LIVE: Na Stadionach 09-13.03.2023

„NA STADIONACH” to cykl, w którym będziemy umieszczać zdjęcia z każdego spotkania na polskich stadionach LIVE, co później będzie służyło jako podsumowanie kolejki. Strona nie posiada auto-odświeżania, więc zalecamy co jakiś czas ręcznie odświeżać newsa, aby być na bieżąco. Zachęcamy również do konstruktywnej dyskusji w komentarzach, które znajdują się na samym dole newsa. POSIADASZ JAKIEŚ CIEKAWE MATERIAŁY (ZDJĘCIA, FILMIKI) Z MECZÓW I CHCESZ SIĘ Z NAMI NIMI PODZIELIĆ? PISZ NA KONTAKT ALBO BEZPOŚREDNIO NA FACEBOOKA! DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ POMOC!

LIGA KONFERENCJI EUROPY:

Lech Poznań – Djurgarden 09.03.2023

EKSTRAKLASA:

Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław 10.03.2023

Relacja Śląska Wrocław:

Za nami wyjazdowy mecz Śląska z Rakowem. Choć pula wejściówek dla gości nie była zbyt duża to bilety we Wrocławiu rozeszły się błyskawicznie. Po ostatnich „popisach” naszej drużyny było to miłym zaskoczeniem.

Ze zbiórki wyjechaliśmy punktualnie jak nigdy. Zdziwieni nawet byli mundurowi, którzy „spóźnili” się na naszą zbiórkę i dogonili nas dopiero wtedy, jak stanęliśmy pod Wieluniem by poczekać na spóźnialskich. Całą trasę jechaliśmy razem, dosyć sprawnie i bez żadnych przygód. Problemy zaczęły się na wejściu. Ochrona bardzo skrupulatnie wszystkich przeszukiwała, obok wejścia znajdował się oddział prewencji z psami tropiącymi, a w samej strefie grupa nieumundurowanych funkcjonariuszy, którzy typowali osoby do dodatkowej kontroli. Nie obyło się bez szarpaniny i zamieszania. Ogólnie cyrk. Przez to całe zamieszanie w komplecie na sektorze gości meldujemy się dopiero w 20 minucie meczu.

Po odpadnięciu z Pucharu Polski w skandalicznym stylu z KKS-em Kalisz drużyna straciła zaufanie kibiców. Już nie o sam wynik chodziło w tej rywalizacji, ale o styl i całkowity brak zaangażowania w najważniejszym meczu sezonu. Zdajemy sobie sprawę, że nasi piłkarze to nie jest materiał na mistrzów Polski, ale liczyliśmy chociaż na pokonanie drużyny z trzeciego poziomu rozgrywek. Nie dosyć, że przegraliśmy to jeszcze odpadliśmy z pucharu w kompromitującym nasz klub stylu. Ta sytuacja sprawiła, że zarówno podczas naszego ostatniego wyjazdu do Krakowa jak i teraz do Częstochowy, piłkarze Śląska odczuli nasze niezadowolenie z ich postawy. Nasz doping to w większości szydera z ich postawy na boisku.

W innych nastrojach byli gospodarze. Mają drużynę jakiej w polskiej lidze nie było od dawna. Pewnie zmierzają po mistrzostwo Polski. To też buduje atmosferę wokół klubu i na samym stadionie. Komplet widzów i dobry doping, w który często angażował się cały stadion. Jedyne czego im brakuje, to prawdziwego stadionu. Jednak w tym temacie było już napisane wszystko, więc nie będziemy się w tej sprawie rozwodzić. W naszej drużynie jedynym jasnym punktem był czarnoskóry zawodnik John Yeboah, który wybija się piłkarsko zdecydowanie ponad całą drużynę. Po meczu cała drużyna kolejny raz usłyszała co o ich postawie myślą kibice. Jeśli Ci piłkarze chcą odzyskać zaufanie fanów, to muszą w końcu pokazać charakter i zaangażowanie takie, na jakie ten klub zasługuje, bo na razie przynoszą tylko wstyd. Tylko w tym roku przegrali wszystkie najważniejsze dla kibiców Śląska mecze (derby z Zagłębiem, Widzewem, Kaliszem) w kompromitującym stylu. Ten klub i to miasto zasługują na dużo więcej!

Ostatecznie w Częstochowie na sektorze gości zameldowało się 300 fanatyków Śląska. Wspierało nas tego dnia 4 Braci z Opavy. Dziękujemy za wsparcie. Powrót, podobnie jak podróż w pierwszą stronę, przebiegła szybko i sprawnie.

Widzów: 5500, w tym 300 kibiców gości.

Lechia Gdańsk – Miedź Legnica 10.03.2023

Relacja Miedzi Legnica:

W około 70 osób stawiamy się w klatce w Gdańsku, przejechaliśmy w zimny piątkowy dzień 1000km, aby obejrzeć mecz najgorszej drużyny w Ekstraklasie. Dla większości z nas to piłkarskie arcydzieło zeszło na drugi plan, bo trójmiejski klimat zdecydowanie sprzyja zacieśnianiu więzi i spędzeniu czasu w zajebistym, wyjazdowym gronie. I tego życzymy wszystkim internetowym marudom, którzy ten weekend spędzili przed telefonami. Hej Miedź.

Korona Kielce – Radomiak Radom 11.03.2023

Radomiak Radom:

Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze 11.03.2023

Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 11.03.2023

Relacja Pogoni Szczecin:

Psy szczekają, karawana idzie dalej. Pięciuset Portowców pokazało idiocie z partyjnego nadania na czym polega kibicowanie. Brawo dla drużyny za walkę do samego końca! Oczekujemy tego na każdym meczu! Dziękujemy kibicom Zagłębia Lubin za pomoc w obejrzeniu dzisiejszego meczu! Piłka nożna dla kibiców!

Piast Gliwice – Lech Poznań 12.03.2023

Legia Warszawa – Stal Mielec 12.03.2023

Relacja Stali Mielec:

Na wyjeździe w Warszawie meldujemy się w równe 200 osób. Co tu dużo pisać, piłkarze w końcu coś pograli ale wynik bez zmian Kolejny wyjazd przed nami i kolejna wiara w przełamanie. Wszystkim wyjazdowiczom dziękujemy za obecność . Wiara, wiara jest w nas !!!!!

Wisła Płock – Widzew Łódź 13.03.2023

Warta Poznań – Cracovia 12.03.2023

Relacja Cracovii:

Są wyjazdy, które pozostają w pamięci na dłużej, są również takie, o których zapomina się praktycznie następnego dnia. Właśnie do tej drugiej kategorii można przypisać naszą wczorajszą eskapadę do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie swoje mecze rozgrywa Warta Poznań.

Godzina meczu (12:30) pozwalała na to, żeby w niedzielny wieczór o w miarę przystępnej porze wrócić do domów. Mimo tego nasza liczba w Grodzisku była bardzo słaba – ok. 100 kibiców (tradycyjnie 1 zakazowicz pod stadionem) postanowiła oglądać wątpliwej jakości widowisko z wysokości trybun. Mimo tego, iż mało kto będzie z wypiekami na twarzy wspominał ten wyjazd warto było spotkać się w odległej o ponad 400 km miejscowości z pasiastymi braćmi i w miłej atmosferze spędzić 90 minut.

I LIGA:

Chojniczanka Chojnice – Ruch Chorzów 10.03.2023

Relacja Chojniczanki Chojnice:

Na mecz z Ruchem Chorzów kolejny już raz postanawiamy zorganizować wspólny przemarsz pod stadion. Mobilizację ograniczamy do internetu, co w dzisiejszych czasach przynosi chyba najlepsze rezultaty. Zbiórka zaplanowana została na godzinę 19:30, tego dnia nasz klub świętował 93 urodziny. Powstał w 1930 roku więc dla każdego fanatyka był to dzień wyjątkowy. Ludzi w barwach schodzących się z różnych stron miasta na zbiórkę widać było już od godziny 19:00. Parking szybko się zapełniał, niestety nie zabrakło na nim też smutnych panów. Chwilę przed 20:00 formujemy kolumnę i w asyście pirotechniki oraz głośnych śpiewów z flagą na czele ruszamy w kierunku Mickiewicza 12. Wszystko wyszło naprawdę solidnie! Konkretny doping słychać było w całym mieście! Pod stadionem krótka pauza i meldujemy się na sektorze C, na którym przez 90 minut gardła zdzierało około 250 fanatyków. Warto wspomnieć o FC Przechlewo, które kolejny raz zjawiło się w konkretnej liczbie. Nie zawiedli też jak zawsze z resztą nasi bracia ze Słupska na których wsparcie tradycyjnie już mogliśmy liczyć. Z nami tego dnia na sektorze również Lechia Gdańsk – wszystkim zgodom, fanclubom dziękujemy za wsparcie! Piłkarze tradycyjnie już przegrywają, ale my nie zwalniamy tempa i już niebawem ruszamy z zapisami na wyjazd do Łodzi. Wkrótce więcej info!

Wisła Kraków – GKS Tychy 11.03.2023

Sandecja Nowy Sącz – GKS Katowice 11.03.2023

Relacja GKS-u Katowice:

Dzisiaj w Niepołomicach pojawiło się 378 kibiców GieKSy. Podziękowania dla kibiców Sandecji za ogarnięcie dodatkowych biletów.

ŁKS Łódź – Stal Rzeszów 12.03.2023

Relacja Stali Rzeszów:

Wyjazd do Łodzi zaliczamy łącznie w 643 osoby, w tym Elana 50, Łada 16, Polonia 6, VSS Koszyce 6 – dzięki za wsparcie! Z Rzeszowa ruszamy pociągiem specjalnym, pod stadion dojeżdża Elana. Na sektorze przez większość meczu bardzo dobry doping, w pierwszej połowie odpalamy trochę pirotechniki w postaci stroboskopów i ogni wrocławskich. Wieszamy 7 naszych flagi, 2 Elany i 1 Koszyc. Dwutygodniowa mobilizacja przyniosła efekt i na wyjeździe udało się pobić rekord wyjazdowy samych kibiców Stali – 565 osób.

Resovia Rzeszów – Odra Opole 12.03.2023

II LIGA:

Stomil Olsztyn – Olimpia Elbląg 11.03.2023

GKS Jastrzębie – Siarka Tarnobrzeg 11.03.2023

Relacja Siarki Tarnobrzeg:

do Jastrzębia wybieramy się w 84 osoby z trzema flagami , na meczu dobry doping z wymianą uprzejmości , katowickiej GieKSie dziękujemy za prowiant w droge powrotną !

KKS Kalisz – Motor Lublin 11.03.2023

Relacja KKS-u Kalisz:

Na sektorze wieszamy jedną flagę „Autonomia Kaliska” i prowadzimy rwany doping. Piłkarze przegrywają, przerywając tym samym imponująca serię 14 spotkań bez porażki na własnym stadionie. W nadchodzący weekend kolejne domowe spotkanie. Liczymy na przełamanie i pierwsze ligowe zwycięstwo w Kaliszu w tym roku!

Z nami tego dnia delegacje Elany i Widzewskiego Koźminka. Dzięki panowie!

Relacja Motoru Lublin:

W Kaliszu byliśmy obecni w 180 osób, w tym 35 naszych Braci ze Śląska Wrocław – dzięki! MOTOR ON TOUR!

Pogoń Siedlce – Górnik Polkowice 11.03.2023

Wisła Puławy – Kotwica Kołobrzeg 12.03.2023

Relacja Kotwicy Kołobrzeg:

12.03.2023 W niedzielne popołudnie 14 kibiców Kołobrzeskiej Kotwicy wspiera piłkarzy dopingiem na wyjazdowym meczu z Wisłą Puławy.

III LIGA:

Unia Tarnów – Orlęta Radzyń 11.03.2023

Relacja Orląt Radzyń:

Do Tarnowa wybieramy się 56 osób, mamy ze sobą 1 flagę.

Wisłoka Dębica – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 11.03.2023

Relacja Wisłoki Dębica:

Inaugurację rundy wiosennej zaczynamy domowym meczem z drużyną z Ostrowca.

Z powodu remontu stadionu i rozebranej trybuny z której na co dzień dopingowaliśmy, tworzymy około 60 osobowy młyn w miejscu dawnego sektora gości ( który też został usunięty ) na małej trybunie. Wieszamy jedną flagę oraz transparent dla naszych braci z KSG, którzy niedawno zostali zatrzymani i przebywają po drugiej stronie. Mecz po przedłużanej przerwie zostaje przerwany z powodu obfitych opadów śniegu i zbyt mocno zaśnieżonego boiska.

Kibice KSZO, razem z fanami Wisły Sandomierz zasiadają na naszych sektorach, liczbę podadzą sami.

Relacja KSZO Ostrowiec:

W dniu wczorajszym zaliczamy dwa wyjazdy.

Najpierw jedziemy z Wisłą Sandomierz na ich mecz w Połańcu. No stadion docieramy podczas pierwszej połowy. W przerwie meczu wychodzimy i lecimy na nasz wyjazd do Dębicy. Dzięki uprzejmości kibiców Wisłoki wchodzimy na ich sektory. Rozpoczęcie drugiej połowy meczu przedłuża się ze względu na pogode. 2 połowa meczu zostaje w końcu odwołana i zawijamy do Ostrowca. Kibicom Wisłoki dziękujemy za wpuszczenie na swoje sektory, a Wiśle za kolejny wspólny wyjazd. Tego dnia jedziemy autokarem w 30 osób z 1 flagą. Do następnego!

Czarni Połaniec – Wisła Sandomierz 11.03.2023

Avia Świdnik – Podhale Nowy Targ 11.03.2023

NIŻSZE LIGI:

Sokół Kolbuszowa Dolna – Karpaty Krosno 11.03.2023

Relacja Karpat Krosno:

W Kolbuszowej jesteśmy obecni w 67 osób.

Rozwój Katowice – Ruch Radzionków 11.03.2023

Relacja Ruchu Radzionków:

Inauguracja rundy wiosennej za nami. Dawno takiego meczu w takich warunkach nie było. Większość spotkań ligowych została odwołana przez padający śnieg, jednak Rozwój ma sztuczną murawę i sędzia tego spotkania nie odwołał.

W sektorze gości na nowym stadionie Rozwoju Katowice pojawiło się 45 kibiców Ruchu Radzionków z jedną flagą. Na zdjęciu doskonale widać w jakich warunkach musieliśmy dzisiaj dopingować, ale było fajnie. Widzimy się za tydzień na Orliku!

Włocłavia Włocławek – Pomorzanin Toruń 11.03.2023

Relacja Włocłavii Włocławek:

Kibolski weekend rozpoczęliśmy od meczu Włocłavii z Pomorzaninem Toruń, który ze względu na warunki atmosferyczne odbył się na bocznym boisku. Nie patrząc na pogodę w 50-60 osób podziwiamy wygraną 4:0. Z nami tego dnia ośmiu Łańcuchów !! Niedziela natomiast przebiegła w biało – czerwono – białych barwach, a zwycięstwo nad Stalą Rzeszów oglądało 70 osób z Włocłavka !! Obecnie Włocłavia oraz ŁKS zajmują pierwsze miejsca w tabelach i liczymy na to, że taki stan utrzyma się do końca sezonu !!

MOSP Białystok – Wigry Suwałki 11.03.2023

Relacja Wigier Suwałki:

Na pierwszym wyjeździe w rundzie wiosennej meldujemy się równo w 50 osób. Nasi piłkarze wygrywają 0:3.

Polonia Przemyśl – JKS Jarosław 11.03.2023

Relacja Polonii Przemyśl:

Pierwsze spotkanie w Nowym Roku przy Sanockiej 8 przyszło Nam rozegrać z jarosławskim jksem. Na meczu w szczytowym momencie jesteśmy obecni w około 120 osób. Przez całe spotkanie prowadzimy doping w asyście bębna, nie zapominając o uprzejmościach w stronę rywala. Wywieszamy dwie flagi (Taką Obraliśmy Drogę oraz małą osiedlową MICKIEWICZA). Pod koniec pierwszej połowy prezentujemy oprawę, na płocie wisi transparent z napisem „PRZEMYSKA SPECYFIKA” nawiązując do przygotowanych 10 kwadracików, które przedstawiały m.in herb Naszego klubu czy przekreślony herb drużyny przyjezdnych. Do tego machajki w naszych barwach, a to wszystko w asyście pirotechniki. Przyjezdnych pod sektorem gości około 200 osób, ograniczają się do paru okrzyków i są praktycznie nieobecni. Po meczu, który zakończył się remisem (1:1) dziękujemy piłkarzom za walkę i serce zostawione na boisku. Derby regionu to już historia a my rozpoczynamy mobilizację na najbliższy mecz z Igloopolem! Warto wspomnieć, że przy okazji meczu Naszym fanatyczkom udało się uzbierać do puszki 1302,18 złotych na leczenie i rehabilitację małego przemyślanina Frania, który choruję na SMA.

Relacja JKS-u Jarosław:

Na inaugurację rundy wiosennej przypadł nam derbowy pojedynek. Mobilizacje zaczynamy sporo wcześniej, mimo iż wiedzieliśmy że nie wejdziemy na mecz. Na stacji PKP w Jarosławiu melduje się +/- 270 głów w tym 37 Stal Sanok i 12 UNS Dzięki! Sam mecz to nasz doping zza płotu oraz mnóstwo wymian uprzejmości z miejscowymi. W 70 minucie zawijamy na pociąg powrotny. Piłka Nożna dla Kibiców !