LIVE: Na Stadionach 13-15.12.2019 14 grudnia 2019

NA STADIONACH” to cykl, w którym będziemy umieszczać zdjęcia z każdego spotkania na polskich stadionach LIVE, co później będzie służyło jako podsumowanie kolejki. Strona nie posiada auto-odświeżania, więc zalecamy co jakiś czas ręcznie odświeżać newsa, aby być na bieżąco. Zachęcamy również do konstruktywnej dyskusji w komentarzach, które znajdują się na samym dole newsa. POSIADASZ JAKIEŚ CIEKAWE MATERIAŁY (ZDJĘCIA, FILMIKI) Z MECZÓW I CHCESZ SIĘ Z NAMI NIMI PODZIELIĆ? PISZ NA KONTAKT, ALBO BEZPOŚREDNIO NA FACEBOOKA! DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ POMOC!


EKSTRAKLASA:

Arka Gdynia – Zagłębie Lubin 13.12.2019

 

Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 13.12.2019

 

Śląsk Wrocław – Lech Poznań 14.12.2019

 

Raków Częstochowa – Górnik Zabrze 14.12.2019

Relacja Rakowa Częstochowa:

Jakże ten mecz by inaczej wyglądał, gdyby mógł być rozegrany w normalnych okolicznościach w Częstochowie. Ostatni pojedynek w 2019, gdy udawaliśmy gospodarza w Bełchatowie. Oczywiście mundurowym darmozjadom pracować się nie chciało, więc po raz kolejny uznali spotkanie za podwyższonego ryzyka, czyli takie na którym ma zabraknąć gości. Mimo to okolice stadionu były mocno obstawione przez agresywnych mundurowych. Po raz kolejny okazało się, że nie o rzekome „bezpieczeństwo” im chodzi gdy wymyślają sobie mecze podwyższonego ryzyka. Gdy podjechały autokary z kibolskiej zbiórki – a były one wyjątkowo wcześnie, bowiem jak nigdy przejazd był bardzo sprawny – to od razu zaczęły się akcje niewspółmierne do panujących realiów. Małolat przechodzący przez jezdnie nie na pasach został powalony przez psów na glebę, skuty kajdankami i na koniec potraktowany gazem. Wszystko czynił oddział 30 nafuranych „stróżów prawa”. Reagujący na wszystko pozostali fani Rakowa natychmiast byli brutalnie pacyfikowani. Posypało się mandatów, i to sporo. Ktoś musi łatać dziurę budżetową. Był też pozytyw tej akcji. Głupki w mundurach zagazowali również swojego kolegę. Chyba najbardziej ucierpiał ze wszystkich. Płakać po nim nie będziemy. Wystarczy, że on beczał. Względnie się uspokoili dopiero jak zaczynało zjeżdżać się coraz więcej osób i tłum pod kasami gęstniał. Niemniej jakby ich cofnąć wszystkich w czasie o cztery dekady zapewne z lubością strzelaliby do górników. To efekt faktu, że policja nigdy w Polsce nie przeszła dekomunizacji. Cały czas funkcjonuje wedle starej szkoły jedynie dostosowując się do obecnego rozwoju techniki. To ciągle jest sowiecka firma nie szanująca człowieka. Sowieccy generałowie, sowieckie nawyki, sowieckie szkolenie nowych kadr, sowiecka mentalność i sowieckie myślenie. Oni ciągle stoją tam gdzie stało ZOMO. Wracając do meczu to za bramką zebrało się nas ok. 420 osób. Grudniowe zimno sprawiło, że większość uciekała w górę sektora. Oflagowanie uzupełniał trans dla walczących o przetrwanie swojego klubu fanów GKS-u Bełchatów. Doping jak na mecz bez przyjezdnych chyba bardzo dobry. Po meczu już z mniejszym natężeniem prowokacji mundurowi nadal polowali na możliwość sypania kolejnych mandatów. Oj, mocno się uszczuplą portfele wielu Rakowiaków po tym meczu. Wypatrywano kolejnej prowokacji, gdy autokary puszczono po raz pierwszy jakąś mocno okrężną trasą, ale nic takiego na szczęście nie miało miejsca.

 

Legia Warszawa – Wisła Płock 14.12.2019

 

Piast Gliwice – ŁKS Łódź 15.12.2019

 

Korona Kielce – Cracovia 15.12.2019

Relacja Korony Kielce:

Za nami ostatni mecz na własnym stadionie w tym roku. W niedzielne popołudnie naszym rywalem była Cracovia, która obecnie znajduje się w czołówce tabeli ekstraklasy. My po kolejnej porażce mobilizujemy się, aby pojawić się na młynie w jak najlepszej liczbie i wspierać piłkarzy w drodze o utrzymanie. Obecny sezon jest niewątpliwie sprawdzianem dla kibiców i szansą na pokazanie, że jesteśmy z drużyną na dobre i na złe.

Już w pierwszej połowie arbiter wysyła jednego z piłkarzy Korony do szatni, ale zaraz po chwili obejmujemy prowadzenie, które utrzymujemy do końca pierwszej połowy. Tego dnia sędzia postanowił chyba zostać złym Świętym Mikołajem, gdyż przez całe spotkanie żółty i czerwony kartonik pokazał aż trzynastokrotnie. Wątpliwy prezent otrzymał również nasz trener. Ale nieudolne sędziowanie i przedłużanie końcowego gwizdka, aby dać szansę Cracovii na choćby remis nie przeszkodziła nam, aby po zakończeniu meczu cieszyć się z piłkarzami z cennego zwycięstwa!

Przez cały mecz decyzje sędziego powodowały, że tego dnia do dopingu nie trzeba było nikogo mobilizować i mimo, że nasza frekwencja na młynie nie zadowala to jakość była naprawdę na poziomie przez całe 90 minut spotkania.

Cracovia tego dnia pojawiła się na naszym stadionie w nadkomplecie. Oprócz wypełnionej klatki, dopingują również z pobliskich sektorów, lecz jak na prawie tysięczną grupę prowadzili przeciętny doping.

W najbliższy piątek czeka nas już ostatni mecz wyjazdowy w tej rundzie, jednak tym razem bez naszego udziału w Szczecinie. Mamy nadzieję, że piłkarze zrobią nam prezent w postaci zwycięstwa i w zimowej przerwie będziemy mogli spokojniej czekać na powrót ekstraklasowych emocji!

 

Relacja Cracovii:

Emocje powoli opadają, więc przyszedł czas na małe podsumowanie.

Nas w Kielcach ok. 900 osób. 777 osób z listy głównej, 110 osób które zostały wpuszczona dzięki uprzejmości Korony (za co serdecznie dziękujemy) oraz kilkadziesiąt osób które kupiły bilety w kasach pod stadionem. Taka liczba satysfakcjonuje chyba każdego, co może być „motorem napędowym” przed kolejnymi wyjazdami. Najliczniejszą grupę w Kielcach stanowili kibice z Prokocimia.

Piłkarze przegrywają 1:0, jednak mamy nadzieję że jest to jednorazowa wpadka, a na piątkowym meczu to udowodnią.

 

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk 15.12.2019

 

Relacja Lechii Gdańsk:

Na ostatni wyjazd 2019 roku wybraliśmy się pociągiem specjalnym. Nabitym składem dotarło do Białegostoku i dopingowało Lechię 558 fanów, wśród których było 6 kibiców Śląska Wrocław oraz 2 Stomilu Olsztyn. Dziękujemy za wsparcie.


KOSZYKÓWKA:

Anwil Włocławek – King Szczecin 13.12.2019

Relacja Anwilu Włocławek:

Młyn wypełniony ledwo w połowie, na barierkach flaga narodowa, a na boisku wysoka przewaga. W 4 kwarcie całkiem fajny doping.


SIATKÓWKA:

Czarni Radom – Skra Bełchatów 15.12.2019

Relacja Czarnych Radom:

Za nami niedzielne spotkanie, do którego jako grupa Ultras, przygotowywaliśmy się dłuższy czas. Wszystko za sprawą oprawy, która została zaprezentowana jeszcze przed pierwszym setem. Głównym motywem była sektorówka z wizerunkiem Yody w asyście dwóch transparentów, które złożyły się w hasło: „By sektor zadymić, umysłu mocy użyć musisz”. Warunki panujące na siatkarskich halach nie dają możliwości użycia klasycznej pirotechniki, dlatego do zadymienia sektora wykorzystaliśmy właściwości suchego lodu. Całą prezentację dopełniły machajki w barwach klubowych, które powiewały po opuszczeniu sektorówki.
Wielkie podziękowania kierujemy do wszystkich kibiców zgromadzonych podczas niedzielnego wieczoru w radomskiej hali; za zaangażowanie w doping, oraz za wsparcie finansowe, dzięki któremu możemy realizować coraz to śmielsze oprawy.

CAŁOŚĆ W ZAKŁADCE NA STADIONACH