LIVE: Na Stadionach 06-09.03.2020

NA STADIONACH” to cykl, w którym będziemy umieszczać zdjęcia z każdego spotkania na polskich stadionach LIVE, co później będzie służyło jako podsumowanie kolejki. Strona nie posiada auto-odświeżania, więc zalecamy co jakiś czas ręcznie odświeżać newsa, aby być na bieżąco. Zachęcamy również do konstruktywnej dyskusji w komentarzach, które znajdują się na samym dole newsa. POSIADASZ JAKIEŚ CIEKAWE MATERIAŁY (ZDJĘCIA, FILMIKI) Z MECZÓW I CHCESZ SIĘ Z NAMI NIMI PODZIELIĆ? PISZ NA KONTAKT, ALBO BEZPOŚREDNIO NA FACEBOOKA! DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ POMOC!

EKSTRAKLASA:

Górnik Zabrze – Cracovia 06.03.2020:

Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk 07.03.2020

Arka Gdynia – Wisła Płock 07.03.2020

Relacja Arki Gdynia:
Mecz z Wisłą Płock przeszedł do historii. Na boisku przegrywamy 1:2 i to tyle z aspektów piłkarskich. Więcej wydarzyło się tuż po zakończeniu spotkania, A. Rogić zrezygnował z funkcji trenera Arki. Dziękujemy i życzymy powodzenia Panie Trenerze. Na trybunach tego dnia „zasiadło” 4 tysiące kibiców. Niestety frekwencja nie powala, ukazuje jednak obraz NAJWIERNIEJSZYCH ARKOWCÓW. Bardzo dobry, fanatyczny doping przez 90 minut spotkania. Po meczu zapraszamy piłkarzy pod Górkę, mobilizujemy i przypominamy o zbliżającym się, NAJWAŻNIEJSZYM meczu rundy.
Kibice Petrochemii Płock przyjechali do Gdyni w ponad 100 osób z 2 flagami. Sporadycznie prowadzili doping.
Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław 07.03.2020
[art5]
Raków Częstochowa – Pogoń Szczecin 08.03.2020
Relacja Pogoni Szczecin:
247 Portowców w tym Kotwica Kołobrzeg dopingowało zespół w Bełchatowie na meczu z Rakowem Częstochowa. Dziękujemy piłkarzom za walkę do ostatniej minuty. Wierzymy w Was cały czas i razem osiągniemy wspólny sukces w tym sezonie. Dzięki bracia z Kotwicy za wsparcie. Pogoń&Kotwica.
Relacja Kotwicy Kołobrzeg:
Wczorajszego dnia w 40 osób w tym 14 MKS Karlino wspieramy Pogoń w Bełchatowie. Mamy ze sobą flagę WIELE NAS RÓŻNI JEDNO NAS ŁĄCZY. Kotwa&Pogoń.

Wisła Kraków – Lech Poznań 08.03.2020

[art5]

I LIGA:

Odra Opole – GKS Bełchatów 06.03.2020

Relacja GKS-u Bełchatów:

W Opolu meldujemy się w równe 70 osób (autokar plus auta) z flagą „Eskapada”. Sporadycznie dopingujemy naszą drużynę.

Miedź Legnica – Chojniczanka Chojnice 07.03.2020

Relacja Chojniczanki Chojnice:
Na meczu w Legnicy, razem z braćmi z Oławy zameldowaliśmy się w ok. 30 osób. Powieszona została jedna flaga. Podziękowania dla MJO za wsparcie!

Chrobry Głogów – GKS Tychy 07.03.2020

Sandecja Nowy Sącz – Stomil Olsztyn 07.03.2020

Relacja Stomilu Olsztyn:

Do Nowego Sącza wybraliśmy się nabitym autokarem i furami w 78 osób. Na bramie małe problemy z ochroną i nie wszyscy wchodzą na sektor gości. Na płocie wywieszamy 4 flagi Stomilu i prowadzimy doping przez całe spotkanie. Tego dnia obecni z nami ziomale z ŁKSu Łomża w 11 osób, Rakowa Częstochowa 7 osób i 1 fanatyk Polonii Bydgoszcz. Dzięki za wsparcie na tym dalekim wyjeździe!

[art5]

Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice 07.03.2020

Relacja Zagłębia Sosnowiec:

Nie tak wyobrażaliśmy sobie powrót na Stadion Ludowy przynajmniej pod kątem zmagań piłkarskich. Frekwencja w młynie była bowiem przyzwoita podobnie jak doping, któremu „boiskowe występy artystyczne” zdecydowanie nie pomagały. Na płocie debiutuje także nowa flaga. Dziękujemy Braciom za wsparcie i obecność. Za tydzień Tychy, gdzie oczywiście planujemy podtrzymać konkretną formę wyjazdową.

Wigry Suwałki – Olimpia Grudziądz 08.03.2020

Relacja Wigry Suwałki FC Olecko:
Nas na meczu przyjaźni z Olimpią Grudziądz 3 dyszki. Byliśmy, jesteśmy, będziemy!

[art5]

II LIGA:

Skra Częstochowa – Elana Toruń 07.03.2020

Relacja Elany Toruń:

Pierwszy wyjazd rundy wypadł nam do Częstochowy na tamtejszą Skrę. Z Torunia około godziny 7 rano wyruszamy w sile autokaru, jednego busa plus dwa auta. Cała trasa z ogonem, oczywiście bez żadnych przygód. W między czasie dobija do nas auto Widzewa. Pod stadionem meldujemy się na około półgodziny przed meczem. Na miejscu dołączają do nas jeszcze Ruch & Myszków. Sprawne, bezproblemowe wejście powoduje iż wraz z początkiem meczu w klatce gości jesteśmy już w komplecie. Nasza liczba to nieco ponad 150 osób w tym +/- 60 (Ruch & Myszków) i 4 Widzew Łódź. Na płocie wieszamy takie flagi jak: Śp. Mucha, Elana, Grubasy (wyjazdówka), UET. Od początku spotkania jedziemy z dopingiem, który przez cały mecz stał na przyzwoitym poziomie. Nasi piłkarze mimo iż w pierwszej części spotkania byli wyraźnie lepsi to jednak tracą bramkę w kuriozalnej sytuacji (samobój) i do przerwy było 1:0 dla Skry! W drugiej połowie mecz się wyrównał ale bez większych okazji z obu stron i wynik ten nie uległ zmianie. Do Torunia wracamy więc bez punktów. Po meczu dziękujemy piłkarzom za walkę ze stanowczym skierowanym apelem w ich stronę „głowa do góry!” i udajemy się w podróż powrotną. Ta również mija bez żadnych wartych odnotowania incydentów i tym samym pierwszy ligowy wyjazd tego roku przeszedł do historii. Dziękujemy naszym zgodom za wsparcie na tym meczu i pozdrowienia dla wszystkich obecnych tego dnia wyjazdowiczów! Teraz w sobotę gramy u siebie z naszym układowiczem Stalą Rzeszów! Mamy nadzieję, że korona wirus nie przeszkodzi naszym planom i mecz się odbędzie. Do zobaczenia więc w sobotę. Tylko Elana!

Olimpia Elbląg – GKS Katowice 07.03.2020

Pogoń Siedlce – Garbarnia Kraków 07.03.2020

Górnik Łęczna – Widzew Łódź 08.03.2020

Relacja Widzewa Łódź:

Za nami pierwszy i miejmy nadzieję, że nie ostatni wyjazd rundy wiosennej. Wszak co raz częściej słychać o pomysłach rozgrywania meczy bez publiczności. Zresztą ledwie po ogłoszeniu pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce na taki pomysł wpadł wojewoda lubelski pan Lech Sprawka, ale po krótkim czasie cofnął swoją decyzję podsuwając nam przy okazji pewien pomysł związany z otoczką tego spotkania. W Łęcznej meldujemy się w nadkomplecie w ok. 480 osób (400 biletów). W tej liczbie ponad 50 osób to Zgierscy Fanatycy ! Mieliśmy ze sobą 4 flagi na płot + transparent PDW dla Kajora. Rozwieszona na dole sektora 20 metrowa flaga ‘ WIDZEWIACY ‘ zalicza swój debiut. Dodatkowo zabraliśmy kilkadziesiąt szytych flag na kij, które wykorzystane zostały do mini prezentacji z początku drugiej połowy. Wtedy to ultrasi wywiesili transparent – Nasza zajawka – nie twoja ‘ sprawka ‘ – a wszyscy obecni w sektorze gości zapobiegawczo założyli na twarze maseczki antywirusowe, których obecnie zakup wiąże się z niemałym wydatkiem lub graniczy z cudem. Piłkarze z naszym głośnym wsparciem wywalczyli 3 pkt. Na koniec relacji zadamy to samo pytanie, które zadawaliśmy w trakcie wczorajszego meczu kilkakrotnie … ‘ Górnik Łęczna, a co to ku#wa jest, a co to ku#wa jest !? Do zobaczenia na wyjazdowym szlaku.

[art5]

III LIGA:

Ursus Warszawa – Polonia Warszawa 07.03.2020

Relacja Polonii Warszawa:
Na meczu w Ursusie 53 osoby z Polonii (tyle otrzymaliśmy biletów). Razem z nami w klatce nowy właściciel Polonii Gregoire Nitot. Szacunek!

KKS Kalisz – Grom Nowy Staw 07.03.2020

Relacja KKS-u Kalisz:

Podczas inauguracji rundy rewanżowej Trójkolorowym przyszło zmierzyć się z drużyną z dołu tabeli. Piłkarze dopełniają formalności i łatwo ogrywają słabszego rywala trzy bramkową przewagą. Pogoda nie zachęcała do przyjścia na stadion, co przełożyło się na frekwencję ale bynajmniej nie na sektorze najwierniejszych, w którym zgromadziło sie grubo ponad 200 osób. Jak zwykle dobrze pokazała się młodzież z kilku dzielnic która dotarła na mecz w rozśpiewanych pochodach z wewnętrznych zbiórek. Tego dnia debiut zaliczają nasze dwie nowe flagi – mała: Śródmieście i duża: Ziemia Kaliska. Przy tej okazji warto wspomnieć, że coraz większe grono osób stojących za tą flagą zasila nasze szeregi.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 07.03.2020
Relacja Świtu Nowy Dwór Mazowiecki:
45 osób (5 MKS Ciechanów, 1 Olimpia Elbląg – dzięki) zjawia się w Grodzisku wraz z 1 flagą, biało-zielonymi świecami dymnymi i ogniami wrocławskimi.
Zagłębie II Lubin – Ruch Chorzów 08.03.2020
Foto-Higiena Gać – Polonia Bytom 08.03.2020
Korona II Kielce – Wisła Sandomierz 08.03.2020
Relacja Wisły Sandomierz:
W Kielcach pojawiamy się w 102 osoby w tym 34 Siarka i 20 KSZO, dziękujemy za WSparcie!! Razem z flagami wieszamy dwa transparenty – MALARZ 3MAJ SIĘ zaadresowany do kolegi z Wisłoki Dębica oraz KAZEK WRACAJ DO ZDROWIA do koleżki z ekipy, który od dłuższego czasu zmaga się z powaznymi problemami zdrowotnymi.
[art5]

Motor Lublin – Chełmianka Chełm 07.03.2020

Relacja Chełmianki Chełm:

Na pierwszy wyjazd w rundzie wiosennej po nie lada zamieszaniu stworzonym przez wojewodę wybieramy się w 120 osób różnych pokoleń Fanatyków. Na płocie wieszamy 4 fany (Niedźwiadek, Kubeł, W Honorowy Sposób oraz Stara Chełmiana), w drugiej połowie pojawia się transparent dla naszych Braci po drugiej stronie muru. Poziom fanatyzmu na sektorze gości w przeciwieństwie do wyniku bardzo dobry, głośny doping niósł się nie tylko przez całe spotkanie ale i po meczu, gdzie wspieramy naszych piłkarzy i przekazujemy dobre słowo, po czym zbijamy piątki i kierujemy się w podróż powrotną.

Górnik Konin – Radunia Stężyca 07.03.2020
Relacja Górnika Konin:
Inauguracja rundy wiosennej przypadła w Koninie. Zaczęliśmy od meczu z Radunią Stężyca na Dmowskiego, gdzie klub postanowił wiosną rozgrywać swoje mecze ze względu na niższe koszty opłat za użytkowanie stadionu niż na Podwalu. Nasz sektor tego dnia to ponad 60 osób z jedną flagą i pirotechniką w pierwszej połowie. Nasi piłkarze zagrali bardzo ambitnie i co najważniejsze z walką o każdy metr boiska, jednakże nie udało się dowieść korzystnego wyniku do końca . Po golu straconym w końcówce spotkania przegraliśmy 1-2. W SOBOTĘ WSZYSCY NA WYJAZD DO ŚRODY WIELKOPOLSKIEJ!
Wisłoka Dębica – Wólczanka Wólka Pełkińska 07.03.2020
Relacja Wisłoki Dębica:
Rundę wiosenną przy Parkowej 1 inaugurujemy meczem z Wólczanką. Przez całe spotkanie naszych piłkarzy dopinguje młyn liczący ok. 120 osób. Na tym spotkaniu wspomaga nas 26 kibiców Górnika. Wywieszamy trzy flagi, w tym jedną KSG, a także dwa transparenty dla chłopaków po drugiej stronie muru. Podziękowania dla kibiców Górnika za wsparcie tego dnia.

[art5]

NIŻSZE LIGI:

Izolator Boguchwała – JKS Jarosław 07.03.2020

Relacja JKS-u Jarosław:

Nas w Boguchwale 65 z transparentem dla Resoviaków przebywających po drugiej stronie muru. Wspiera nas 9 Sarzyniaków – Dzięki!

Karpaty Krosno – Głogovia Głogów 07.03.2020

Relacja Karpat Krosno:

Nas tego dnia 80 osób z jedna flaga.

Igloopol Dębica – Polonia Przemyśl 07.03.2020

Relacja Igloopolu Dębica:
Rundę wiosenną rozpoczynamy od bardzo ciekawego pojedynku z przemyską Polonią. W najlepszym momencie młyn liczy blisko 80 kibiców. W drugiej połowie z wiadomych przyczyn część osób opuszcza stadion. Przez większość spotkania jedziemy z dobrym a momentami bardzo dobrym dopingiem. W pierwszej połowie sektor przyozdabia trans do oprawy a w drugiej flaga Igloopol Dębica i trans AFGAN PDW.
Pod koniec pierwszej połowy prezentujemy oprawę – trans na płot „#WSZYSCY RAZEM PO WIELKI IGLOOPOL” w asyście biało-niebieskich machajek. Do tego odpalamy stroboskoby i świece dymne. Oprawa dotyczy prowadzonej obecnie przez nas akcji o takiej samej nazwie która ma na celu zebranie pieniędzy dla wsparcia naszego ukochanego klubu. Warto wspomnieć że w pierwszej edycji tej aukcji odbywającej się w trakcie rundy jesiennej udało się zebrać ponad 30000 zł.
Na początku drugiej połowy wychodząca Polonia napina się do nas. Wybiegamy na murawę,kibice gości nie przeskakują płotu. Szybko wjeżdżają psy ostro gazując.
Cieszy wysokie zwycięstwo piłkarzy i duża ilość dawno niewidzianych twarzy na meczu.

Relacja Stali Stalowa Wola:

Korzystając z wolnego terminu w 55 osób wspieramy POLONIĘ w Dębicy. W trakcie drugiej połowy, kiedy wszyscy opuszczają sektor gości, dochodzi do przepychanek z psami i ochroną bo kilku miejscowych przeskakuje przez płot… sporo gazu. Po kilku minutach sytuacja się uspokaja i zawijamy do Stalowej Woli. STF ON TOUR !!!
[art5]
Partyzant Radoszyce – Naprzód Jędrzejów 08.03.2020
Relacja Naprzodu Jędrzejów:
Na pierwszym wyjeździe w rundzie wiosennej meldujemy się w 16 osób z faną. Remisujemy bezbramkowo z Partyzantem w Radoszycach.
Wikęd Luzino – Gryf Słupsk 08.03.2020
Relacja Gryfa Słupsk:
Nas tego dnia w Luzinie 70 osób w tym 10 Lechia ( Dzięki! ). Podróżujemy autokarem oraz autami. Podróż całą drogę z małym balastem. Wieszamy flagę i dopingujemy naszych. Piłkarze niestety przegrywają 1:0.