LIVE: Na Stadionach 24-26.05.2019

NA STADIONACH” to cykl, w którym będziemy umieszczać zdjęcia z każdego spotkania na polskich stadionach LIVE, co później będzie służyło jako podsumowanie kolejki. Strona nie posiada auto-odświeżania, więc zalecamy co jakiś czas ręcznie odświeżać newsa, aby być na bieżąco.


III LIGA:

Ruch Zdzieszowice – Ruch Radzionków 25.05.2019

Jeździć musimy, jeździć będziemy, bo każdy wyjazd to rzecz święta! Wczoraj zagraliśmy w Zdzieszowicach z naszym imiennikiem, który już o nic nie gra, bo ma pewne utrzymanie. Dla Cidrów ten mecz miał całkiem inne znacznie, ponieważ jesteśmy w strefie spadkowej i jest coraz gorzej. Liczyliśmy chociaż na to, że może w końcu uda się wygrać w Zdzieszowicach ale nic z tego …

Wielu kibiców czekało na ten wyjazd, bo ostatnie nasze eskapady do innych miasta wypadały słabo, bo albo graliśmy w środy, albo z mało znaczącym rywalem. Nawet wpadło pierwsze zero w tym sezonie w Polkowicach, gdzie spotkanie zostało rozegrane w środę, dlatego do Zdzieszowic musieliśmy już jechać w solidnej liczbie i tak też się stało.

Na zbiórce pojawili się Ci co jeszcze wierzą w utrzymanie, Ci kibice, którzy bez względu na wynik i ligę będą zawsze z tym klubem. Z Radzionkowa wyjechaliśmy z lekkim opóźnieniem ale na szczęście do punktu docelowego nie było daleko więc i po drodze zdążyliśmy zrobić jeszcze szybki postój. Im bliżej Zdzieszowic tym coraz częściej spoglądaliśmy na nawigację czy dobrze jedziemy. Pola, wioski, krowy na drodze to wszystko co mijaliśmy ale po kilku kilometrach dojechaliśmy na szczęście pod stadion w zasadzie na chwilę przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Kilka lat temu w Zdzieszowicach byliśmy w 140 i zajęliśmy trybunę gospodarzy.

Wczoraj na mecz dotarło 55 fanatyków Ruchu i zostaliśmy wpuszczeni do dziwnego sektora gości, który nie jest skierowany w stronę murawy, a bardziej pod kątem w stronę trybuny gospodarzy. Ogólnie widok tragiczny. Na płocie oprócz trzech flag został wywieszony również transparent znany z wcześniejszych meczów „Gramy do końca”. Cieszy nas to, że w sektorze gości pojawiło się kilku kibiców ze Starej Gwardii oraz młodzież, która zaliczyła swój pierwszy wyjazd. Jak widać są jeszcze osoby, które nadal pamiętają o naszym klubie mając „ileś” tam lat na karku oraz są młodzi, którzy wkraczają dopiero w swoje dorosłe życie i już chcą reprezentować klub i miasto w innym mieście. Sytuacja na boisku bez zmian – znowu przegrywamy aż 3:1, znowu na boisku widzimy tylko 2-3 piłkarzy i ile to będzie jeszcze trwało?

Po wczorajszym meczu wiara na sektorze już nie wytrzymała. Milczeliśmy po pierwszej porażce, po trzeciej i piątej. Doczekaliśmy się momentu w którym od 10 meczów nie wygraliśmy i tego jest już za dużo. Ten klub nie zasługuje na spadek i grę w IV lidze ! Mimo porażki i tego, że jesteśmy już naprawdę blisko spadku to w autokarze trwała dobra zabawa, by na chwilę zapomnieć o naszej sytuacji. Stara Gwardia jak za dawnych lat rozkręciła autokar swoimi przyśpiewkami właśnie z lat ‘90. Maraton z Ruchem nadal trwa i już w najbliższą środę zagramy u siebie o godzinie 18:00, a za tydzień czeka nas ponownie wyjazd do Brzegu, ostatni w tym sezonie i być może ostatni w III lidze. Zapisy już trwają i każdy fanatyk musi być w Brzegu tym bardziej, że rywal z nami walczy o utrzymanie. Szanse nadal mamy ale …

 

Znicz Biała Piska – Broń Radom 25.05.2019

[art5]

Wisła Sandomierz – Stal Rzeszów 25.05.2019

Duża osiedlowa mobilizacja przyniosła oczekiwane efekty i na meczu ze Stalą Rzeszów wystawiamy ok. 280 osobowy młyn w tym nasi przyjaciele – 80 Siarka Tarnobrzeg, 2 GKS Bełchatów, 20 KSZO Ostrowiec i gościnnie 10 Wisłoka Dębica. Przez cały mecz prowadzimy głośny doping, nie zabrakło oczywiście bluzgów. W II połowie prezentujemy 4 już oprawę w tej rundzie odpalając dużą ilość pirotechniki.

Na boisku cenny remis, który zwiększa nasze szanse na utrzymanie. Dziękujemy wszystkim obecnym delegacjom za WSparcie!!

 

W Sandomierzu jesteśmy obecni w 120 osób. Podróżujemy samochodami. Mamy ze sobą dwie flagi.

 

Motor Lublin – Podhale Nowy Targ 25.05.2019

 

Hutnik Kraków – Orlęta Radzyń Podlaski 24.05.2019

Niestety przełożony termin spotkania z niedzieli na piątek zabił nam marzenia o zajebistej liczbie na najciekawszym wyjeździe w tej rundzie… Z Radzynia wylatujemy w 45 osób, pod Krakowem przejmuje nas pojebana psiarnia wypisując nam kwity na blisko 5 tys zł… Dojeżdżamy przez psiarnię na drugą połowę, ale przez wypisywanie mandatów wchodzimy na samą końcówkę meczu (podziękowania dla Hutnika za ogarnięcie wejścia i grilla). Powrót od Rzeszowa z liczną dyskoteką. PIŁKA NOŻNA BEZ POLICJI!!!!

[art5]

AZS Podlasie – Spartakus Daleszyce 25.05.2019
Victoria Sulejówek – Lechia Tomaszów Mazowiecki 25.05.2019

NIŻSZE LIGI:

Zawisza Bydgoszcz – Cyklon Kończewice 25.05.2019

 

Unia Tarnów – GKS Drwinia 25.05.2019

[art5]

Gryf Słupsk – Pogoń Lębork 25.05.2019

 

Mobilizacje na ten wyjazd rozpoczęliśmy jakieś dwa tygodnie przed meczem. Poszło kilka transparentów na miasto, spora ilość plakatów i ogólna mobilizacja przez portale społecznościowe. Na zbiórce rozdajemy przygotowane na ten wyjazd okolicznościowe koszulki, pakujemy się i ruszamy w trasę. Jedziemy autokarem i w 22 auta co daje liczbę 130 fanatyków Pogoni. Podróż szybko mija, psy jakieś grzeczne nawet nie robią żadnych problemów, wejście na sektor też poszło całkiem sprawnie. Wywieszamy dwie flagi i transparent dla ziomka zza krat. Ruszamy z dopingiem od pierwszej minuty meczu. Fanatyczne przyśpiewki przeplatane spora ilością bluzgów na gospodarzy, niestety nie poniosły naszych grajków do zwycięstwa i ostatecznie przegrywamy 2:1. Dobra liczba młodzieży i dużo osób których dawno z nami nie było bardzo nas cieszy i liczymy na częstsze wypady na Dumę Miasta Lwa! Po meczu dziękujemy grajkom za walkę, opuszczamy sektor, pakujemy się w fury i zawijamy w drogę powrotna. Do zobaczenia na kibicowskim szlaku!
POGOŃ ON TOUR

[art5]

Sokół Nisko – JKS Jarosław 25.05.2019

Do Niska udajemy się w 27 furek w tym 6 aut Resovii, 4 auta Unii Nowa Sarzyna oraz 7 osób z Sieniawki, wszystkim bardzo dziękujemy za wsparcie!

 

Igloopol Dębica – Stal Gorzyce 25.05.2019

 

Sęp Żelechów – Jastrząb Żeliszew 25.05.2019

 

Sławek Borzechowo – Wisła Tczew 25.05.2019

My na ten wyjazd udajemy się w 15 osób. Do Borzechowa podróżujemy samochodami, bez ogona w dobrym klimacie, na samym spotkaniu prowadzimy rwany doping, ale z dobrym skutkiem. W końcu nasi grajkowie wygrywają, co skutkowało zajebistymi humorami w drodze do domu. Korzystają z wizyty w malowniczym rejonie, po zakończonym spotkaniu udajemy się nad pobliskie jezioro i świętujemy przy piwku i gięci z grilla. Robimy pamiątkowe zdjęcie i wracamy do Tczewa, gdzie dalej balujemy 🙂 W tej rundzie to był zdecydowanie najlepszy wyjazd i miejmy nadzieję, że będziemy częściej jeździć w takim klimacie.

 

GLKS Nadarzyn – FC Lesznowola 26.05.2019

 

Odolanovia Odolanów – Polonus Kazimierz Biskupi 26.05.2019

Nas tego dnia około 20 głów, na stadionie panuje piknikowa atmosfera. Piłkarze wygrywają 2:0 i po meczu zbijamy piątki. Ogólnie podsumowując mecz bez większych historii.

 

Alfa Jaromirowice – Promień Żary 26.05.2019

Na dzisiejszym meczu w Jaromirowicach pojawiamy się w 32 osoby (w tym 2 kibiców Miedzi). Tym razem na wyjazd organizujemy autokar. Trasa przebiegła sprawnie choć w bardzo licznej obstawie czworonogów. Z naszej strony mecz bez historii w piknikowej atmosferze. Na płocie wieszamy 1 flagę „Promień Żary”. Piłkarze wysoko wygrywają 7:1. Pomimo tego, pod względem sportowym kolejny sezon czeka nas okręgówka.


INNE:

ŻUŻEL: Włókniarz Częstochowa – Sparta Wrocław 26.05.2019

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments