LIVE: Na Stadionach 27-29.05.2022

NA STADIONACH” to cykl, w którym będziemy umieszczać zdjęcia z każdego spotkania na polskich stadionach LIVE, co później będzie służyło jako podsumowanie kolejki. Strona nie posiada auto-odświeżania, więc zalecamy co jakiś czas ręcznie odświeżać newsa, aby być na bieżąco. Zachęcamy również do konstruktywnej dyskusji w komentarzach, które znajdują się na samym dole newsa. POSIADASZ JAKIEŚ CIEKAWE MATERIAŁY (ZDJĘCIA, FILMIKI) Z MECZÓW I CHCESZ SIĘ Z NAMI NIMI PODZIELIĆ? PISZ NA KONTAKT ALBO BEZPOŚREDNIO NA FACEBOOKA! DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ POMOC!

III LIGA:

Ślęza Wrocław – Polonia Bytom 28.05.2022

Relacja Polonii Bytom:

Dziś jesteśmy obecni we Wrocławiu pod stadionem w blisko 200 osób. Z nami bracia z Żywca i Lubina.

Pilica Białobrzegi – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 28.05.2022

Relacja Świtu Nowy Dwór Mazowiecki:

Skromna, 11 osobowa grupa Świtowców zobaczyła mecz wyjazdowy w Białobrzegach.

Stal Stalowa Wola – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 28.05.2022

Relacja Bastion Szóstka (GKS Jastrzębie):

Podczas sobotniego meczu wspieramy naszych braci ze Stalowej Woli w sile 8 osób. Po raz kolejny potwierdza się wypowiedziana maksyma: „Dzielą nas kilometry, ale łączy wielka przyjaźń”! Dzięki za wszystko bracia! 1938 & 1962

Relacja KSZO:

W dniu wczorajszym lecimy na wyjazd do Stalowej Woli. Pod stadion docieramy wspólnym przemarszem z rynku naszego miasta. Na zbiórce melduje się ok. 260 osób. (15 Powiślanka, 6 Wisła Sandomierz DZIĘKI ZA WSPARCIE). W trasę ruszamy 4 autokarami z dużym balastem. Na sektorze wieszamy cztery flagi – 1929, Siempre Peligrosso, Pogo PDW, Drops PDW, wisi też jedna flaga Powiślanki Lipsko. Prowadzimy dobry doping, w drugiej połowie odpalamy race ! Dziękujemy wszystkim za obecność, jak widać jest potencjał !

Na ten wyjazd zorganizowaliśmy RANKING OSIEDLI, sprawdzając która część Ostrowca ma najwięcej kibiców. Wyniki przedstawiają się następująco:
1. Ogrody
2. Gutwin
3. Częstocice

Wygrane ekipy zostały nagrodzone okazjonalnym upominkiem. GRATULACJE! Za tydzień w sobotę widzimy się przy Świętokrzyskiej 11 na meczu z Wisłą Sandomierz. Tylko KSZO!

Chełmianka Chełm – Siarka Tarnobrzeg 28.05.2022

Relacja Chełmianki Chełm:

Na tym meczu planowaliśmy pobić tegoroczny rekord frekwencji, więc rozwieszanie transparentów oraz plakatów rozpoczęliśmy już na tydzień przed spotkaniem. Mimo zmiennych warunków pogodowych, które zapewne zniechęciły wiele osób, udało nam się dopiąć swego – spotkanie oglądało ponad 1000 kibiców.

W młynie tego dnia stawiło się około 160 osób (w tym 19 Braci z Górnika – dzięki!). Na początku drugiej połowy zaprezentowaliśmy nowe transparenty na kijach, flagi „machajki” oraz transparent o treści „JEDNO MIASTO CHEŁM JEDEN CHEŁMSKI KLUB” z herbem, a na sektorze rodzinnym sąsiadującym z naszym rozdaliśmy Biało-Zielone balony. W momencie wzniesienia oprawy za sektorami rozbrzmiewały wystrzały pirotechniki i zaczął unosić się dym.

Z naszej strony dobry doping w drugiej połowie, zwłaszcza po bramce w końcówce spotkania. Na płocie zawisły trzy flagi: „Kubeł”, „Braterstwo”, „Niedźwiadek” oraz transparenty – dla Michała (wracaj do zdrowia brachu!), ADAŚ PDW oraz skierowany do planowanej przez miasto inwestycji „NASZA TOŻSAMOŚĆ, NASZA KULTURA – NIE DLA SKWERU SZMULA”.

Relacja Siarki Tarnobrzeg:

Na wyjazd do Chełma udajemy się w 143 osoby w tym: Wisłoka Dębica 19, JKS Jarosław 18, Wisła Sandomierz 8 – wielkie dzięki za konkretne wSparcie !

Relacja Wisłoki Dębica:

Z powodu niewpuszczania kibiców na boiska treningowe Cracovii, nie organizujemy wyjazdu do Krakowa. W ten dzień wspieramy Siarkę w Chełmie w 19 osób. Dzięki za wszystko !

Relacja JKS-u Jarosław:

Tego samego dnia druga część ekipy w 18 osób z flagą wspiera Siarkę w Chełmie. Dzięki za wszystko i do następnego !

MKS Kluczbork – Odra Wodzisław 28.05.2022

Świt Skolwin – Zawisza Bydgoszcz 29.05.2022

NIŻSZE LIGI:

Boruta Zgierz – Polonia Piotrków Trybunalski 28.05.2022

Relacja Boruty Zgierz:

Dziś było nasze małe Boruciane święto. Mianowicie debiut naszej nowej dużej flagi – wizytówki FANATYKÓW BORUTY. Na tę okoliczność przygotowaliśmy troszkę pirotechniki. Na początku meczu odpalamy na 2/3 długości trybun 15 rac, co dało naprawdę fajny efekt, zwłaszcza że płot przyozdobiony był wszystkimi naszymi flagami. W pierwszej połowie jest nas dobrze ponad 50 osób na słynnym S1, wspomagają nas także chłopaki z Kwiatkowic w 6 osób oraz z Łodzi w 3 osoby, za co wielkie dzięki. W drugiej połowie odpalamy kilka rac nad naszą piękną nową flagą i prowadzimy dobry i głośny doping. Pod koniec meczu, kiedy zaczęło bardzo mocno padać, nasz młynek trochę się skurczył, ale i tak dzień dzisiejszy zostanie zapamiętany jako jeden z tych najlepszych w kibicowskiej historii zgierskiego Boruty. Nasi piłkarze wygrywają trudny mecz, a po meczu podchodzą i dziękują nam za doping.

Wieczysta Kraków – Beskid Andrychów 28.05.2022

Orlęta Łuków – Hetman Zamość 28.05.2022

Relacja Hetmana Zamość:

Dzisiaj w Łukowie jesteśmy w 50 osób (w tym 2 Motor, dzięki!). Wynik, jak i cały sezon w wykonaniu Hetmana – żenada.

Pogoń Zduńska Wola – Widzew II Łódź 28.05.2022

Relacja Ultras Widzew:

Nie zwalniamy tempa. Wczoraj na meczu naszego drugiego składu z drużyną z miasta naszego FC ze Zduńskiej Woli, w kooperacji przygotowaliśmy małe show.

Orzeł Kolno – Warmia Grajewo 28.05.2022

Relacja Warmii Grajewo:

Nasz Klub wygrywa w sobotę w Kolnie na jakimś bocznym boisku 0-1. Kolejny wyjazd w dobrym gronie. WARMIA&MAZUR !!!

Stal Sanok – JKS Jarosław 28.05.2022

W Sanoku jesteśmy obecni w 31 osób, z nami jedna osoba z Katowic. Dzięki ! Cały mecz integracja na trybunach. Piłkarze wysoko wygrywają mecz. Dzięki dla Stali za wszystko !

Marcovia Marki – Hutnik Warszawa 28.05.2022

Sokół Wyczechy – Czarni Czarne 28.05.2022

Relacja Czarnych Czarne:

W Wyczechach meldujemy się w sile około 40 osób (nie wszyscy na zdjęciu). Jedziemy z głośnym dopingiem przez pierwszą połowę, przy okazji odpalając trochę piro. W przerwie meczu zawijamy w drogę powrotną w celu dalszych atrakcji, jakie czekały nas tego dnia.

Przemsza Siewierz – Ruch Radzionków 28.05.2022

Relacja Ruchu Radzionków:

Na wczorajszym meczu w Siewierzu pojawiło się 25 kibiców Ruchu Radzionków. Wyjazd nie był organizowany. Przed nami ostatni wyjazd w tym sezonie i wszyscy jedziemy w piątek do Rędzin ! Zapisy trwają !

Meprozet Stare Kurowo – Stilon Gorzów 28.05.2022

Relacja Stilonu Gorzów:

W dniu wczorajszym jesteśmy obecni na wyjeździe w Starym Kurowie w 24 osoby. Przed nami ostatni wyjazd do Sławy, mecz dziesiątego czerwca o godzinie 18.00 już teraz rezerwujcie sobie czas! Wszyscy na Stilon!

Osobny akapit poświęcimy naszym piłkarzom, którzy wczoraj niespodziewanie przegrali i nie byłoby w tym nic złego, żeby nie ich zachowanie po meczu. Szacunek dla kilku, którzy podeszli zwyczajnie podziękować nam za obecność, nie zawsze się wygrywa, trzeba umieć też przegrać. Reszta, która schowała się do szatni, olewając nas, pokazała, że nie zasłużyła na nasz doping oraz grę z eSka na piersi!

Stilon to My!

Olimp Złocieniec – Lech Czaplinek 28.05.2022

Relacja Olimpu Złocieniec:

Mimo ulewy, jaka panowała wczoraj w Złocieńcu, zbieramy się na sektorze w ok. 25 osób i od samego początku lecimy z dobrym dopingiem. Wczorajsze derby nie miały już takiej rangi co 2 tyg. wstecz mecz z mochami i można było to odczuć na każdym kroku. Podziękowania dla zawodników gdzie mimo gry w osłabieniu dowieźliśmy ten remis do końca. Twierdza w Złocieńcu ciężko jest do zdobycia, 7 meczów robi wrażenie i niech ta passa trwa jak najdłużej. Raz jeszcze podziękowanie i szacunek dla wszystkich obecnych wczoraj na niebieskich pomimo złych warunków, jakie panowały, razem możemy więcej! Za tydzień kolejny mecz u siebie, a zarazem ostatni u nas w sezonie, więc namawiać kolegów i lecimy z dopingiem!

GKS Rychtal – Ostrovia Ostrów 28.05.2022

Relacja Ostrovii Ostrów:

W Rychtale obecni jesteśmy w 41 osób z flagą 1909 oraz 2 transparentami (z gratulacjami dla Vasasu z okazji awansu oraz z postacią ks. Stanisława Grzędy – jednego z założycieli Ostrovii, która dzień wcześniej obchodziła 113 rocznice powstania). W przerwie korzystając z okazji, zawijamy na drugą połowę do pobliskiego Kluczborka, gdzie swój mecz grała Odra Wodzisław. AVE OVIA

Mazovia Mińsk Mazowiecki – Płomień Dębe Wielkie 28.05.2022

Relacja Mazovii Mińsk Mazowiecki:

Tego dnia zbieramy się na młynie w około 150 osób, zapełniając cały sektor. Licznie wspierają nas przyjaciele: Pogoń Grodzisk (16), Pogoń Siedlce (16), Hutnik Huta Czechy (13), MKS Podlasie (11). Każda ekipa ze swoją flagą. Wielkie dzięki za wsparcie! Na początku pierwszej połowy prezentujemy pierwszą z zaplanowanych na ten dzień opraw. Na płocie wieszamy transparent „Żyjemy Życiem Pełnym Pasji”, na sektorze pojawiają się mniejsze transparenty na dwóch kijach, tworzące napis „ULTRAS” oraz czarne folie. Po chwili pojawia się pirotechnika w postaci czerwonych OW, rac i czarnych świec dymnych. Początek drugiej połowy to kolejna prezentacja z naszej strony. Tym razem na trybunie chaos z około 35 flag na kiju, serpentyny, konfetti i liczna pirotechnika w postaci fontann, kilkudziesięciu stroboskopów i świec dymnych w barwach. Dzięki wszystkim obecnym! NAJWIERNIEJSI FANATYCY MKS!

Relacja Hutnika Huta Czechy:

W dniu wczorajszym wspieramy w 13 osób braci z Mińska Mazowieckiego na derbowym meczu z Płomieniem DW. Ultras Mazovia Mińsk Maz. dziękujemy za gościnę.

Relacja Płomienia Dębe Wielkie:

Za nami najciekawszy mecz wyjazdowy w tym roku. Nasza mobilizacja, rozklejanie plakatów czy transparent na boisku przyniósł mierny skutek i nasza frekwencja tego dnia w sektorze gości wyniosła zaledwie 50 osób w tym 1 kibic Jutrzenki Cegłów i bracia z Sulejówka bardzo dziękujemy za wsparcie, PŁOMIEŃ I VICTORIA do końca!!! Jak widać ilościowo taki mamy teraz potencjał, ale jak się później okazało, nie trzeba dużej liczby fanatyków, by dobrze się bawić na sektorze gości. Na miejsce docieramy podmiejskim pociągiem, z którego przemaszerowaliśmy na stadion przy ul. Sportowej. Wejście odbyło się bez większych problemów, poza małymi incydentami. Od początku ruszyliśmy z głośnym dopingiem, który z pomocą bębna raz lepiej raz gorzej trwał przez cały mecz. W 20 minucie została zaprezentowana oprawa w postaci dymów w barwach w asyście małych i dużych flag. Na płocie zawisł transparent z napisem ULTRAS również w barwach. Do tego niezliczone ilości stroboskopów. Zabawa przednia, a pilnujące nas tego dnia zastępy Policji dostały szału i skrętu jaj, próbując na wszelkie sposoby nagrać nasz pokaz. Zresztą zbędny balast towarzyszy nam tego dnia cały czas i przy****a się o byle co. Nie obyło się bez mandatów. Widać, że trend jest taki, żeby już od najniższych lig tępić duch ultras i naprzykrzać się kibicom. Piłka Nożna bez Policji !!!

W drugiej połowie, gdy wszyscy uzupełnili płyny i węglowodany w niedalekim sklepie, ruszyliśmy ponownie z głośnym dopingiem. Niestety nasi piłkarze nie sprawili niespodzianki, chociaż dzielnie próbowali. Podziękowaliśmy im za walkę i zaangażowanie, zbijając po meczu piątki. Sezon powoli się kończy, ale widać, że porażki naszej drużyny mocno podcinają im skrzydła. Dlatego zarówno podczas meczu, jak i na koniec nie jeden raz śpiewaliśmy, że wyniki są dla nas nieważne i jesteśmy z drużyną na dobre i na złe. Na wyjście z sektora musieliśmy poczekać, aż stadion opuszczą miejscowi, na szczęście poszło w miarę sprawnie i po krótkim przemarszu dotarliśmy na PKP, skąd ruszyliśmy w drogę powrotną.

Relacja Victorii Sulejówek:

Na tym meczu wspieramy Naszych Braci w liczbie 10 osób. W 20 minucie meczu prezentowana jest oprawa, z której składały się machajki w barwach (żółto czerwono niebieskie), stroboskopy, świece dymne oraz transparent z treścią ULTRAS.

Moczynianka Moczyń – Dozamet Nowa Sól 28.05.2022

Relacja Dozametu Nowa Sól:

Mimo że na wniosek burmistrza miasta Żagań i policji, przed obawą przyjazdu (jak to określili w internetowym oświadczeniu-zdjęcie w komentarzu) chuliganów z Nowej Soli, do Żagania wybrało się 25 fanatyków Dozametu. Na miejscu pojawiamy się w trakcie pierwszej połowy i od razu zaczynamy głośno dopingować, jak i również zaznaczamy, dla kogo jest piłka nożna! Na miejscu nadgorliwe psy podtrzymują swoją tradycję i wypisują jakiś mandat. DOZAMET TO MY!

Błękitni Orneta – Zatoka Braniewo 28.05.2022

Relacja Zatoki Braniewo:

20 kibiców Zatoki w Ornecie. Stoimy przed stadionem. W przerwie zawijamy się do Braniewa.

Tarnovia Tarnów – Bocheński KS 28.05.2022

Relacja Tarnovii Tarnów:

W kolejnym meczu przy Bandrowskiego 9 przyszło nam zmierzyć się z BKS-em. Formujemy ok. 45-osobowy młyn, a na płocie wywieszamy 3 flagi: Ś.P. Motor, ACAB oraz Borys PDW. Piłkarze pewnie wygrywają to spotkanie 3:1. Za co dziękujemy im po meczu, licząc na serię zwycięstw aż do końca rundy! WALCZYĆ JAK SPARTA! – TARNOVIA JEST TEGO WARTA!

Kolejny mecz rozegramy na wyjeździe, a na B9 wrócimy dopiero 11 czerwca (sobota) na przedostatni mecz na własnym stadionie. Naszym przeciwnikiem będzie Termalica Nieciecza. NA TO SPOTKANIE ZAPRASZAMY JUŻ DZIŚ!!!

Pcimianka Pcim – Słomniczanka Słomniki 29.05.2022

Ogniwo Wierzbica – Unia Rejowiec 29.05.2022

Relacja Ogniwa Wierzbica:

Na meczu z Unią stajemy w 55 osób (w tym 20 SPARTA), wieszamy 3 flagi (Ogniwo, WBA, Ś.P.), plus jedną wiesza SPARTA. Prowadzimy solidny doping przez całe spotkanie w asyście bębna. W pierwszej połowie prezentujemy oprawę, na którą składa się sektorówka z napisem OGNIWO FAMILY oraz strobo. Wszystko daje dobry efekt. Goście pojawiają się i parę razy coś krzyczą (co na tym poziomie jest rzadkością) Piłkarze wygrywają 3-0, dzięki czemu zostajemy liderem i powoli zbliżamy się do IV ligi. Ogólnie zabawa na stadionie trwa jeszcze długo po końcowym gwizdku.

Andoria Mircze – Łada Biłgoraj 29.05.2022

Relacja Łady Biłgoraj:

Na najdalszy wyjazd w tym sezonie docieramy furkami w 108 osób. Razem z nami obecni układowicze – Stal Stalowa Wola (28), Stal Rzeszów (20), Polonia Przemyśl (15) – wszystkim dziękujemy za konkretne wsparcie!

Relacja Polonii Przemyśl:

Niedzielne popołudnie spędzamy w Mirczu na najdalszym wyjeździe naszych przyjaciół z Biłgoraja, na którym jesteśmy obecni w 15 osób. Dzięki za wszystko! POLONIA&ŁADA

Huczwa Tyszowce – Sparta Rejowiec Fabryczny 29.05.2022

Pogoń Miechów – Błysk Zederman 29.05.2022

Okocimski Brzesko – Glinik Gorlice 29.05.2022

Relacja Okocimskiego Brzesko:

Jeden z ciekawszych meczów sezonu już za nami. Godzinę przed meczem zbieramy się na Brzeskim Rynku, skąd w dobrym klimacie udajemy się na stadion. Jak zwykle przy takich okazjach niebiescy paraliżują pół miasta. Od pierwszej minuty ruszamy z konkretnym dopingiem, który składał się tego dnia z dużej ilości bluzg w stronę gości. Na „Górce” w szczytowym momencie melduje się około 200 osób w tym 70 braci z Unii Tarnów. Dzięki za wsparcie! Pod koniec 1 połowy prezentujemy oprawę składająca się z flagowiska i różnego rodzaju pirotechniki. Piłkarze remisują spotkanie 1-1 i po 30 kolejkach mają na koncie 51 punktów. Po meczu udajemy się wszyscy na Brzeski Rynek, skąd każdy rozchodzi się w swoją stronę. Co do gości, praktycznie niesłyszalni na naszym sektorze, banda meneli z konfidenckimi zagrywkami typu rzucanie nazwisk, za co ch*j do dupy.

Relacja Glinika Gorlice:

Na ten wyjazd mobilizujemy się, nieco wcześniej (informowanie w necie oraz plakaty na mieście). Niestety tydzień przed meczem dostajemy wiadomość, że nie zostaniemy wpuszczeni na sektor gości – powód złośliwość brzeskich kibiców oraz zarządu klubu. Niektórzy odpuszczają, ale mimo to meldujemy się w Brzesku w 74 osoby (W tym Karpaty 8, Kolejarz 5, Podhale 2). Wszystkim dzięki za wsparcie. Mecz to „festiwal uprzejmości”, podczas których przypominamy „zabłąkanej ptaszynie”, jak w Gorlicach wyrzekał się własnego klubu. Nie zapominamy również o wspieraniu naszych piłkarzy.

Pod stadionem otoczeni jesteśmy sporą ilością milicji w pełnym uposażeniu. Ciekawostką jest fakt, iż jeden ze smutnych na tarczy dumnie nosił vlepe brzeska, a na możliwość jej usunięcia kategorycznie odmówił. Widać jaki klub tacy kibice !!! Psy oczywiście nie mogły wytrzymać ciśnienia i w momencie, kiedy cieszymy się ze zdobycia przez nas bramki, pacyfikują nas ze wszystkich stron, na co my nie pozostajemy dłużni.

Skutek zajścia to kilka rozbitych głów oraz cztery osoby zawinięte. Od tej chwili ciągła napinka z prowodyrami oraz jasna deklaracja z naszej strony, że nie wracamy do Gorlic bez osób zatrzymanych. Po ok. 1,5 godziny oczekiwań wszyscy jesteśmy w komplecie i wracamy do siebie. Wiemy, że to dopiero początek, bo teraz czeka nas sporo problemów z „organami ścigania” – oby z fartem dla każdego. Trasa w obie strony ze sporym balastem.
PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW !
ACAB !

BARAŻE:

Ruch Chorzów – Motor Lublin 29.05.2022

Relacja Wisły Kraków:

Wisły w Chorzowie łącznie ponad 250 osób z jedną flagą (DFH). Ponad 80 osób składu rozbrojone z zabawek przez milicję za Krakowem. Do zobaczenia w 1 lidze! Wisła&Ruch!

Relacja Motoru Lublin:

W Chorzowie byliśmy obecni w liczbie 620, w tym: 166 Śląsk Wrocław, 17 Górnik Łęczna i 11 Ferencvaros – dziękujemy za konkretne wsparcie! MOTOR ON TOUR!

Korona Kielce – Chrobry Głogów 29.05.2022

Relacja Naprzodu Jędrzejów:

Wczoraj w 30 osób wspieramy Koronę na finałowym meczu barażowym o awans do ekstraklasy z Chrobrym Głogów. Gratulujemy Koroniarzom awansu do ekstraklasy !!!!

Relacja Chrobrego Głogów:

Ledwo opadły emocje po czwartkowym zwycięstwie w Gdyni, a już trzeba było zaliczać kolejne kilometry w drodze do Kielc. Z uwagi na mało czasu na aspekty organizacyjne, na ostatni wyjazd sezonu jedziemy samochodami. Łącznie w Kielcach meldujemy się w 161 osób, w tym 18 kibiców Stilonu Gorzów. Wielkie dzięki za wsparcie!

Sam mecz to olbrzymie emocje, bo sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie więcej powodów do radości mieli gospodarze, którzy po dwóch latach nieobecności wracają do najwyższej ligi.

Po meczu dziękujemy zawodnikom i sztabowi za świetny sezon z wielkimi emocjami do ostatniej minuty!

Mimo braku awansu warto było zaliczyć taki wyjazd. Z pewnością był to mecz, który zostanie w naszej pamięci na dłużej! Kto nie pojechał, może żałować!

Dzięki Ultras Stilon!
Dzięki drużyna!

ŻUŻEL:

ROW Rybnik – Falubaz Zielona Góra 29.05.2022

Relacja Falubazu Zielona Góra:

W Rybniku jesteśmy obecni w około 100 osób.

INNE:

Oldboje Astry Krotoszyn – Legendy Lecha Poznań 28.05.2022

Relacja FC Krotoszyn (Lech Poznań):

Udany dzień przy Sportowej. Legendy Kolejorza pokonują Oldbojów Astry 4:3, a w pewnym momencie był już wynik 1:3 dla krotoszyńskiego zespołu! Dziękujemy każdemu za przybycie na Sportową, w szczególności dzieciakom, które pomogły nam w dopingu, a w nagrodę otrzymały słodką niespodziankę! Warto też wspomnieć o niezawodnym Jarociński Fan Club Lecha Poznań, który jak zwykle licznie nas wspierał! Dzięki i do następnego. Z kibolskim pozdrowieniem i widzimy się w przyszłym sezonie kibole! MISTRZ, MISTRZ, KOLEJORZ! KFK