Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Pile 27.02.2021

W tym roku obostrzenia nie pozwoliły na organizację większych uroczystości – sam „Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych” również miał się nie odbyć. Organizatorzy, czyli nieformalne stowarzyszenie Pilskich Patriotów zamiast marszu zaproponowali mieszkańcom spacer po mieście.

„Wybraliśmy się na spontaniczny spacer tą samą trasą co zwykle był prowadzony największy w Polsce Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku, niestety z powodu ograniczeń, nie mogliśmy zorganizować tego tak jak zwykle. Ale zorganizowaliśmy najpierw mszę świętą, modląc się za naszych bohaterów, a później takim powolnym spacerkiem przyszliśmy pod mural, gdzie co roku był finał wspomnianego marszu. Chociaż tyle możemy zrobić” – mówi uczestniczący w spacerze ks. Jarosław Wąsowicz.

 

Pilscy Patrioci:
Kolejny Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Pile za nami. Ze względu na pandemie frekwencja mocno ograniczona. W większości przeważali kibole Kolejorza. W tym roku postanowiliśmy podejść pod pomnik Jana Pawła II i odmówiliśmy krótką modlitwę oraz odśpiewaliśmy hymn. Jako patrioci stoimy na straży pamięci Wielkiego Polaka, którego nie pozwolimy obrażać. Następnie spacerowaliśmy dumnie Aleją Wojska Polskiego i tradycyjnie marsz zakończyliśmy pod muralem Żołnierzy Wyklętych. Kto był ten na pewno nie żałuję. Było klimatycznie i po naszemu.

Armio Wyklęta – Piła o Was pamięta
Cześć i Chwała Bohaterom

Do zobaczenia za rok!

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments