ŁKS został wycofany z rozgrywek I ligi!

Jak się dowiedzieliśmy właściciele piłkarskiej spółki ŁKS podjęli właśnie decyzję o wycofaniu drużyny z rozgrywek pierwszej ligi.

To efekt finansowych kłopotów futbolowej spółki z al. Unii, która nie ma pieniędzy na bieżące funkcjonowanie i spłatę zadłużenia.

28 lutego Wydziału Dyscypliny PZPN zawiesił licencję łódzkiemu klubowi na występy w pierwszej lidze. Powodem były długi wobec pięciu byłych piłkarzy – Roberta Sieranta, Cezarego Stefańczyka, Tomasza Nowaka, Damiana Seweryna i Seweryna Gancarczyka. Kilka dni po ogłoszeniu decyzji łodzianie złożyli odwołanie.

To skandal! Kolejny klub został utopiony w długach, a w następstwie tego zostaje wycofany z rozgrywek.

ŁKS NIGDY NIE ZGINIE!

Aktualizacja 10.04.2013:

Dzisiaj do PZPN-u zostało wysłane pismo z informacją o wycofaniu drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego S.A. z rozgrywek I ligi piłki nożnej.

Poniżej prezentujemy treść oświadczenia:

„Zarząd Łódzkiego Klubu Sportowego SA informuje, że w związku z decyzją Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN z dnia 03 kwietnia 2013 roku o oddaleniu w całości odwołania naszego Klubu od decyzji Komisji Dyscyplinarnej PZPN z dnia 28 lutego 2013 roku o wymierzeniu kary dyscyplinarnej w postaci zawieszenia licencji Łódzkiemu Klubowi Sportowemu S.A., uprawniającej do gry w rozgrywkach I ligi w sezonie 2012/2013, z dniem dzisiejszym wycofuje drużynę z rozgrywek ligowych.

Przesłanką do podjęcia przez Zarząd tak trudnej decyzji o wycofaniu z rozgrywek drużyny klubu ze 105-letnią tradycją jest chęć umożliwienia zawodnikom kontynuowania karier piłkarskich oraz faktem, że Zarząd, pomimo wielu prób, nie miał wpływu na nieugiętą postawę negocjacyjną naszych wierzycieli Panów: Adamowicza Krzysztofa, Nowaka Tomasza, Gancarczyka Seweryna i Sieranta Roberta oraz z uwagi na kolejne wnioski do Komisji Dyscyplinarnej na 18 kwietnia br. autorstwa Panów: Pyrdoła Andrzeja, Mięciela Marcina, Łukasiewicza Antoniego i Kołakowskiego Jarosława.”

źródło: LKSLodz.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments