Manifestacja Zawiszy przed Urzędem Wojewódzkim

Manifestacja została przeprowadzona w związku z:
– zamknięciem przez wojewodę sektora gości na stadionie Zawiszy,
– wydaniem przez wojewodę decyzji o zamknięciu sektora gości i tym samym zakazu uczestnictwa zorganizowanej grupy kibiców Zawiszy w meczu wyjazdowym z Olimpią Grudziądz,
– pomówieniem kibiców Zawiszy o przygotowywanie protestu i możliwości doprowadzenia do zamieszek podczas meczu Polska-RPA, argument ten został przedstawiony w decyzji Wojewody jako jeden z powodów nie wyrażania zgody na rozegranie tego meczu na stadionie Zawiszy.
Kilka minut po godzinie szesnastej ponad 300 kibiców Zawiszy stanęło pod Urzędem Wojewódzkim by wyrazić swoje oburzenie na decyzje wojewody Ewy Mes zamykające „sektory gości” na stadionach Zawiszy Bydgoszcz i Olimpii Grudziądz oraz pomówienie jakim posłużyła się w.wym w uzasadnieniu decyzji o zakazie rozegrania w Bydgoszczy meczu Polska – RPA. Po odczytaniu petycji skierowanej do Pani Ewy Mes delegacja kibiców udała się do urzędu by ją wręczyć. Pani wojewoda zaprosiła nas na rozmowę w której poza nią uczestniczył rzecznik prasowy i dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Nie będziemy tutaj szczegółowo opisywać przebiegu rozmów ale podsumujemy je tak. Pani wojewoda praktycznie poza stwierdzeniem, że jej decyzje wynikają z troski o bezpieczeństwo nie miała przez całe spotkanie nic więcej do powiedzenie. Pytanie o zakres sankcji w sytuacji gdy to nie kibice Zawiszy przyczynili się do organizacyjnych zaniedbań podczas meczu z GKS-em Katowice pozostało bez odpowiedzi. Pytanie dlaczego zamknięto sektor gości w Grudziądzu przed kibicami Zawiszy pozostało bez odpowiedzi. Pytanie dlaczego zostaliśmy pomówieni nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Na pytanie czy Pani wojewoda weźmie na siebie odpowiedzialność za skutki swojej decyzji w sytuacji gdy podczas meczu w Grudziądzu znajdziemy się na trybunie miejscowych kibiców otrzymaliśmy odpowiedziała – nie. Na pytanie czy odpowie na naszą petycję stwierdziła – nie. Na pytanie czy odpowie na jakiekolwiek pytanie zawarte w petycji odpowiedziała – nie. Na pytanie czy cofnie decyzję o zamknięciu sektorów gości odpowiedziała – nie.
Osoby z którymi przyszło się nam spotkać cechuje bezkrytyczne przekonanie o swojej racji oraz brak racjonalnego,logicznego i samodzielnego myślenia, to wnioski jaki płyną ze spotkania u wojewody. Niestety potwierdziły się nasze przypuszczenia, że w interesujących nas kwestiach Pani Ewa Mes jest marionetką, a za sznurki pociągają funkcjonariusze dobrze znanych nam służb i ich przedstawiciel w Urzędzie Wojewódzkim, który nawet nie krył swoich powiązań. Podsumowując mamy do czynienia z aparatem przypominającym najciemniejsze czasy komuny, gdy to przedstawiciele UB decydowali o wszystkim i o wszystkich oczywiście „w majestacie prawa i troski o bezpieczeństwo”.

[i]źródło: www.Zawiszafans.pl

ZDJĘCIA:

[i]zdjęcia: www.Zawiszafans.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments