MKS Kluczbork – Ruch Zdzieszowice 08.06.2014

Kibice z Kluczborka wystawiają solidny jak na ich możliwości młyn na derbowy mecz z Ruchem. Prowadzą solidny doping bez koszulek. Na początek meczu rzucają konfetti.

Na płocie pojawiają się dwie fany i jeden transparent z hasłem: „Fanatycy z analfabetów stolicy”.

Relacja Kibiców Ruchu:
Na derby do Kluczborka przybyła spora grupa kibiców Ruchu, która niestety, tylko w pierwszej połowie wspomagała głośnym dopingiem swój zespół. Na drugą połowę, fani „Zdzichów” nie zostali już wpuszczeni… Organizatorzy zastosowali podstęp, który polegał na tym, że przy 40 stopniowym upale w żaden sposób nie zabezpieczyli naszym kibicom płynów w postaci wody mineralnej, które były zagwarantowane w cenie biletu! Skrajnie wycieńczeni fani Ruchu w przerwie poprosili o trochę cienia, co skutkowało opuszczeniem klatki, do której po przerwie nie zostali już wpuszczeni – Doping dla Ruchu prowadzę od wielu lat, byłem na wszystkich derby, ale takiej sytuacji nie sięga moja pamięć, aniołkami w Kluczborku oczywiście nie byliśmy, jednak widząc usmażonych na skwarki chłopaków, nie miałem wyjścia, czułem się za nich odpowiedzialny i poprosiłem o wyjście z „klatki”. Osobiście jestem jednak pewien, że to był podstęp, chciano się nas po prostu pozbyć – skomentował całą sytuację wyraźnie zdenerwowany lider naszych kibiców, „Belu”.

Powodem takiej decyzji ochrony, była ponoć flaga z napisem „Wszystkich nas nie pozamykacie” (widoczna na zdjęciu) do której początkowo ochrona obiektu w Kluczborku nie miała pretensji, bo cóż w tym tekście jest złego i kogo on obraża? Tym bardziej, że po drugiej stronie, na sektorze MKS’u wisiała flaga z odwróconą R’ką, która w sposób oczywisty sprofanowała symbole naszego klubu. Tego jednak nikt z organizatorów meczu nie chciał widzieć. Osobiście ciekawi mnie to, gdzie w tych wszystkich przypadkach, był wielce szanowny pan delegat PZPN, który powinien dbać o całość organizacji meczu, a przede wszystkim o zamkniętych w klatce ludzi, którzy powinni mieć zabezpieczony dostęp do ubikacji, napojów, żywności oraz pomocy medycznej. Tak mówi ustawa o imprezach masowych. A może ktoś celowo wyłączył z gry ogniwo w postaci kibiców, aby piłkarzom ze Zdzieszowic nie przyszło coś głupiego do głowy…

MKS Kluczbork:

Ruch Zdzieszowice:

Bonus:

Zdjęcia:
MKSKluczbork.pl

Źródło:
RuchZdzieszowice.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments