Mecz Lecha z Fiorentiną przy otwartych trybunach

Dzięki staraniom Klubu i walce do końca, na posiedzeniu Komisji Apelacyjnej UEFA – po wysłuchaniu argumentacji reprezentacji Lecha Poznań – Kolejorz został ukarany za wznoszenie w Bazylei przez kibiców zakazanych okrzyków grzywną finansową wysokości 200 tysięcy złotych. Kara zamknięcia stadionu została zawieszona na 2 lata.

Od wydania decyzji przez Komisję Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA, Klub i jego przedstawiciele czynili wszelkie starania, by skutecznie odwołać się od nałożonej kary.

Argumentacja oparta o czynne włączenie się Lecha Poznań do akcji RESPECT, z hasłem której piłkarze Kolejorza grali na koszulkach z FC Basel podczas meczu fazy grupowej Ligi Europy, oraz uczestnictwie w akcji zainicjowanej przez ECA – „90 minutes for hope”, znanej w Polsce jako „1 euro wsparcia dla uchodźców z Bliskiego Wschodu” – a także promowaniu idei równości i poszanowania drugiego człowieka, zyskała uznanie w oczach Komisji Apelacyjnej UEFA.

W mocy utrzymana została grzywna finansowa wysokości 200.000 złotych, kara zamknięcia stadionu na jeden mecz w europejskich rozgrywkach została zawieszona na 2 lata. W związku z incydentami, które miały miejsce za udziałem kibiców w obecnym sezonie europejskich pucharów, klub ukarany został już grzywnami o łącznej wysokości 560.000 zł.

Powyższa decyzja umożliwi niniejszym wszystkim kibicom Kolejorza wejście na INEA Stadion i wspólne przeżywanie wielkich emocji podczas kolejnego historycznego starcia w europejskich pucharach. Bilety na mecz 4. kolejki Ligi Europy Lech Poznań – ACF Fiorentina do sprzedaży trafią jeszcze dzisiaj (środa, 28 października).

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments