Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Hutnik Huta Czechy 08.09.2019

Podczas spotkania obie ekipy formują jeden, około 50-osobowy młyn, pojawia się również wspólna oprawa, do której odpalono trochę pirotechniki. Więcej w relacji samych zainteresowanych.

 

Kibolska Huta Czechy:

Na „prawdziwy” mecz układowy co prawda jeszcze musimy trochę poczekać, jednak każda okazja do integracji jest dobra, a taka nadarzyła się podczas spotkania Hutnika z rezerwami MKS-u. W przyszłym sezonie mamy nadzieję spotkać się już w innych realiach i to nie za sprawą spadku Mazy do LO.

[art5]

Różnymi drogami i w różnym czasie dociera nas do Mińska 16 osób, w tym 4 Amur. Przed meczem pierwsze flaszki i browary. Mazovii ok. 35 osób. Tworzymy oczywiście jeden, wspólny młyn w około 50 głów. Piłkarze wychodzą na boisko z machajkami w barwach obu klubów, które przed meczem podrzucają na nasz sektor i zaczynamy doping, podczas którego udało się kilka razy dobrze ryknąć. Około 20 minuty rozpoczynamy przygotowania do oprawy. Ultrasi z Mińska starannie namalowali transparent o treści MAZOVIA & HUTNIK. W pierwszej kolejności lecą serpentyny, zaraz po nich odpalone są świece dymne i około 20 rac, co powoduje przerwanie spotkania ze względu na zadymienie boiska.

[art5]

 

Chwilę później kończy się pierwsza część spotkania. Od początku drugiej połowy machamy trzema dużymi flagami na kijach w barwach Hutnika i dwoma Mazy. Doping już trochę gorszy, pod koniec siada całkowicie, ale sporo osób skupiło się na całkiem innych aspektach integracji. Mecz oczywiście sprzedany, więc Hutnik wygrywa. Niestety jeden z ziomków z Mińska który nadal próbuje swoich sił na boisku łapie poważną kontuzję. Gaga trzymaj się i wracaj szybko do zdrowia!

[art5]

Na koniec zawodnicy Hutnika i Mazy podbijają pod sektor gdzie wspólnie śpiewamy kilka minut i zbijamy piątki. Jak na każdym innym meczu przypominamy co jest celem Hutnika w tym sezonie – awans do IV ligi. Po wszystkim zawijamy całą ekipą na miasto, gdzie jeszcze kilka godzin trwa melanż. Dzięki wielkie za zajebistą gościnę! Do zobaczenia na trybunie! Takich braci się nie traci! Podziękowania za wsparcie dla Amura!

 

Ultras Mazovia Mińsk Maz.:
W niedzielę zbieramy się na mecz drugiej drużyny z HHC. Razem z braćmi z Huty, tworzymy około 50 osobowy młyn (w tym kilka osób z Amura Wilga). Około 30 minuty meczu prezentujemy oprawę: na płocie transparent „Mazovia & Hutnik”, na trybunie flagi na kiju, race, oraz świece dymne. Prezentację poprzedziło rzucenie kilkunastu serpentyn. Przez cały mecz prowadzimy doping dla obydwu drużyn w asyście bębna.

[art5]

Podczas meczu jeden z naszych ziomków doznał groźnej kontuzji. Łukasz życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na nasze wsparcie. Głowa do góry! 

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments