Mecz Świtu z Polonią bez udziału kibiców gości!

Mimo dopełnienia wszystkich wymogów Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich MZPN na sezon 2014/2015 dotyczących zasad przyjmowania kibiców gości przez MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Łódzki Związek Piłki Nożnej na wniosek Polonii Warszawa nie wyraził zgody na uczestnictwo kibiców gości w jutrzejszym meczu.

 

Prezentujemy oświadczenie MKS-u Świt:
Mimo dopełnienia wszystkich wymogów Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich MZPN na sezon 2014/2015 dotyczących zasad przyjmowania kibiców gości przez MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Łódzki Związek Piłki Nożnej (który w tym sezonie prowadzi rozgrywki III ligi) na wniosek Polonii Warszawa nie wyraził zgody na uczestnictwo kibiców gości (Świtu) w jutrzejszym meczu. Oznacza to, że w sektorze gości zabraknie kibiców Biało – Zielonych.

W dniu 18 marca 2015 roku MKS Świt złożył zamówienie na 150 biletów, czym spełniono warunek zawarty w § 16 pkt. 20a Regulaminu rozgrywek piłkarskich MZPN na sezon 2014/2015. W związku z tym zgodnie z § 16 pkt. 18 tegoż Regulaminu klub MKS Polonia Warszawa ma obowiązek przyjąć zorganizowaną grupę kibiców Świtu w liczbie co najmniej 5% ogólnej liczby udostępnionych miejsc na stadionie – mecz Polonia-Świt jest imprezą niemasową (999 udostępnionych miejsc), stąd dla kibiców Świtu powinno zostać przygotowane minimum 50 biletów. Otrzymaliśmy odpowiedź, że sektor gości zostanie udostępniony po wpłacie z góry należności za bilety (100 sztuk) do czwartku 26 marca 2015 roku do godziny 16.00. Wpłaty za 65 biletów, mimo że Regulamin rozgrywek nic o tym nie mówi i nie jest to wymóg przyjęcia kibiców gości, dokonaliśmy w piątek 27 marca 2015 roku. Imienną listę z PESELAMI przesłaliśmy w poniedziałek 30 marca 2015 roku zachowując wymóg § 16 pkt. 20b Regulaminu rozgrywek piłkarskich MZPN na sezon 2014/2015. W związku z zachowaniem wszystkich wymogów tegoż Regulaminu dotyczących zasad przyjmowania kibiców gości poprosiliśmy o zajęcie stanowiska w sprawie przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

 

Otrzymaliśmy pismo od Łódzkiego Związku Piłki Nożnej o następującej treści:

Działając w imieniu Łódzkiego Związku Piłki Nożnej w nawiązaniu do pisma z dnia 30.03.2015 r. dotyczącego meczu III ligi Polonia Warszawa – Świt Nowy Dwór Mazowiecki wyjaśniam, co następuje.

W związku z informacją o braku realizacji przez klub Świt Nowy Dwór Mazowiecki zaleceń dotyczących udziału zorganizowanej grupy kibiców gości, Wydział Bezpieczeństwa ŁZPN wyraża zgodę na rozegranie meczu III ligi MKS Polonia Warszawa – Świt Nowy Dwór Mazowiecki w dniu 01.04.2015 r. bez udziału zorganizowanej grupy kibiców gości.

Podpisane przez Adama Kaźmierczaka – wiceprezesa Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Zaleceniem miało być pismo od Polonii Warszawa z wymyślonym regulaminem wewnętrznym przyjmowania gości, który ma się nijak do Regulaminu rozgrywek, czyli termin przedpłaty za zarezerwowane bilety. Decyzja Łódzkiego Związku Piłki Nożnej jest dla nas niezrozumiała, tym bardziej że działaliśmy w oparciu o Regulamin Rozgrywek. Okazuje się jednak, że są równi i równiejsi.

Mamy nadzieję, że mimo wszystko naszych KIBICÓW nie zabraknie w tym dniu.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments