Londyński Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych 02.03.2013

Wszyscy spotkaliśmy się pod National Gallery na Trafalgar Square. Zbiórka zaplanowana była na 14:00, ale oczywiście nie zabrakło spóźnialskich.
Po dotarciu pierwsze co rzucało się w oczy to uniesione wysoko flagi narodowe, a także flagi i transparenty.

Kibice Legii przygotowali duży transparent „Cześć i chwała Bohaterom”, a kibice Śląska FC Wyspy transparent „Niezłomni”. Oprócz tego widoczna była flaga Lechii FC England, flaga Stowarzyszenia Młodzieży Patriotycznej w Wielkiej Brytanii Patriae Fidelis, Nuremberg For Communism i „What Do You Know About Second World War?”. Członkowie stowarzyszenia głosili okolicznościowe przemówienia, również w języku angielskim by przechodnie, turyści itd. wiedzieli po co tam jesteśmy.

Po jakimś czasie nie wiem jaka ekipa rozłożyła konkretny transparent „Rodacy obalmy bandyckie rządy Tuska”.

Wszyscy ruszyliśmy na około Trafalgar Square, bo nie mogliśmy przejść w stronę 10 Downing Street (z powodu braku zgody ze strony policji i ochrony), czyli siedziby premiera Camerona gdzie był dalszy ciąg przemówień i okrzyki w języku angielskim m.in.: „Nuremberg for communism”, „Better dead than red” itp.

Podczas samego marszu wznoszone były okrzyki: „Armia Wyklęta, Londyn pamięta!”, „Cześć i Chwała Bohaterom, Raz sierpem raz młotem, czerwoną hołotę”, „Narodowe Siły Zbrojne NSZ”, „Kłamstwa Michnika, wyrzuć do śmietnika ” itd. Tam odbyło się krótkie przemówienie i po zdjęciu czapek z głów odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego. Podczas odśpiewania hymnu zostają odpalone race, policja wezwała posiłki, a Stowarzyszenie musiało się tłumaczy, aby obyło się bez konsekwencji. Zaraz po tym Marsz zostaje rozwiązany i wszyscy w spokoju rozchodzą się w swoje strony.

Ogólnie akcja na Wyspach wypadła BARDZO pozytywnie. Na Trafalgar była masa zainteresowanych ludzi, dlatego też dobrze, że było tłumaczone w języku angielskim. Niech wiedzą, że dla Polaków wartości patriotyczne są na pierwszym miejscu!

Na miejscu najbardziej widoczny Śląsk FC Wyspy z Lechią FC England, Wisła FC Londyn, Legia Warszawa, widać było też m.in. BKS Bielsko-Biała, Zagłębie Sosnowiec, Jagiellonię, Miedź Legnica, Zawiszę Bydgoszcz, ŁKS Łódź, Cracovii Kraków, GKS Tychy, Mazur Pisz (z flagą), Arkę Gdynia, Lecha Poznań, GKS Katowice, Sandecję Nowy sącz, Koronę Kielce. Na marszu ogólnie ok. 200 osób. Pozdrowienia i podziękowania za przybycie dla tych co byli.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej relacji, której nie znajdziesz nigdzie indziej!

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/91273ab26e_24.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/8aa6be8fde_25.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/47c169006a_26.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/9f195a6aec_27.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/41e0a0966f_35.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/b3cd67b235_36.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/502bdc31de_37.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/23558a59e2_38.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/fc762510b6_39.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/4d10b2e864_40.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/42c3628f05_41.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/dede61efad_42.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/61e8674348_43.JPG[/img]

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments