LIVE: Na Stadionach 17-20.05.2024

NA STADIONACH” to cykl, w którym będziemy umieszczać zdjęcia z każdego spotkania na polskich stadionach LIVE, co później będzie służyło jako podsumowanie kolejki. Strona nie posiada auto-odświeżania, więc zalecamy co jakiś czas ręcznie odświeżać newsa, aby być na bieżąco. Zachęcamy również do konstruktywnej dyskusji w komentarzach, które znajdują się na samym dole newsa.

POSIADASZ JAKIEŚ CIEKAWE MATERIAŁY Z MECZÓW I CHCESZ SIĘ Z NAMI NIMI PODZIELIĆ? NAPISZ DO NAS!

EKSTRAKLASA:

Stal Mielec – Pogoń Szczecin 16.05.2024

Relacja Stali Mielec:

Niespełna komplet, bo aż 6400 osób ogląda ostatni w tym sezonie domowy mecz przy Solskiego. Spotkanie finalnie kończy się bezbramkowym remisem. Podczas meczu przeprowadzamy zbiórkę dla chłopaków po drugiej stronie muru. Dziękujemy każdemu kto dołożył się dorzucając kilka złotych. Przed nami ostatni mecz sezonu w Łodzi, gdzie podejmiemy drużynę ŁKS. Cały czas prowadzone są zapisy na ten wyjazd. To najlepsza okazja aby wsparciem w Łodzi podziękować drużynie oraz całemu sztabowi za rundę na dość wysokim poziomie.

Relacja Piasta Gliwice:

Emocje po sobotnim meczu już opadły, a więc czas na krótką relację. Dla części fanatyków wydarzenie rozpoczęło się już o 18 na gliwickim rynku, skąd w licznej grupie udaliśmy się na stadion – dziękujemy wszystkim za obecność! Na Okrzei frekwencja tego dnia dopisała, czuć było, że Gliwice będą tęsknić za ekstraklasą podczas przerwy wakacyjnej. Z początkiem spotkania wywiesiliśmy transparent upamiętniający tragicznie zmarłego kibica GKS-u Jastrzębie Wojtka Sadowskiego – ŚP WOYTAS. Dobrze nabity młyn prowadził bardzo głośny doping, a pełna „Prosta” zaprezentowała kartoniadę. Nie można nie wspomnieć o bramce „stadiony świata” na 1-0, która spokojnie może powalczyć o miano gola sezonu. Ostatecznie, mecz zakończył się remisem 1-1. Tego dnia pożegnaliśmy trzech zawodników, którzy po sezonie rozstają się z Piastem. Kamil Wilczek, Tom Hateley, Jakub Holubek – dzięki za wszystko! Podziękowania również dla naszych Braci z Jastrzębia za liczne wsparcie!

Relacja Jagiellonii Białystok:

W Gliwicach stawiliśmy się w ponad 1900 osób. Podróżowaliśmy dwoma pociągami specjalnymi oraz autami. Szybko weszliśmy na sektor, pomimo słabej postawy ochrony. Przez cały mecz prowadziliśmy bardzo głośny doping. W końcówce spotkania udało się uratować punkt, dzięki czemu za tydzień czeka nas FINAŁ FINAŁÓW. MECZ O MISTRZOSTWO POLSKI !!!

Widzew Łódź – Lech Poznań 19.05.2024

I LIGA:

Resovia Rzeszów – Motor Lublin 17.05.2024

Relacja Motoru Lublin:

Na piątkowym wyjeździe do Rzeszowa obecnych 409 Motorowców. MOTOR ON TOUR!

GKS Katowice – Wisła Kraków 18.05.2024

Górnik Łęczna – Stal Rzeszów 18.05.2024

Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 19.05.2024

Relacja Chojniczanki Chojnice:

Na Derbach Trójmiasta obecni jesteśmy w 170 osób, mamy ze sobą flagę FzGT. W drodze na stadion łapiemy się na wspólny przemarsz z Braćmi z Gryfa Słupsk. Atmosfera na meczu, o którą zadbali Ultrasi Lechii Gdańsk na długo zostanie w naszej pamięci. Więcej w zasadzie nie ma co się rozpisywać, bo na każdej linii Lechia zdominowała świńską ku*wę. Trójmiasto jest nasze.

Relacja Śląska Wrocław:

Wspieraliśmy Braci z Gdańska na derbach Trójmiasta! Ponad 300 kibiców Śląska wzięło udział w wielkim widowisku jakim był mecz derbowy Lechia – Arka. Nasi Bracia z Gdańska stworzyli fanatyczną atmosferę i kolejny raz pokazali „śledziom” miejsce w szeregu. Na wysokości zadania stanęli także piłkarze, którzy mimo tego, że grali w osłabieniu pokazali charakter i wygrali mecz 2:1. Prawdziwi „Władcy Północy” bez wątpienia stali się największym koszmarem Arki. Gdańszczanie dobitnie pokazali, że Trójmiasto do Lechii należy! W imieniu kibiców Śląska gratulujemy awansu do Ekstraklasy i już nie możemy doczekać się meczów przyjaźni. Do zobaczenia Bracia! Śląsk & Lechia Forever!

Arka Gdynia:

Polonia Warszawa – Odra Opole 19.05.2024

Relacja Odry Opole:

Na ostatni wyjazd do Warszawa ruszamy autobusem, busami i furami. W tym dniu na sektorze meldujemy się w 129 osób. Mimo wagi meczu (który mógł dać nadzieję na baraże) doping w tym dniu był dostosowany do gry naszych piłkarzy. Po straceniu gola w ostatniej minucie, pozostał duży niesmak, że takiej okazji na baraż nasi zawodnicy nie wykorzystali. Teraz to czy powalczymy o ekstraklasę nie zależy już tylko od nas. Trzeba jednak oddać, że w przekroju całego sezonu otrzymaliśmy wynik lepszy od spodziewanego oraz emocje i masę pięknych chwil, za co dziękujemy piłkarzom po meczu.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – GKS Tychy 19.05.2024

Relacja GKS-u Tychy:

Ostatni wyjazdowy mecz zaliczamy do krainy słoni. W Niecieczy jesteśmy w 125 osób plus 4 kibiców z lepszej strony Błoń. Więcej nie będziemy dodawać, bo kto był ten widział kompromitację naszych piłkarzy! Wcześniej wspieramy naszych braci na meczu u siebie z Rakowem w 100osób. Dzięki za wszystko! TYCHY & PASY PO WSZE CZASY!

II LIGA:

Olimpia Grudziądz – KKS Kalisz 18.05.2024

Relacja KKS-u Kalisz:

Ostatni wyjazd rundy. Do Grudziądza wybieramy się dwoma autobusami i paroma osobówkami. Nasza liczba to około 260 osób na sektorze, w tym silne wsparcie Elanowców, oraz delegacje naszych przyjaciół czyli łódzkiego Widzewa, Unii Oświęcim oraz Ruchu Chorzów – dzięki dla wszystkich za obecność! Kilka osób zostaje na parkingu. Na sektorze w komplecie meldujemy się dopiero około 70 minuty – ochrona początkowo nie chciała wpuścić nas z machajkami. Ostatecznie wszystko udaje nam się wnieść i prezentujemy choreografię składającą się właśnie z machajek oraz transparentu „Dopóki piłka w grze”. Na plocie wieszamy flagi KKS ZKS, Wierni miastu i Klubowi, Cebulorz, Kakaesiacy oraz transparent dla Przemka „wracaj do zdrowia” i lecimy z ożywionym dopingiem do końca spotkania. Piłkarzom w końcu udaje się przełamać złą passę dając nam tym samym nadzieję na upragniony awans.

Kotwica Kołobrzeg – Hutnik Kraków 19.05.2024

Radunia Stężyca – Stal Stalowa Wola 17.05.2024

Relacja Stali Stalowa Wola:

Daleka wyprawa na Kaszuby wypadła Nam w piątek. Do Stężycy ruszamy o 5 rano. Podróż mija sprawnie. W sektorze gości zasiada 58 osób w tym : 10 Kibiców Stali Rzeszów, 6 Stali Gorzyce i 1 Łada Biłgoraj. Wszystkim Dziękujemy za wsparcie. Wieszamy flagę „TRAVELhOLICS” i prowadzimy rwany doping. Piłkarze stają na wysokości zadania i wygrywamy 2:0. To zwycięstwo daje nam duże szanse na baraże. Po meczu dziękujemy piłkarzom i mobilizujemy ich na ostatni mecz przy Hutniczej. Droga powrotna w dobrych nastrojach. Mamy spory ogon. W Stalowej Woli jesteśmy koło 4 rano. Podziękowania dla wszystkich wyjazdowiczów.

Olimpia Elbląg – Polonia Bytom 18.05.2024

Relacja Polonii Bytom:

W sobotę z konkretnym wsparciem naszych braci z nad morza razem w ponad 380 osób stawiamy się na sektorze gości w Elblągu. Z nami obecne wszystkie nasze zgody w tym Górale oraz kilka osób z Odry i Zagłębia. Piłkarze wygrywają i jesteśmy coraz bliżej baraży o 1 ligę!

