Mecze Stomilu bez kibiców gości?

Wszystko wskazuje na to, że kibice w Olsztynie obejrzą dwa najbliższe spotkania Stomilu, jednak nie będzie na nich kibiców gości.

Polski Związek Piłki Nożnej podjął uchwałę, w której zwraca się do Komisji Ligi Ekstraklasy SA, Wydziału Dyscypliny PZPN oraz Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN o darowanie klubom kar dotyczących zachowania kibiców na stadionach.

W przypadku Stomilu to sprawa o tyle ważna, że dwa pierwsze, wyjątkowo atrakcyjnie zapowiadające się mecze z ŁKS i Cracovią, miały się odbyć przy pustych trybunach. To kara za ekscesy podczas jesiennego meczu z bydgoskim Zawiszą.

Wiele wskazuje jednak na to, że wiosną olsztyńscy kibice wejdą na mecze, a pusty będzie sektor gości. — Wówczas nie byłoby w Olsztynie meczów podwyższonego ryzyka — tłumaczy prezydent miasta Piotr Grzymowicz.

— A policja meczów podwyższonego ryzyka wskazała wiosną aż… siedem — dodaje Andrzej Królikowski, dyrektor Stomilu. Problemu nie będzie z funkcjonowaniem do końca sezonu klubu i Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w dotychczasowych siedzibach, czyli na stadionie przy al. Piłsudskiego. Przypomnijmy, że pod koniec roku pojawiła się groźba, że w związku z planowaną sprzedażą terenów wokół stadionu i samego stadionu, obie instytucje będą musiały opuścić biura już z końcem lutego. Wygląda na to, że takiej konieczności nie będzie.

źródło: sport.wm.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments