Losowanie Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej!

The New Saints F.C. – Legia Warszawa

Legia Warszawa w II rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów zagra z walijskim New Saints FC. Pierwsze spotkanie mistrz Polski rozegra na wyjeździe.

Legioniści będą mieli do pokonania prawie 2000 km.

Niestety trudno coś powiedzieć na temat fanatyków walijskiej drużyny, ponieważ owych nie posiada. Stadion, na którym przyjdzie im się spotkać to Park Hall Stadium liczący około 2 tysiące miejsc siedzących.

Park Hall Stadium:

FC Honka Espoo – Lech Poznań

Lech Poznań w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy zagra z FC Honka z Finlandii. Pierwsze spotkanie Lech rozegra na wyjeździe.

Wicemistrzowie Polski będą mieli do przebycia około 1400 km.

Fani FC Honka zarówno jak kibice przeciwników Legii nie prezentują poziomu wysokiego w świecie kibicowskim. Na co dzień swoje mecze rozgrywają na Tapiolan Urheilupuisto, który liczy prawie 6000 miejsc.

Tapiolan Urheilupuisto:

Metalurg Skopje/Qarabağ Ağdam – Piast Gliwice[/b]

Rywalem Piasta w II fazie rozgrywek będzie zwycięzca pary pierwszej rundy FK Metalurg (Skopje) (Macedonia) – Qarabağ Ağdam (Azerbejdżan). Pierwszy mecz gliwicki klub rozegra na wyjeździe.

W przypadku wygranej Metalurga:

Piast będzie miał do przebycia niespełna 1400 km.

Drużynę ze stolicy Macedonni znamy przedewszystkim z zeszłorocznego pojedynku z Ruchem Chorzów. Swoje mecze rozgrywa na Stadionie Żelezarnica, który może smieścić 4000 widzów.

Stadion Żelezarnica: (fot. niebiescy.pl)

W przypadku wygranej Qarabağa:

Piast będzie musiał pokona odległość prawie 3200 km.

W razie wygranej Azerów z Metalurgiem kibice Piasta będą mieli do pokonania największą odległość ze wszystkich ekip z Polski w tej fazie rozgrywek. Qarabağ swoje mecze rozgrywa we wsi Quzanlı, tak też (chyba) nazywa się stadion.

Quzanli:

Śląsk Wrocław – Rudar Pljevlja/Mika Asztarak[/b]

Trzecia drużyna ekstraklasy zmierzy się z lepszym z pary Rudar Pljevlja (Czarnogóra) – Mika Asztarak (Armenia). Pierwszy mecz wrocławianie zagrają na własnym boisku.

W przypadku wygrania Rudaru:

Śląsk będzie miał do zrobienia ponad 1200 km.

Rudar Pljevlja to drużyna z „lubianej” przez nas Czarnogóry. Swoje mecze rozgrywa na wielofunkcyjnym stadionie w Pljevlji (Stadion pod Golubinjom), mogącym pomieścić do 10 tysięcy widzów.

Stadion pod Golubinjom

W przypadku wygrania Mika:

Śląsk będzie musiał przemierzyć 3000 km.

Mika Asztarak to ormiański klub piłkarski z siedzibą w stolicy kraju, Erywaniu. Mika Stadium, to stadion na którym gra drużyna z Asztaraka, może pomieścić 7250 kibiców.

Mika Stadium:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments