Meksyk CUP 2021

Za nami kolejna edycja turnieju kibiców organizowana przez ROW Rybnik, w którym udział oprócz drużyn gospodarzy, wzięły również ekipy Górnika Zabrze, Concordii Knurów, Wisłoki Dębica i GKS-u Katowice. Tego dnia najlepszą sprawnością fizyczną wykazali się zawodnicy dzielnicy Maroko-Nowiny.

 

Relacja ROW Rybnik:

W minioną sobotę 24 lipca na stadionie GKS Chwałowice odbyła się piąta już edycja Meksyk Cup! Zmagania sportowe były okazją do współzawodnictwa jak i integracji kibiców ROW Rybnik z rybnickich dzielnic, Rydułtów i Czerwionki-Leszczyn z fanami Górnika Zabrze, Concordii Knurów, Wisłoki Dębica i GKS Katowice. W godzinach południowych tereny stadionu zaczęły wypełniać się zawodnikami i kibicami poszczególnych ekip.

Przed oficjalnym rozpoczęciem turnieju w obecności kapitanów drużyn odbyło się losowanie grup rozgrywek piłkarskich i przeciągania liny.
I tak w grupie I na boisku i przy linie rywalizowali:
•Meksyk wzmocniony Paruszowcem-Piaskami,
•Maroko-Nowiny,
•Zielono-Czarna Gmina,
•Żorska GieKSa
•Niedobczyce/Rydułtowy

Do drugiej grupy trafiły następujące drużyny:
•Chwałowice,
•Boguszowice,
•Wisłoka Dębica,
•Torcida Gliwice,
•Bestial Boys

 

Po losowaniu miało miejsce uroczyste otwarcie turnieju w trakcie którego z dachu trybuny stadionu zwieszona została okazała sektorówka w towarzystwie pirotechniki.

Przyszedł czas na zmagania sportowe – ośmiominutowe mecze w obu grupach były rozgrywane na dwóch boiskach równolegle, po pojedynku na boisku drużyny mierzyły się w przeciąganiu liny. Po zaciętej i mniej lub bardziej walce w grupach przyszedł czas na półfinały, w których zagrały:
•Maroko-Nowiny vs. Wisłoka Dębica
•Chwałowice vs. Zielono-Czarna Gmina

W meczu o 3 miejsce Wisłoka Dębica pokonała Zielono-Czarną Gminę, a w finale Maroko-Nowiny zwyciężyło Chwałowice. W przeciąganiu liny w półfinałach odbyły się pojedynki:
•Maroko-Nowiny vs. Torcida Gliwice
•Wisłoka Dębica vs. Zielono-Czarna Gmina

Trzecie miejsce przypadło Zielono-Czarnej Gminie, a zwycięzcami podobnie jak w turnieju piłkarskim okazali się zawodnicy dzielnicy Maroko-Nowiny, nieprzypadkowo zwane sportowym osiedlem.

 

Poza pojedynkami piłkarskimi i w linie równolegle trwały zawody w bokserze, wyciskaniu, piciu piwa na czas, graffiti oraz wyścigach. Każda z konkurencji była punktowana i suma punktów ze wszystkich rywalizacji zdecydowała o klasyfikacji drużynowej, w której rządziło sportowe osiedle – Maroko-Nowiny przed Chwałowicami i Torcidą Gliwice. 

 

Po nagrodzeniu najlepszych na turnieju, przyszedł czas na świętowanie i wspólną integrację do późno porannych godzin. Dziękujemy wszystkim za przybycie, do zobaczenia na stadionach i kolejnej edycji Meksyk Cup!

 

 

Bestials Boys (Concordia Knurów):
W ostatnią sobotę bierzemy udział w turnieju „Meksyk Cup 2021”. Niestety sportowo nie udaje nam się wyjść z grupy zarówno w rozgrywkach piłkarskich jak i przeciąganiu liny. Startujemy również w innych konkurencjach takich jak picie piwa na czas, czy wyciskanie sztangi. Tutaj poszło nam nieco lepiej. Naszym braciom z Rybnika dziękujemy za zaproszenie i jak zawsze konkretną gościnę. Na turnieju jesteśmy obecni w 45 osób.

 

Relacja Wisłoki Dębica:

Na turnieju kibiców ROWu jesteśmy obecni w 26 osób, w zmaganiach piłkarskich zajmujemy trzecie miejsce. W przeciąganiu liny powtarzamy wynik z Knurowa i zajmujemy 2 lokatę, natomiast w wyciskaniu sztangi poszło naszym reprezentantom bardzo dobrze i w maxie zajmujemy 1 miejsce, a w ilości powtórzeń 45kg zajmujemy 3 pozycję. Po turnieju większa grupa zostaje na wspólną integrację umacniając naszą zgodę do godzin „późnoporannych”. Dziękujemy Gladiatorom za zaproszenie i jak zawsze konkretną gościnę! ŁHE&GRR!

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments