Miedź Legnica – Chrobry Głogów 10.08.2019

4447 kibiców pojawiło się na stadionie, aby na żywo zobaczyć derbowy pojedynek, w którym Miedź Legnica podejmowała drużynę Chrobrego Głogów. Kibicowsko mecz nie zawiódł, dobra frekwencja zarówna u gospodarzy jak i na sektorze gości. Podczas spotkania obie ekipy odpaliły pirotechnikę, nie obyło się również bez obustronnych „pozdrowień”.

 

Ultras Miedź Legnica:

Wróćmy na chwile do meczu z Odra, podczas ktorego podrzucamy na sektor gości maly prezent, ktory konczy zgodę Zagłębia z zuzlozjebami. Byliśmy przekonani, ze stanie sie to w trakcie meczu, na taka okolicznosc przygotowany mielismy transparent i swiece dymne. Stało się inaczej, zuzlozjeby dokonczyly ogladanie meczu, a my opduscilismy prezentacje. Z oprawa wrocilismy podczas wczorajszego meczu. Zdania, co do oprawy wewnatrz naszej grupy byly podzielone, ale biorac pod uwage likwidacje piłkarskiego Falubazu, koniec zgody oraz nasza wlozona pracę zdecydowalismy sie na pokazanie tej oprawy na meczu z Chrobrym. Temat uznajemy za zamknięty. CZARNY SPORT ODPALAMY Z KWITKIEM.

Podczas spotkania z Chrobrym wystawiamy ok 850 osobowy młyn, który 90 minut wspiera zespół w walce o derbowe zwycięstwo. Momentami doping na bardzo dobrym poziomie, momentami słabszy, ale ogólnie ocena in plus.

 

Niestety cały czas borykamy się z problemami nagłośnienia, ale mamy nadzieję rozwiązać je jak najszybciej. Apelujemy o jeszcze większe zaangażowanie i serce wkładane w doping. Na następnych meczach będziemy urozmaicać doping, wprowadzać nowe piosenki. Może to wyglądać jeszcze lepiej, ale zależy to głównie od Was! Gniazdowi będą dawać z siebie 100 procent a przy wsparciu każdego z Trubuny C wszyscy razem będziemy robić ROZPIERDOL dopingiem aż do końca sezonu. #DOPINGNA100% – to hasło weźcie sobie do serca! Hej Miedź! 

 

 

Ultras Stilon:
Na derbowym meczu w Legnicy wspomagamy braci w sile 30 osób. Dzięki dla Chrobrego za gościnę. ZKS & MZKS 

 

Ultras Unia Leszno:

26 Fanatyków Leszczyńskiej Unii wspierało Chrobrego Głogów podczas sobotnich derbów w Legnicy. Dziękujemy za gościnę. UL & ChG!

 

Relacja Chrobrego Głogów:
Po trwającej sezon przerwie od derbów, ponownie przyszło nam rywalizować w jednej lidze z sąsiadami z Legnicy. Wyprawa na Miedź wypadła nam już na początku sezonu – z jednej strony mniej czekania, z drugiej mocno przeciętny termin wakacyjny i urlopowy, co wykluczyło trochę osób wypoczywających w letnich kurortach. Dodatkowo ważnym czynnikiem był słaby w wykonaniu piłkarzy początek ligi. Wiadomo, fanatycy pojadą nawet mimo serii porażek, ale z pewnością znaleźli się też tacy, którzy zostali w Głogowie, w pewnym stopniu właśnie z uwagi na kiepską postawę zawodników na zielonej murawie.

[art5]

W Legnicy zameldowaliśmy się w 253 osoby, w tym 30 braci z Gorzowa oraz 26 układowiczów z Leszna. Liczba była zdecydowanie daleka od ideału i tu nie ma nawet co zaprzeczać. Jeśli ktoś uważa się za kibica albo jest pierwszy do krytykowania w necie, a nie potrafi ruszyć się 60 km od domu to nie mamy pytań!

Pod koniec meczu prezentujemy oprawę „Kibolska kasta z hutniczego miasta” w asyście kilku świeczek oraz paru świec dymnych. Efekt byłby zdecydowanie lepszy przy nieco większym zapełnieniu sektora, ale i tak brawa dla tych, którzy działają i mimo trudnych pod wieloma względami dla nas czasów, robią coś pozytywnego na trybunach. Niestety, w momencie prezentowania choreografii, nasi zawodnicy stracili drugiego gola i przegrali derbowy mecz 1:2.

[art5]

Powrót to tradycyjne przebijanie się przez miasto z potężną obstawą wąsów oraz sporo napinających się przechodniów, co jest nieodłącznym elementem wyjazdów na Miedź. Po wyjeździe z miasta czekała nas jeszcze niezbyt długa, ale irytująca i męcząca trasa. Mimo, że wyjazd był z gatunku ekstremalnie bliskich to niejednego wyjazdowicza wymęczył bardziej niż długie wojaże na drugi koniec Polski.

[art5]

Po powrocie do Głogowa odwiedzamy jeszcze wesele naszego kolegi po szalu, a także umacniamy kontakty ze Stilonowcami oraz układowiczami z Leszna. Do pełni szczęścia brakło zwycięstwa na boisku, ale mocno wierzymy, że te są kwestią czasu! 

 

zobacz również zdjęcia z meczu:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments