LIVE: Na Stadionach 17-19.09.2021

NA STADIONACH” to cykl, w którym będziemy umieszczać zdjęcia z każdego spotkania na polskich stadionach LIVE, co później będzie służyło jako podsumowanie kolejki. Strona nie posiada auto-odświeżania, więc zalecamy co jakiś czas ręcznie odświeżać newsa, aby być na bieżąco. Zachęcamy również do konstruktywnej dyskusji w komentarzach, które znajdują się na samym dole newsa. POSIADASZ JAKIEŚ CIEKAWE MATERIAŁY (ZDJĘCIA, FILMIKI) Z MECZÓW I CHCESZ SIĘ Z NAMI NIMI PODZIELIĆ? PISZ NA KONTAKT ALBO BEZPOŚREDNIO NA FACEBOOKA! DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ POMOC!

EKSTRAKLASA:

Zagłębie Lubin – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 17.09.2021

Lech Poznań – Wisła Kraków 17.09.2021

W Kotle zadebiutowała zgodowa flaga „Rodowici Wielkopolanie”.

Pogoń Szczecin – Cracovia 18.09.2021

Portowców wspiera solidna delegacja Feyenoordu Rotterdam.

Wisła Płock – Jagiellonia Białystok 18.09.2021

Lechia Gdańsk – Piast Gliwice 18.09.2021

Relacja Piasta Gliwice:

Nas w Gdańsku około 200 osób, z nami delegacje GKS Jastrzębie 10, BATE 5 i Sigma Olomuniec 1. Dziękujemy za wsparcie!

Relacja GKS-u Jastrzębie:

W ostatnią sobotę wspieramy naszych braci z Gliwic na dalekim wyjeździe w Gdańsku w 10 osób. Zjednoczony GKS.

Górnik Zabrze – Warta Poznań 19.09.2021

Legia Warszawa – Górnik Łęczna 19.09.2021

Relacja Górnika Łęczna:

Wyjazdy do Warszawy (200km) to jedne z najbliższych eskapad możliwych w ekstraklasie dla fanatyków z grodu dzika. Namawiać nigdy nie trzeba dlatego propagandę ograniczamy tylko do informacji w mediach społecznościowych.

Z Łęcznej ruszamy trzema autokarami oraz ponad 20-toma autami. Na miejscu w stolicy dołączają kolejne osoby. Wejście na stadion bez problemów i sprawne .Zakazowicze zostają pod stadionem, a na sektorze w komplecie jesteśmy około 15 minuty meczu i wtedy też ruszamy z dopingiem. Nasza liczba tego dnia to 285 osób w tym 22-ch fanatyków Chełmianki. Dzięki ! Wszyscy obecni na wyjeździe wyposarzeni zostali w okazjonalny szal stylizowany na naszą flagę „Górnicy” co dało dobry efekt przy barwach uniesionych nad naszymi głowami. Już dawno tyle osob na wyjeździe nie mało szali. Na płocie wieszamy  dwie fany: „Górnicy” , „Górnik Łęczna „ oraz cztery transparenty:”Czarek PDW”, „Szewa PDW”, „wyłączyć włącz myślenie” oraz „stop segregacji sanitarnej . Doping z naszej strony na bardzo dobrym poziomie przez całe spotkanie pomimo szybko straconej bramki i niekorzystnego wyniku przez całe spotkanie robiliśmy swoje!

Po zdobyciu bramki z rzutu karnego legioniści zaczęli kurwiać strzelca bramki Bartosza Śpiączkę, u którego podobno dojrzeli środkowy palec skierowany w kierunku żylety…. Nie pozostajemy im dłużni i zaczynamy „pozdrawiać” mieszczan z Warszawy w odpowiedni sposób.

Niestety jedna bramka nie wystarcza i Zielono-Czarni przegrywają w Warszawie z Legia 3:1. Po meczu dziękujemy piłkarzom za walkę i około godziny później opuszczamy stadion przy łazienkowskiej. Droga w obie strony spokojna z mniejszym lub większym wahadłem.

Na pewno cieszy dobra liczba na wyjeździe i ilość szali na naszym sektorze. Niestety nie udało się pobić naszego rekordu wyjazdowego z Warszawy (303 osoby w 2014), jednak już liczbę samych Górników nie uwzględniać zgody/ układowicza już tak.  Oby osoby które pojawiły się ponownie lub po raz pierwszy na wyjeździe nie zakończyły swojej wyjazdowej kariery tylko na wyjeździe do Warszawy!

I LIGA:

GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 17.09.2021

Relacja Zagłębia Sosnowiec:

W piątkowy wieczór Jastrzębie odwiedza 223 Zagłębiaków wspieranych przez Przyjaciół z Bielska (20) oraz Pragi (7). Na płocie 6 flag plus transparent „17.09.1939 IV Rozbiór Polski”. Dziękujemy Przyjaciołom za wsparcie oraz gospodarzom za pomoc.

Milowice:

Piątkowy wieczór spędzamy w Jastrzębiu. Nasi kopacze niestety remisują, co nie zmienia zajebistej atmosfery na naszym sektorze! BYŁO, JEST I BĘDZIE!

Osiedle Środula:

Wczoraj w 22 osoby meldujemy się w Jastrzębiu. Na meczu z racji rocznicy zdradzieckiej napaści 17.09 zaprezentowany został wymowny transparent.

Resovia – Miedź Legnica 17.09.2021

Relacja Resovii:

1786 kibiców przyszło w piątkowy wieczór obejrzeć mecz, który się nie odbył z powodu jednodniowych opadów deszczu…
STOLICA KOMPROMITACJI!
NOWY STADION DLA RESOVII!

Jak informują kibice Miedzianki:

Z Rzeszowa po wielu latach wraca jedna z naszych najstarszych flag, jakie są w naszym posiadaniu. Kto zgadnie, ile już ma? Kto nie szanuje barw, sam nie zasługuje na szacunek.

ŁKS Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała 18.09.2021

Korona Kielce – Sandecja Nowy Sącz 18.09.2021

Relacja Sandecji Nowy Sącz:

W 100 osób meldujemy się w Kielcach, gdzie z perspektywy sektora gości oglądamy zwycięstwo naszej drużyny z liderem. Z nami 12 osób z Mielca – dzięki !

Odra Opole – Stomil Olsztyn 19.09.2021

Relacja Stomilu Olsztyn:

Do Opola autokarem i samochodami wybrało się 53 Stomilowców. Na płocie wywieszamy 3 flagi.

Puszcza Niepołomice – Chrobry Głogów 19.09.2021

W Niepołomicach zameldowało się 10 fanatyków Chrobrego.

II LIGA:

Śląsk II Wrocław – KKS Kalisz 17.09.2021

Relacja KKS-u Kalisz:

Zmiana terminu na tydzień przed meczem z soboty na piątkowe popołudnie (ze względu na transmisje w TVP Sport) przychyliła się do znacznego zmniejszenia zainteresowania wyjazdem. Spod stadionu w Kaliszu ruszamy jednym busem i ostatecznie meldujemy się w 20 osób na sektorze we Wrocławiu. Swoją obecność zaznaczamy kilkoma okrzykami. Na płocie wieszamy transparent nawiązujący do sprawy jednego z chłopaków z Pabianic. Piłkarze po dość dobrej grze w pierwszej połowie ostatecznie pozwolili strzelić sobie dwie bramki w drugiej odsłonie spotkania. Widmo awansu bezlitośnie oddala się z każdym meczem.

Ruch Chorzów – Wigry Suwałki 18.09.2021

Na sektorze gości pojawił się 1 wyjazdowicz z Wigier Suwałki.

Wisła Puławy – Stal Rzeszów 18.09.2021

Relacja Stali Rzeszów:

140 fanatyków (1 Polonia) zameldowało się w Puławach. Kolejny raz pojawiają się problemy z wejściem całej naszej grupy na sektor. Dopingujemy spod stadionu przez pierwszą połowę, po czym zawijamy w drogę powrotną.

Motor Lublin – Garbarnia Kraków 18.09.2021

Radunia Stężyca – Olimpia Elbląg 19.09.2021

Relacja Olimpii Elbląg:

W dniu wczorajszym wyjeżdżamy na kaszubski, jak się później okazało bardzo niegościnny teren – w dwa autokary i klika fur. Meldujemy się na sektorze w 125 osób, w tym 3 Pomorskich Legionistów – dzięki za wsparcie i prowiant. Ku naszemu zdziwieniu smutni panowie zorganizowali na nasz przyjazd znaczny pokaz sprzętu psiarskiego, z polewaczką włącznie. Cała droga z mniejszym lub większym balastem. Dobrze było widzieć wiele osób, które niegdyś częściej pojawiały się na wyjazdach i oby robiły to częściej.

III LIGA:

Rekord Bielsko-Biała – Polonia Bytom 18.09.2021

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Wisłoka Dębica 18.09.2021

Relacja Wisłoki Dębica:

Do Ostrowca z Dębicy wyrusza dwa autokary i 3 furki co daje łączną liczbę 111 osób, mamy ze sobą 3 flagi – „ŁHE”, „Przyjaźń” i „Biało – Zieloni”. Na tym wyjeździe wspiera nas 16 osób z KSG oraz 4 fanów Rybnickiego ROW-u – dziękujemy za wsparcie! Wyjeżdżamy z poślizgiem co skutkuje zameldowaniem się w sektorze gości pod koniec pierwszej połowy. Doping przez całą drugą połowę w asyście bębna. Niestety piłkarze przegrywają po zaciętym pojedynku 1-0 i niestety zostawiają 3 punkty gospodarzą. Podróż w obie strony raz z mniejszym raz z większym balastem.

Polonia Warszawa – Lechia Tomaszów Mazowiecki 18.09.2021

Avia Świdnik – Siarka Tarnobrzeg 18.09.2021

Relacja Siarki Tarnobrzeg:

Na wyjazd do Świdnika udajemy się autokarem w 45 osób w tym 6 Wiślaków (dzięki!). Podróż trwa trochę dłużej niż powinna, ponieważ psy prowadzą bardzo dziwnymi drogami, docieramy przez to w trakcie pierwszej połowy.

Stal Stalowa Wola – Orlęta Radzyń Podlaski 18.09.2021

Relacja Orląt Radzyń Podlaski:

Na wyjazd do Stalowej Woli zbieramy się w 79 osób. Mając 30 km do stadionu, zostajemy zatrzymani przez Policję, niebiescy oświadczają, że klub ze Stalowej Woli nie wpuści nas na stadion. Stoimy pół godziny blokowani przez psy, po czym zawijamy w drogę powrotną do Radzynia. PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW!!!

Zagłębie II Lubin – Odra Wodzisław 18.09.2021

Relacja Odry Wodzisław:

W sobotę w Lubinie meldujemy się w 30 osób. Po końcowym gwizdku przegrywamy 7:0 i wracamy do Wodzisławia. Wszystkim obecnym WIELKIE DZIĘKI i widzimy się w środę !

NIŻSZE LIGI:

Dolcan Ząbki – Hutnik Warszawa 17.09.2021

MKS Karlino – Gwardia Koszalin 17.09.2021

Relacja Kotwicy Kołobrzeg:

Wczoraj w 14 aut wspieramy MKS Karlino na meczu z Gwardią. Karlino zbiera się w ok. 50 osób, podchodzimy pod stadion i dopingujemy cały mecz. Gwardii 0.

Mrągowia Mrągowo – Mazur Ełk 18.09.2021

Relacja Mazura Ełk:

Nas wczoraj na wyjeździe w Mrągowie około 100 osób. Razem z nami Jagiellonia i Warmia, dzięki za wsparcie!

Orzeł Ryczów – Beskid Andrychów 18.09.2021

Relacja Beskidu Andrychów:

Na jednym z bliższych wyjazdów w lidze pojawiliśmy się w 37 osób. Dobry doping, szczególnie w drugiej połowie, nie przełożył się niestety na wynik spotkania. Czas wrócić na zwycięski szlak, najbliższa okazja już za tydzień, w sobotę o 16:00 podejmiemy u siebie Pcimiankę.

Górnik Konin – Warta Międzychód 18.09.2021

Relacja Górnika Konin:

Na meczu wystawiamy skromny młyn, razem z nami również ziomki z Ostrovii Ostrów (11 osób) – dziękówa! Piłkarze w 8 kolejce w końcu zdobywają pierwsze punkty w lidze, wygrywając 2-1!!! Po meczu nasza delegacja urządza bramkę ślubną dla jednego z naszych braci po szalu. Karolina i Darek wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia od Biało-Niebieskiej Rodziny!

Celuloza Kostrzyn – Stilon Gorzów 18.09.2021

Relacja Stilonu Gorzów:

W Kostrzynie meldujemy się w 56 osób, w tym delegacja kibiców Chrobrego. W dobrym składzie pojawili się Stilonowcy ze Starej Gwardii. Dzięki dla Chrobrego za wsparcie. ZKS & MZKS

Metal Tarnów – Okocimski Brzesko 18.09.2021

Relacja Okocimskiego Brzesko:

Na meczu z Metalem jesteśmy obecni w 50 osób + 25 fanów Tarnowskiej Unii (dzięki za wsparcie!). Doping prowadzimy zza płotu stadionu.

Pogoń Zduńska Wola – Omega Kleszczów 18.09.2021

Unia Kunice – Dozamet Nowa Sól 18.09.2021

Relacja Dozametu Nowa Sól:

Na tym wyjeździe pojawiamy się w 55 osób. Trochę dopingujemy i po pierwszej połowie zawijamy się w drogę powrotną. Piłkarze wygrywają 1-0 i przywożą 3 punkty do domu. DOZAMET TO MY!!

Sparta Szepietowo – ŁKS Łomża 19.09.2021

Relacja ŁKS-u Łomża:

Ostatnia niedziela była wyjątkowo świąteczna z racji zgodowego spotkania Sparta Szepietowo – Łomżyński Klub Sportowy. Na ten mecz wybieramy się do naszych braci dawno niewidzianym na naszych wyjazdach transportem, jakim jest autokar. Psy z racji rozpoczętego strajku były wyjątkowo mało upierdliwe, dzięki czemu całkiem sprawnie docieramy i wchodzimy na stadion. Na trybunie naszych braci meldujemy się w 60 osób z 4 flagami. Przez całe spotkanie wspólnie dopingujemy obie drużyny oraz świętujemy 20 lat naszej zgody. W drugiej połowie prezentujemy oprawę przygotowaną przez Spartę, składającą się z transparentów, machajek i świec dymnych w świętych dla obu ekip zielono-czerwono-białych barwach. Na murawie wynik 6:1 dla ŁKS-u. Po spotkaniu ruszamy na przygotowaną przez gospodarzy miejscówkę, gdzie kontynuujemy wspólną biesiadę, rozmawiając o teraźniejszości i wspominając „już 20 lat razem przez ten świat, aż po życia kres SPARTA&ŁKS”!

PS: Cały wyjazd oraz spotkanie odbyło się w ramach akcji „Kibicuj z klasą lokalnej drużynie” finansowanej i organizowanej przez ludzi, którzy Łomżyński Klub Sportowy mają w sercu, a nie wydrukowany na odzieży czy kwicie z wypłatą. Dość wycierania mordy naszymi barwami przez klub mieniący się w nazwie młodzieżowym.
W Łomży TYLKO ŁKS!

Orzeł Borkowo – Korona Rywałd 19.09.2021

Relacja Orła Borkowo:

Tego dnia formujemy około 30-osobowy młyn. W pierwszej połowie wywieszamy transparent „UWAGA NIEWYBUCHY”, odpalamy do tego masę petard hukowych i prowadzimy konkretny doping w asyście bębna. W przerwie wbija na sektor milicja i robią swoją pokazówkę, bez przyczyny spisując wybrane osoby. W drugiej części spotkania na płocie ląduje transparent „ULTRAS ORŁOWCY”, w asyście machajek odpalamy strobo, flary oraz fajerwerki. Piłkarze wygrywają 2:1 !!! PIŁKA NOŻNA BEZ POLICJI !!!

HOKEJ:

Unia Oświęcim – Podhale Nowy Targ 17.09.2021

Relacja Unii Oświęcim:

Inauguracja nowego sezonu hokeja w Oświęcimiu za nami. W naszych szeregach spora mobilizacja, która przynosi spodziewany efekt i w młynie melduje się jakieś 250 fanatyków. W tej liczbie 50 Ruch, 28 Hejnał oraz 16 kibiców Górnika Brzeszcze. Na meczu jedziemy z zajebistym dopingiem, który największą siłę przybrał w 3 tercji, gdzie nasze grajki goniły wynik. Debiut zaliczają dwie nasze nowe flagi. Hokeiści, których wspierało z trybun tego dnia 2200 kibiców, swoją grą nie zachwycili i ponoszą kolejną porażkę w marnym stylu. Nie tego oczekujemy od zawodników, którzy reprezentują nasz klub! Dziękujemy przyjaciołom za konkretne wsparcie !

KOSZYKÓWKA:

Stal Ostrów Wielkopolski – Anwil Włocławek 18.09.2021

Relacja Anwilu Włocławek:

CO TO BYŁ ZA MECZ !! Relację zaczniemy od tego, że pojedynki kibicowskie ze Stalówką stają się powoli wizytówką ligi. Ostatnio opublikowany przez Polsat Sport materiał miał chyba jeszcze nieco podsycić przedmeczową rywalizację. Wszyscy w pamięci mamy mecz o Superpuchar, gdzie dwie duże grupy kibiców Anwilu i Stali naprzeciwko siebie, w sektorach za koszami zrobiły świetne, kibicowskie show. Teraz zapowiadało się podobnie, a więc do rzeczy…

Zapotrzebowanie na bilety do Ostrowa było bardzo duże. Dostaliśmy 84 bilety dla grupy zorganizowanej. Rzuciliśmy więc w internet informację, w jakim sektorze będziemy, aby wszyscy kibice mogli nabywać bilety jak najbliżej sektora, który będzie nakręcał doping. Okazało się, że do ostatniej chwili ostrowski klub prowadził sprzedaż stacjonarną, a bilety drogą internetową można było zacząć nabywać dopiero około 24 godziny przed meczem. Sytuacja biletowa to jedno, ale… kordony białych kasków, które czekały na nas pod halą, przygotowane były, chyba że do Ostrowa zawita przynajmniej camorra. Na wejściu wnikliwe sprawdzanie, finalnie nie przeszło…konfetti. Jak wiadomo, papier bywa bardzo niebezpieczny, można np. się nim zaciąć. Zdejmowaliśmy również czapki, czy przypadkiem nie wnosimy pod nimi…sami nie wiem czego. Atmosfera od początku była dość gęsta. Na ostatnią chwilę przed prezentacją zespołów nasz sektor zaczął się zapełniać. Finalnie wszystkich Anwilowców na tym meczu (na sektorze za koszem, za ławką i z boku sektora gości) było 193. Liczba bardzo przyzwoita, chociaż na pewno chętnych na wyjazd było minimum 2 razy więcej.

Przeczuwaliśmy, że ostrowscy kibice będą chcieli na meczu z nami zaznaczyć w jakiś sposób zdobyte w ostatnim sezonie Mistrzostwo Polski. Przygotowali sektorówkę Mistrz Polski z flagami oraz transparent „Witamy w Hali Mistrzów”. Niezłe, chwytliwe. Szkoda tylko, że mieliśmy już gotową ripostę w postaci transparentu – MISTRZ NA TRYBUNACH JEST TYLKO JEDEN. Poleciała również garstka serpentyn.

Nasz doping tego dnia stał na przekurewsko dobrym poziomie. Gdy pod koniec pierwszej kwarty dobre 3 minuty bez przerwy przebijaliśmy się z naszym „Dale Cavese” wydawać się mogło, że jest dobrze. To, co najlepsze miało jednak dopiero nadejść… W drugiej kwarcie atmosfera zagęściła się jeszcze bardziej, gdy zaczęły się wymiany uprzejmości z młynem Stalówki. Przez moment zaczęło robić się gorąco, ale potem obie ekipy wróciły do dopingu dla swoich zespołów. Mecz był tego warty. Oj był ! Druga połowa to już koncert w naszym wykonaniu, świetna zabawa na sektorze i zwycięstwo ! Podwójne, bo mimo tego, że byliśmy w mniejszości i mieliśmy przeciwko sobie całą ostrowską halę, to nie ma opcji, że przegraliśmy ten pojedynek na trybunach. Co z resztą zaznaczyliśmy konkretnym „gramy u siebie”. Lecieliśmy z zajebistym dopingiem bez sekundy wytchnienia na naprawdę wysokich decybelach, podczas gdy młyn Stalówki miał coraz dłuższe przestoje. A może po prostu nucili z nami „Hej Anwil Kosz”, które smakowało po prostu wybornie i było najlepszym daniem spośród wielu znamienitych kąsków serwowanych w naszym kibicowskim menu? Najlepszy doping prowadzili na początku spotkania. O ile młyn Stali przyzwyczaił, że poniżej pewnego poziomu nie schodzi to pozostała część hali…mizeria. „Pięciu tancerzy” próbowało rozruszać ostrowską publiczność, biegając przed sektorami i nawołując do powstania, ale wyglądało to dość komicznie i budziło raczej politowanie. Postawa hali słabiutka, ale cóż… albo się to czuje, albo nie. Albo się to ma, albo nie. My to mamy, a wy nie.

Finalnie zawsze dobrze stoczyć fajny pojedynek na trybunach w tej ponurej jak… lidze. Zwłaszcza, gdy obie grupy kibiców są za koszami po przeciwnych stronach. Najlepsza możliwa opcja, jest rywalizacja i ten dreszczyk emocji. Na minus jedynie, że nie było opcji oflagowania. Do zobaczenia na kolejnym, a najlepiej w play-offach.