III LIGA:

Unia Tarnów – Czarni Połaniec 18.05.2024

Wisłoka Dębica – Siarka Tarnobrzeg 18.05.2024

Relacja Wisłoki Dębica:

W meczu przyjaźni z naszymi tarnobrzeskimi braćmi tworzymy wspólny oraz liczny młyn, który jak to przy okazji takich spotkań bywa, zmieniał swoją liczbę przez cały mecz, a który konkretnie dopingował oba zespoły przez całe spotkanie. W pierwszych minutach meczu prezentujemy zgodową oprawę, która sklada się z machajek w barwach obu klubów oraz podświetlanej wszelakiej maści pirotechniką folii i świec dymnych w barwach Wisłoki i Siarki. Po zaprezentowaniu oprawy, skupiamy się już tylko na dopingu dla naszych drużyn i umacnianiu debicko – tarnobrzeskich relacji, co widoczne było przez cały mecz i na całym stadionie.

Piłkarze wygrywają w ostatnich sekundach meczu, dzięki czemu umacniamy swoją pozycję w ligowej tabeli, już bardziej ze spokojem patrząc na kwestie utrzymania się w gronie trzecioligowców. Po zakończeniu meczu i podziękowaniu graczom za cenne zwycięstwo, razem z naszymi zgodowiczami przenosimy się do wynajętego lokalu, gdzie umacnianie zgody trwa do późnych godzin nocnych!

WISŁOKA & SIARKA

Relacja Siarki Tarnobrzeg:

Na mecz zgodowy do Dębicy wybieramy się w 70 osób. Podczas meczu tworzymy wspólny młyn oraz prezentujemy oprawę składająca się z podświetlanej folii, którą rozświetliła duża ilośc pirotechniki. Po meczu przenosimy się do wynajętego lokalu gdzie umacnianie zgody trwało do późnych godzin nocnych. Podziękowania dla Braci jak zawsze za konkretną gościnę w trakcie i po meczu!

Siarka Tarnobrzeg & Wisłoka Dębica, Dwa miasta, jedna siła!

Avia Świdnik – Chełmianka Chełm 19.05.2024

Relacja Avii Świdnik:

Mobilizację w naszych szeregach na derbowe spotkanie z Chełmianką rozpoczynamy niecały tydzień przed meczem. Wyczyny naszych piłkarzy w rundzie wiosennej pozostawiają sporo do życzenia, jednak derby to derby i o frekwencję na Sektorze tego dnia mogliśmy być spokojni. Godzinę przed meczem wszystkie osiedla zbierają się w naszym stałym miejscu i ruszamy wspólnym pochodem na stadion. Razem z nami tego dnia obecnych jest 29 kibiców Łady – dzięki! Oprócz flag, wywieszamy transparent dla naszego Brata, który dopinguje Avię z Sektora Niebo – Śp. TASI 1990-2024.

Od początku meczu lecimy z konkretnym dopingiem do którego momentami dołączają się także inne sektory. Podczas meczu trochę wymian uprzejmości z przyjezdnymi, którzy są tego dnia licznie wspierani przez swoich zgodowiczów z Łęcznej. W drugiej połowie prezentujemy oprawę na którą składają się pasy materiału w barwach oraz transparent o treści: „NASZYM HONOREM JEST TRWAĆ TU I BYĆ” z lotniczym motywem pośrodku. Całość prezentacji dopełnia pirotechnika w postaci żółtych i niebieskich świec dymnych. Piłkarze nie potrafili stanąć na wysokości zadania i pierwszy raz od marca 2002 roku przegrywają derby z Chełmianką w Świdniku.

Relacja Chełmianki Chełm:

Za nami Derby Województwa Lubelskiego, na które podróżowaliśmy pociągiem. Pojawiamy się niecałe 2 godziny przed rozpoczęciem spotkania, aby mieć pewność obejrzenia całego meczu. Niestety, nasz plan niemal pokrzyżowały milicyjne prowokacje na dworcu pod stadionem, gdzie w pełnym słońcu staliśmy odgrodzeni z każdej strony kordonem przez ponad godzinę. Na stadion wchodzimy pełną grupą kilka minut po rozpoczęciu spotkania. Tego dnia jesteśmy obecni w 105 Fanatyków Chełmianki i 48 Braci z Górnika. Na płocie wywieszamy 5 flag (Kubeł, Braterstwo, Robotnicy, Niedźwiadek, Zawsze w Honorowy). Mecz derbowy pełny nienawiści, obustronnych bluzgów i emocji – czyli tak jak powinny wyglądać derbowe spotkania. Dziękujemy Górnikom za solidne wsparcie, CH&G!

