Miedź Legnica – Chrobry Głogów 31.03.2018

Mecz Miedzi Legnica z Chrobrym Głogów przyciągnął na Stadion im. Orła Białego 4 tysiące kibiców. Tego dnia na trybunie C zasiadła rekordowa ilość fanatyków legnickiego klubu (ok. 1300), w tym aż 450 sympatyków Śląska Wrocław. Ultrasi Miedzi podczas spotkania zaprezentowali oprawę, do której odpalili sporo świec dymnych i stroboskopów, na płocie pojawił się również transparent z hasłem „STADION LIDERA KOLORÓW NABIERA”.

Na sektorze gości pojawiło się około 360 kibiców Chrobrego Głogów ubranych w czarne pelerynki. Wraz z Chrobrym na sektorze pojawiła się solidna delegacją sympatyków Unii Leszno, wszyscy w białych koszulkach „Unia Leszno”. Goście podczas spotkania zaprezentowali transparent dobrze wykonany transparent „Z OKAZJI ŚWIĄT PODPALAMY LONT”, do którego odpalili pirotechnikę. Po stronie obu ekip oprócz standardowego oflagowania pojawiły się transparent dotyczące ogólnopolskiej akcji kibiców „Ostatni Gwizdek”.

 

Relacja Miedzi Legnica:

Na derby zrobiliśmy mobilizację w postaci transparentów, plakatów, zapowiedzi nagranej przez najmłodsze pokolenie kibiców Miedzi oraz spamowanie mediów społecznościowych.

Liczyliśmy na fajną frekwencję, ale nie spodziewaliśmy się aż tak dobrej liczby. Tego dnia w młynie melduję się około 1300 osób! Jest to prawdopodobnie rekord na trybunie C.

Na ten mecz UML przygotowało oprawę, na którą składał się transparent z hasłem STADION LIDERA KOLORÓW NABIERA. Do tego odpalamy świece dymne oraz stroboskopy, które jednak w świetle dziennym były średnio widoczne. Przebieramy się również w 900szt pelerynek w 3 kolorach. Efekt możecie ocenić sami, nam się podobało. Nie obyło się bez problemów technicznych i na samym początku meczu padło nam nagłośnienie. Czasami i tak bywa. Szacunek dla młynowych, którzy starali się to ogarnąć na tyle na ile mogli, a nie było to proste. Ostatecznie doping oceniamy jako średni.

Chrobry przyjechał w ok. 360 osób. Na płocie bardzo przyzwoicie wykonany transparent, do którego odpalają race. Z naszej trybuny słyszani tylko momentami. Ogólnie pokazali się nie najgorzej.

Osobny akapit dla fanów Śląska Wrocław, którzy wspierali nas tego dnia mega konkretną liczbą – w ok 450 osób. Dziękujemy! Dolnośląska Koalicja ma się znakomicie i rośnie w siłę! Tyle od nas. W tygodniu pojawi się film z oprawy i urywki z dopingu, a UML po chwili odpoczynku wróci już niebawem z następnym pierdolnięciem.

 

Relacja Chrobrego Głogów:

Za nami kolejne wyjazdowe derby w Legnicy. Po poprzednim meczu, który został przełożony na środek tygodnia, ponownie przyszło nam jechać na wrogi teren w weekend. Tym razem wypadł nam termin wielkanocny – dla jednych z pewnością była to wymówka, natomiast inni poświęcili świąteczne koszyki, a następnie spełnili kibicowski obowiązek!

Jeśli chodzi o reklamę derbów to postawiliśmy na kilka transparentów na ulicach miasta, porcję plakatów oraz wpisy w necie. Kto był zainteresowany wyjazdem to z pewnością nie szukał usprawiedliwień i wielkanocny termin nie stanął mu na drodze. Łącznie do Legnicy wybraliśmy się w 347 osób. W tej grupie 53 osoby z Unii Leszno, która do Legnicy wybrała się w jednakowych, białych koszulkach. Poza flagami na płocie ląduje transparent związany z ogólnopolską akcją protestacyjną.

O tym, że derby upłynęły w akompaniamencie wyzwisk nie ma sensu pisać, bo bluzgi to nieodłączna część tego typu meczów. Było trochę cieplej w okolicy cateringu, podjechała polewaczka, ale ogólnie rzecz biorąc nie wydarzyło się nic kontrowersyjnego, o czym warto wspominać.

W drugiej połowie meczu prezentujemy oprawę. Na płocie ląduje 30-metrowy transparent „Z OKAZJI ŚWIĄT PODPALAMY LONT” natomiast po chwili odpalonych zostaje trochę rac, a później pomarańczowe oraz czarne świece dymne. Dymy może nie spełniły w 100% oczekiwań ultrasów, ale odpalone świeczki na pewno dają powody do radości w tych ciężkich dla głogowskich kibiców czasach.

Z pewnością warto pochwalić postawę naszych grajków, którzy kolejny raz stanęli na wysokości zadania i wrócili z Legnicy z punktową zdobyczą. Remis na trudnym, derbowym terenie to na pewno dobry wynik i za boiskową rywalizację należy nasz zespół pochwalić!

Podsumowując – nasza postawa na trybunach + występ zawodników to pozytywne aspekty Wielkiej Soboty w Legnicy. Wspólnie pokazaliśmy, że stać nas na wiele, jednak do wszystkiego potrzeba trochę zaangażowania!

Możemy napisać śmiało, że DERBY DLA CHROBREGO!

 

zobacz również zdjęcia:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments