umieszczać zdjęcia z każdego spotkania pod polskimi stadionami LIVE, co później będzie służyło jako podsumowanie kolejki. Strona nie posiada auto-odświeżania, więc zalecamy co jakiś czas ręcznie odświeżać newsa, aby być na bieżąco. Zachęcamy również do konstruktywnej dyskusji w komentarzach, które znajdują się na samym dole newsa. POSIADASZ JAKIEŚ CIEKAWE MATERIAŁY (ZDJĘCIA, FILMIKI) Z MECZÓW I CHCESZ SIĘ Z NAMI NIMI PODZIELIĆ? PISZ NA KONTAKT ALBO BEZPOŚREDNIO NA FACEBOOKA! DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ POMOC!


EKSTRAKLASA:

 

Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław 23.04.2021

Relacja Rakowa Częstochowa:
W normalnych okolicznościach to byłoby wydarzenie. Powrót Rakowa do Częstochowy po blisko dwóch latach, a ekstraklasy po 23. Niestety czasy są nienormalne. Obiekt na L83 nadal jest na etapie budowy, do tego dochodzi paranoja covidowa. W piątek na Limanowskiego okoliczności nie były ani normalne, ani nienormalne, a po prostu pojebane. Milicja od czwartku latała do MPK by wycofać w tym dniu tramwaje, a zamiast nich puścić autobusy z wydłużoną trasą. Niestety, na stanie w garażu MPK są tylko słynne hybrydy (kolejny sukces władz miasta), które się palą jak wyjadą na trasę, więc mundurowym ten pomysł się nie powiódł. No to na pętli przy stadionie, skąd widoczność jest idealna, stało kilkanaście suk zomowców, więźniarka i armatka wodna. Wejście na przystanek tramwajowy było utrudnione. Skład prewencji tutaj tworzyli pospinani pajace z całego województwa. Reszta stadionu obstawiona mocno, jakby na L83 miał się odbyć szczyt G-8. Każde miejsce z którego widoczność na plac gry była jako taka zostało solidnie obstawione. Tłumy ludzi krążyły wokół stadionu bawiąc się w podchody w milicjantami. Spisywanie było statystycznie najczęstszą czynnością w czasie meczu – ilość podań i przebiegniętych kilometrów przez piłkarzy nie miała nawet podjazdu. Ponad 3 dyszki ludzi wbiło na dach pobliskiego budynku, skąd było widać plac gry. Kilka okrzyków i szybko pojawiła się na dachu również milicja :) Mimo to pod koniec meczu zapłonęły skromne race i świece dymne. Powrót do Częstochowy mógł i powinien wyglądać inaczej. Za nasze podatki zafundowano nam cyrk jakby to był mecz z publiką na niesamowitej nienawiści.

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lech Poznań 23.04.2021

Relacja FC Kępno:
6-osobowy skład po przygodach pojawia się w Bielsku, gdzie po interwencji policji i wypisaniu kilku mandatów zawijamy się w drogę powrotną. 1922 % A.C.A.B

 

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa 25.04.2021

„Dzisiaj nic nie będzie pod stadionem, do widzenia” – milicjant ewidentnie poczuł się w represjonowaniu obywateli. Wstydzi się ciebie kraj.


II LIGA:

 

Hutnik Kraków – Garbarnia Kraków 24.04.2021


III LIGA:

 

Ruch Chorzów – Polonia Bytom 24.04.2021

Grupa Ultras Niebiescy zaprezentowała kartoniadę na prostej. Na krzesełkach powstał napis „RUCH”. Na płocie zawisł transparent „WSZYSTKIE OCZY SKIEROWANE SĄ NA WAS /R NIEBIESCY RAZEM IDZIEMY PO AWANS!”

 

Nielba Wągrowiec – Gryf Wejherowo 24.04.2021

 

Stal Stalowa Wola – Wisłoka Dębica 24.04.2021

Relacja Wisłoki Dębica:
„Wyjazdowi” rundy już od samego początku towarzyszyły kłopoty, najpierw na miejscu zbiórki pojawiają się smutni panowie. Po spisaniu wszystkich, wlepieniu kilku mandatów, w eskorcie licznych sił prewencji o dziwo udaje się nam ruszyć w stronę Stalowej Woli w 31 samochodów i 3 busy, razem ok. 180 osób. Z nami tego dnia 50 osób z ROW Rybnik, 33 osoby z Siarki Tarnobrzeg – dziękujemy obu ekipom za obecność! Szczególne podziękowania dla Gladiators ROW Rybnik za kolejne konkretne wsparcie! Niestety niecałe 7 km przed stadionem zostajemy zablokowani przez stalowowolską policję w celu ponownego spisania i rozpoczyna się konkretny cyrk ze strony mundurowych. Zaczynają spisywanie, po czym dostają absurdalny rozkaz o ładowaniu mandatów za brak maseczki na drodze w środku lasu (psy same się śmieją z tego absurdu) i o liczbę osób w busach, przy czym chłopaka od nas chcą ukarać mandatami na 20 tys. zł – leci wniosek do sądu. Po spisaniu wszystkich i wlepieniu kilkunastu wniosków dostajemy informacje, że po stadion nie dojedziemy, po czym ruszamy w drogę powrotną do Dębicy.


NIŻSZE LIGI:

 

Hutnik Huta Czechy – Podlasie Sokołów Podlaski 24.04.2021

Relacja Hutnika Huta Czechy:
Na mecz zbieramy się w dyszkę w tym Mazovia (4). Wieszamy transparent „Hutnik jesteśmy z Wami” i jedną flagę. Mecz z tych, o których trzeba szybo zapomnieć… zarówno piłkarsko, jak i kibicowsko. MKS dzięki za odwiedziny!

 

Beskid Skoczów – Góral Żywiec 24.04.2021

Relacja Górala Żywiec:
Mimo nierozegranego meczu pojawiliśmy się w sobotnie popołudnie w Skoczowie z chęcią dopingowania zawodników Górala zza bram stadionu. Dziękujemy Polonii Bytom za solidne wsparcie na tym wyjeździe! Poniżej możecie przeczytać kilka naszych przemyśleń na temat zaistniałej sytuacji:

Kilka słów od nas dotyczących całego śmiesznego zamieszania z meczem w Skoczowie. Tak, to był mecz, który się nie odbył… Nie odbył się tylko i wyłącznie z winy Klubu Piłkarskiego Beskid Skoczów. Wszelkie gadanie ze strony Beskidu Skoczów o tym, że chce się wracać do grania, chce się grać, niech zwycięży sport itd. można wsadzić sobie między bajki… Tak, nasi zawodnicy pojechali na mecz, sędziowie też przyjechali, ale odbili się od bramy. Narracja ta sama, nie mogą grać bo to niezgodne z prawem… Niezgodne z prawem, bo wzięli grubą kasę z tarczy antykryzysowej i boją się ją stracić. Dlatego też w żaden normalny sposób nie chcieli się dogadać.

Beskidem Skoczów zarządzają działacze, którzy mają strasznie wybujałe mniemanie o wielkości swojego klubu. Doszli do wniosku, że im się po prostu wszystko należy i wszystko ma być ustawione pod nich. Nie skorzystali z dwóch propozycji Górala Żywiec, aby ten mecz rozegrać w Żywcu przy normalnych warunkach. Jakby zależało na graniu, to bez problemu jedną z nich by przyjęli.

Propozycja była prosta. Gramy w Żywcu, gospodarzem spotkania jest Beskid Skoczów, a na kolejkę rewanżową nie zmieniamy terminarza i gramy ponowie w Żywcu, ale gospodarzem normalnie jest Góral. Okazało się, że tak nie można, bo Beskid biorąc tarczę nie może być organizatorem meczu. A więc przedstawiliśmy drugą propozycję. Gramy w Żywcu, gospodarzem i organizatorem meczu jest Góral, a w kolejce rewanżowej również mecz miałby odbyć się w Żywcu, z tym, że gospodarzem byłby Beskid Skoczów. Dlaczego taka propozycja? Ano dlatego, że całe zamieszanie ze startem Okręgówki było tylko i wyłącznie po stronie Beskidu Skoczów. To jedyny klub, który nagle stwierdził, że granie jest niezgodne z rozporządzeniem i grać nie będzie. Pozostałe kluby z grupy mistrzowskiej oraz spadkowej wyraziły chęć do grania. Uważamy, że jeżeli Beskid chciał rzeczywiście grać, to bez problemu przystałby na naszą propozycję. Tak się nie stało, bo ktoś miał czelność mieć inne zdanie niż działacze Beskidu Skoczów.

Wiecie dlaczego tak się zadziało? Już śpieszymy z wyjaśnieniami. Działacze Beskidu Skoczów żyją nadzieją, że kilka kolejek pozmieniają, nie zagrają, będą nadrabiać w środy, a finał będzie taki, że za kilka tygodni rząd zmieni treść rozporządzenia i Beskid będzie mógł już bez przeszkód grać. Szkoda, że nie pomyśleli o tym trzy miesiące temu, jak dostali wsparcie finansowe z tarczy antykryzysowej. Już wtedy mogli przekazać informację do Podokręgu, że może być problem z graniem. Dodatkowo 12 kwietnia podczas spotkania prezesów klubów, stwierdzili, że u nich nie ma problemu z stypendiami dla zawodników i chcą grać. Tak naprawdę już wtedy wiedzieli, że z wyjściem do grania będzie problem. Warto zauważyć, że 19 kwietnia drużyna Beskidu Skoczów rozegrała sparing z drugą drużyną Rekordu Bielsko-Biała. W tym przypadku nie był to żaden problem dla działaczy Beskidu Skoczów. Rozumiemy, że gospodarzem spotkania był Rekord, który tak naprawdę jest drużyną amatorską, więc tłumaczenia o rozegraniu spotkania z drużyną młodzieżowców kompletnie do nas nie trafia.

Dla nas sprawa jest bardzo prosta i czytelna. Wystarczyło na samym początku poinformować, że nie ruszają z graniem, bo mogą za dużo stracić. Naszym zdaniem, każdy przyjąłby to do wiadomości i być może cała sytuacja potoczyłaby się troszkę inaczej. W tym przypadku było myślenie – to nie nasza wina, ale wszyscy mają się pod nas dostosować. Czasu byłoby dużo więcej na konstruktywne działanie ze strony zarówno żywieckiego Podokręgu jak i zainteresowanych klubów.

Dlaczego nie zgodziliśmy się na propozycję Beskidu Skoczów i zaproponowaliśmy inne rozwiązanie? Między innymi za cwaniackie podejście działaczy Beskidu, a w szczególności młodszego przedstawiciela, który swoją ironiczną postawą i prześmiewczym podejściem pokazał, że jest zwykłym prostakiem. W tym przypadku przydałby się kubeł zimnej wody na wybujałą głowę. Szkoda Panowie, że wasza pewność siebie przysłoniła trzeźwe spojrzenie na niektóre kwestie. W mediach możecie opowiadać bajeczki jak to Góral nie chciał się zgodzić na ustępstwa. Szkoda, że Wy wymagacie, ale od siebie nic nie potraficie zaoferować w zamian. Tak po ludzku… Sam fakt nie pojawienia się na stadionie Waszych zawodników świadczy o lekceważącym podejściu zarówno do sędziów jak i do naszej drużyny…

 

AP Brychczy Warszawa – GKP Targówek 24.04.2021

Relacja GKP Targówek:
Długo przyszło nam czekać na mecz Targówka, ale w końcu się doczekaliśmy. Oczywiście w tych chorych czasach nie dane jest nam wejść na stadion, jednak blisko 40 najbardziej zniecierpliwionych fanatyków oglądało mecz z parkingu przed stadionem. Z nami kilkanaście osób z Dolcanu Ząbki – wielkie dzięki za wsparcie. Spłonęło też trochę pirotechniki, a piłkarze nie zawiedli i wygrali 5:2.

 

Polonia Kępno – Obra Kościan 24.04.2021

Relacja Obry Kościan:
Na ten daleki wyjazd wybrało się 23 fanatyków Obrzanki, wspierani przez 4 przyjaciół ze Startu Gniezno. Cały mecz głośno dopingujemy naszych piłkarzy.

 

Unia Oświęcim – Słomniczanka Słomniki 24.04.2021

Relacja Unii Oświęcim:
Dzisiejszego dnia wznowiono rozgrywki niższych lig piłkarskich. Niestety trybuny dla kibiców wciąż są zamknięte, ale my mamy przecież wał. O godzinie 10.30 zbieramy się we własnym gronie i kierujemy się w stronę stadionu. Z nami 10 braci z Hejnału. Na miejscu rozciągamy transparent „CZY NA KRYTEJ, CZY NA WALE, BAWIMY SIĘ DOSKONALE”, do którego odpalamy 12 świec dymnych w jedynych słusznych barwach. Wiatr standardowo nie był z nami i prezentacja nie wypadła tak jak zakładaliśmy. Chwilę potem rozkładamy drugi transparent, który zajmował prawie cały wał. Jest on sprzeciwem na grę policjanta w Naszej drużynie. Nie interesuje Nas, że zawodnik reprezentuje od lat Nasz klub. To, że jest psem przekreśla go na starcie! Na płótnie mogliśmy zobaczyć napis „CHCEMY W UNII WYCHOWANKÓW A NIE KU*WA POLICJANTÓW”, do którego rzucamy trochę hukowych i czarne świece dymne. Po prezentacji numer 2 rozchodzimy się do domów. Nie obyło się bez wyzwisk z wice prezesem, który bronił swojego pupila i mówił, że dzwoni na 112. Był to pierwszy i ostatni mecz Naszych piłkarzy na jakim się pojawiliśmy w tym roku. Sytuacja może się zmienić jedynie jak pan A.R. zniknie z drużyny!

 

CKS Czeladź – Zagłębie Dąbrowa Górnicza 24.04.2021

 

Drawa Drawno – Olimp Złocieniec 24.04.2021

Relacja Olimpu Złocieniec:
W 9 osób docieramy dziś na ten wyjazd. Podczas meczu kilkakrotnie zaznaczamy swoją obecność. Piłkarze wygrywają 7-2 a my zaliczamy kolejny wyjazd. TYLKO OLIMP MKS

 

Lechia II Gdańsk – Gryf Słupsk 24.04.2021

Relacja Gryfa Słupsk:
Mecz w Sopocie. Na pierwszy wyjazd w tym roku wyruszamy w 60 kiboli, po drodze dołącza do nas 25 osób z Chojniczanki, a na miejscu czeka na Nas Lechia. Łączna liczba tego dnia to ok. 100 głów. Doping sporadyczny, a piłkarze niestety przegrywają 1:0. Po powrocie do Słupska udajemy się na wspólne piwko z Naszymi Braćmi, których tego dnia nie mogło zabraknąć na pokazie z okazji obchodów 75-lecia Naszego klubu. Po integracji ruszamy na stadion, gdzie odpalamy sporo pirotechniki. Na Zielonej trochę policji, ale wszystko odbywa się bez większych problemów. Wielkie dzięki dla Braci z Chojnic i Gdańska za wsparcie podczas wyjazdu oraz pokazu w Słupsku! Po obchodach część osób, która nie została zatrzymana przez smutnych panów w celu uzupełnienia notatników… leci na sądową pozdrowić kolegę po drugiej stronie murów ! PDW! Urodziny większość osób celebrowała do rana. 75 LAT TRADYCJI – GRYF SŁUPSK !
GRYF & CHOJNICZANKA & LECHIA GDAŃSK !

 

Orzeł Witoszów – Górnik Wałbrzych 25.04.2021

Relacja Górnika Wałbrzych:
Na pierwszym meczu rundy wiosennej zbieramy się w blisko sto osób. Wieszamy transparent z jasnym przekazem i prowadzimy sporadyczny doping. Piłkarze wygrywają aż 18:0. CH*J Z ZAKAZAMI GÓRNIKU JESTEŚMY Z WAMI!!!


ŻUŻEL:

 

Wybrzeże Gdańsk – Polonia Bydgoszcz 24.04.2021

Relacja Wybrzeża Gdańsk:
Podczas dzisiejszego meczu z Polonią Bydgoszcz w dalszym ciągu w związku z obostrzeniami sanitarnymi nie możemy wejść na stadion. Mimo wszystko pokonując zamknięte bramy udaje się nam wywiesić transparent jasno przedstawiający nasze stanowisko. W trakcie meczu kilka razy głośno zaznaczamy swoją obecność. Po meczu pod płot przychodzą zawodnicy. Dziękujemy za wygraną i motywujemy do wygrywania kolejnych spotkań.

 

Włókniarz Częstochowa – Falubaz Zielona Góra 24.04.2021

W Częstochowie pojawiło się 23 fanatyków Falubazu.

CAŁOŚĆ W ZAKŁADCE NA STADIONACH