ŁKS Łódź – Resovia Rzeszów 05.09.2021

Dzisiaj na Stadionie Miejski Łódzkiego Klubu Sportowego im. Władysława Króla odbyło się spotkanie pomiędzy miejscowym ŁKS-em a drużyną Resovii Rzeszów. Sam mecz na stadion przyciągnął 5098 kibiców ŁKS-u, a przez trwający remont stadionu zabrakło przyjezdnych.

Jeszcze nie tak dawno to spotkanie okrzyknięte by było „meczem przyjaźni”, jednak przez wybory Maltańskich Wojowników w 2016 roku relacje na linii obydwu ekip znacznie się zmieniły.

 

W miejscu, gdzie podczas trwania budowy stadionu zazwyczaj zasiadają przyjezdni (dzięki uprzejmości kibiców ŁKS-u) pojawił się wymowny transparent skierowany w stronę dzisiejszego rywala łodzian „TU POWINNA STAĆ RESOVIA… ale 5 lat temu zachowała się jak kurwa!”.

Cała sytuacja odnosi się oczywiście do 2016 roku, kiedy to Resovia zaczęła nawiązywać kontakty z Wisłą Kraków, punktem kulminacyjnym były wydarzenia w Marsylii i powstanie WRWE. Rodowici Łodzianie nie tolerowali tej znajomości, przez co 12 lipca 2016 roku, po 33 latach przyjaźni sztama oficjalnie przeszła do historii.

 

Pierwsze relacje Reski z Sharksami nawiązały się już od meczu na 105-lecie, a momentem kluczowym ich zerwania było zaatakowanie przez Maltańskich Wojowników kibiców Polonii Przemyśl. Wiślacy dodatkowo nie mogli zaakceptować sytuacji, w której Resovia ramię w ramię stoi z JKS Jarosław, czyli zgodą GKS-u Katowice. 19 lutego 2018 roku WSH wydała oświadczenie, które przypominamy poniżej:

 

Oświadczenie Wisły Kraków:

Oświadczamy, że z dniem dzisiejszym kończymy wszelkie relacje z Resovią.

Nie do zaakceptowania jest dla nas sytuacja, w której Resovia staje ramię w ramię z JKS Jarosław czyli zgodą cyganów z Katowic.

Pamiętajmy także, że wraz ze wspomnianą wcześniej ekipą JKS-u kibice z Rzeszowa chcieli „porozmawiać” z Polonią Przemyśl. Jakichkolwiek ataków na ekipy z którymi łączą nas pozytywne i oficjalne relacje Wisła tolerować nie będzie.

Jednocześnie informujemy, że barwy Resovii przestają być akceptowane na Reymonta ze wszelkimi tej decyzji konsekwencjami. 


 

Oprócz standardowego oflagowania i przysłowiowego „pstryczka w nos” w stronę kibiców Resovii, na stadionie pojawił się transparent z pozdrowieniami dla Zawiszaków z hasłem „Ludzie z Łódzkiego KS-u pozdrawiają Ludzi z Bydgoskiego WKS-u!”.

 

Dodatkowo na płocie powieszono flagę „GIT ZAWISZACY”, z przekreśloną sześćdziesiątką.

 

Relacja Zawiszy Bydgoszcz:

Wczoraj jesteśmy obecni w Łodzi na meczu ŁKSu Łódź z Resovią sportowym składem w liczbie 70 osób. Tego dnia debiut zalicza nasza nowa flaga GIT ZAWISZACY z prostym przekazem. Droga aż do Łodzi bez milicji dopiero pod Łodzią przejmują nas ci co nie powinni. Trochę szkoda, bo mogło być ciekawie, mieliśmy pare planów na ten dzień. Teraz skupiamy się tylko i wyłącznie na derbach z celebrytkami w kalesonach! BRACI POZDRAWIAMY, SZACUNEK DLA OBECNYCH, DO ZOBACZENIA NA TRASIE, CHWDP! 

 

Więcej o wydarzeniach w Łodzi można przeczytać w relacji kibiców Widzewa z wyjazdu do Opola, pojawiła się również odpowiedź ŁKS-u. Cały news dostępny TUTAJ.

guest

6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments