NA STADIONACH” to cykl, w którym będziemy umieszczać zdjęcia z każdego spotkania na polskich stadionach LIVE, co później będzie służyło jako podsumowanie kolejki. Strona nie posiada auto-odświeżania, więc zalecamy co jakiś czas ręcznie odświeżać newsa, aby być na bieżąco.

Na sektorze gości w Gdyni pojawiło się 139 fanów Jagiellonii.

[art5]

Raków Częstochowa – Korona Kielce 20.07.2019 (Bełchatów)

[art5]

Stowarzyszenie Kibiców „Zjednoczona Korona”:

Po dwumiesięcznej przerwie rozgrywki ligowe wznowiła najwyższa liga rozgrywkowa w Polsce. Los sprawił, że już w pierwszej kolejce trafił nam się wyjazd do Beniaminka Ekstraklasy, jak się później okazało wcale nie do miasta- gospodarza. Problemy z infrastrukturą stadionową to problem znany nie od dziś, jednak nadal włodarze klubów i miast nie potrafią sobie z tym poradzić i ciężko jest się im dostosować do nowej, ekstraklasowej rzeczywistości. Gdy już było pewne, że Raków nie dostanie pozwolenia na rozgrywanie spotkań w Częstochowie padł pomysł gry w Sosnowcu. Ostatecznie sprawa zakończyła swój bieg w Bełchatowie i to właśnie tam swoje mecze w tym sezonie rozgrywać będzie częstochowski Raków. Gdy już doszło do podpisania stosownych dokumentów i ostatecznie decyzja została podjęta, dla nas było jasne i w pewien sposób pewne, że otrzymamy komplet biletów na sektor gości na stadionie przy ul. Sportowej 3 w Mieście Torfiorzy. Dystrybucję biletów rozpoczęliśmy w dosyć dobrym tempie już na turnieju kibiców tydzień przed planowanym wyjazdem. W połowie tygodnia było już niemal pewne, że zaprezentujemy się tam w komplecie. W czwartek zaczęły dochodzić do nas głosy, że pani prezydent miasta na prośbę wiadomo kogo postanowiła zamknąć sektor dla przyjezdnych. Mimo całego zamieszania postanawiamy kontynuować zapisy na wyjazd, działając tak, by w sobotnie popołudnie dopingować nasz klub.

Gdy nadszedł dzień meczowy, zbieramy się pod kieleckim stadionem, wszyscy ubrani na czarno, by kilka minut po 11stej wyruszyć na wyjazd pięcioma autokarami, jednym busem i kilkunastoma autami. Na trasie tradycyjne problemy z psiarnią, która robiła wszystko, abyśmy do Bełchatowa dojechali jak najpóźniej. W planach nie mieliśmy, żadnego postoju, aby jeszcze bardziej nie spowalniać naszej podróży i tak po prawie trzy godzinnej jeździe docieramy pod stadion! Jednak tu zaczęły się kolejne komplikacje. Bilety, które nabyliśmy w czasie zapisów okazały się nieważne i musieliśmy czekać na wydrukowanie nowych wejściówek. Przez ten czas mimo spokojnego czekania na wejście wyłapujemy kilka mandatów. Mecz się rozpoczął, a my zaznaczamy swoją obecność pod obiektem miejscowego GKS-u.

W około 30 minucie spotkania dostajemy info, że bilety są już do odebrania, więc okrążając trybuny kierujemy się w stronę sektora Rakowa. W przerwie meczu w dosyć sprawny sposób przechodzimy przez kołowrotki. W tym czasie nasi piłkarze strzelają bramkę z karnego, dzięki której obejmujemy prowadzenie w meczu. Gdy już wszyscy znaleźli się na stadionie w jednej grupie w liczbie 384 wyjazdowiczów wchodzimy na trybunę obok młynu gospodarzy. „Dzięki za wejście, hej Raków dzięki za wejście!” tym okrzykiem wyrażamy uznanie, dziękując kibicom z Częstochowy za udostępnienie sektora i ogarnięcie tematu naszego pojawienia się na stadionie. Prowadzimy sporadyczny doping, jednak z konkretnym pierdolnięciem w niektórych momentach. Głośne okrzyki odbijały się od dachu bełchatowskiego stadionu i na pewno było nas bardzo dobrze słychać. Raków wystawia około pół tysięczny młyn i prezentuje się na dobrym poziomie, większość ubrana w barwy swojego klubu. Frekwencja wyniosła ponad 3 tysiące kibiców, co jak na mecz na neutralnym terenie można uznać za sukces.

Tym razem wygrała piłka nożna, a nie osoby odpowiedzialne, za tak bezsensowne decyzje, jaką była ta o zamknięciu sektora gości. Po spotkaniu dziękujemy piłkarzom za walkę, a oni nam za liczne przybycie. Kilkanaście minut później wracamy do autokarów i wyruszamy w drogę powrotną do Kielc. Na jednym z postojów robimy sobie pamiątkowe zdjęcie. Na miejscu jesteśmy po 20stej. Dzięki wszystkim za obecność na tym wyjeździe i do zobaczenia w Gdyni

[art5]

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 20.07.2019

[art5]

Kibice Śląska Wrocław:

350 Fanatyków Śląska wspiera swoją drużynę w Krakowie w meczu z Wisła. Nasza drużyna udanie rozpoczyna nowy sezon wygrywając 1:0. Cała Polska w cieniu Śląska!

Rodowici Tarnovianie:
W rewanżowym meczu el. do Ligii Europy w Krakowie wspomagamy naszych pasiastych braci w 40 osób z małą flagą wyjazdową RT. TARNOVIA & CRACOVIA!