AZS Podlasie – Wiślanie Jaśkowice 19.05.2024

Relacja AZS-u Podlasie:

W niedzielne południe formujemy 80-osobowy młyn. Nasz doping tego dnia równał w dół do poziomu gry i zaangażowania naszych kopaczy.

Górnik Polkowice – Lechia Zielona Góra 18.05.2024

Relacja Lechii Zielona Góra:

Na wyjazd do Polkowic wybieramy się busem i osobówką w kilkanaście osób. Wieszamy flagę i przez 90 minut prowadzimy doping dla naszej drużyny, która niestety kolejny mecz przegrywa w bardzo słabym stylu. Po końcowym gwizdku przeprowadzamy z nimi krótką rozmowę i udajemy się w drogę powrotną. Panowie piłkarze — nie oczekujemy od was cudów na kiju, jedynie wymagamy walki i ambicji na boisku, a tego nie pierwszy raz tej wiosny zabrakło. My w was wierzymy cały czas, ale musicie przede wszystkim wykazywać większą wolę walki i tego od was oczekujemy. Walczyć Lechia! Walczyć!

Concordia Elbląg – ŁKS Łomża 18.05.2024

Relacja ŁKS-u Łomża:

W Elblągu obecni jesteśmy w 45 osoby w tym Sparta Szepietowo 4, GKM Grudziądz 16, Stomil Olsztyn 5 – dzięki za wsparcie! Na stadion docieramy bez psów, piłkarze wygrywają 3:1, a my z obstawą smutnych panów udajemy się w drogę powrotną. Pozdrowienia i szacunek dla obecnych ŁKS to my!

NIŻSZE LIGI:

Nielba Wągrowiec – Ostrovia Ostrów 18.05.2024

Relacja Ostrovii Ostrów:

W Wągrowcu obecni jesteśmy w 42 osoby z flagą 1909 oraz GNLS. W drugiej połowie prezentujemy 2 oprawy okraszone pirotechniką. Kibicowsko bardzo fajne spotkanie – szkoda tylko, że gospodarze tym razem bez młyna. Na boisku zwycięstwo 3:1. AVE OVIA

Victoria Świebodzice – Górnik Wałbrzych 18.05.2024

Relacja Górnika Wałbrzych:

Sobotni mecz w Świebodzicach na pewno nie należał do jakiegoś kibicowskiego hitu ale wielu fanatyków, przede wszystkim tych najmłodszych zapamięta go na długo a wszystko za sprawą Biało-Niebieskich Świebodzic, którzy tego dnia zorganizowali Festyn Rodzinny. Wydarzenie zaczęło się już kilka godzin przed meczem Victorii i GÓRNIKA a przez cały dzień przewinęło się blisko tysiąc osób. Biało-Niebieskich tego dnia w młynie i rozsianych po całym obiekcie z 2 stówki, w tym oczywiście mocna liczba BNŚ! W pierwszej połowie prezentujemy transparent upamiętniający 10 lat BNŚ i 35 lat N.W.O.K. w asyście białych i niebieskich dymów. W drugiej połowie prócz oflagowania pojawił się również transparent SOPEL WRACAJ DO ZDROWIA który oczywiście skierowany jest do Kapitana Górnika oraz transparent upamiętniający 80-lecie historycznej Bitwy pod Monte Casino w której krew przelali Polscy Bohaterzy z Władysławem Andersem na czele. Mecz kończy sie wynikiem 3:0 dla Górników. Szacunek dla Kaesiaków ze Świebodzic za organizację festynu!

Polonia Lidzbark Warmiński – Granica Kętrzyn 18.05.2024

Relacja Granicy Kętrzyn:

Na mecz z aktualnym liderem wybieramy się autokarem oraz 3 niepełnymi autami. Łącznie Nas 62 osoby. Przed meczem Prezesunio z Lidzbarka stwarza sporo problemów z uzyskaniem biletów, co mimo wszystko nie przeszkodziło Nam z mobilizacją. Ogólnie wyjazd zapowiadał się na piknikowy ze względu na przeciwnika, który nic nie znaczy na mapie kibicowskiej w regionie. Pierwsza połowa spokojna do momentu prowokacji ze strony grajków rezerwowych oraz trenera, którzy za wszelką cenę chcą dostać bęcki. Ekipa miejscowych tworząca młyn głównie z miejscowych w koszulkach klubowych, kilku pikników wspartymi małolatami, próbuje coś krzyczeć w naszym kierunku, co kończy się odpowiedzią z naszej strony. Cały mecz wsparcie dla naszych piłkarzy znajdujących się w trudnym momencie przegrywając 6 mecz z rzędu, tym razem 5-0. Po meczu grajki dziękują nam za doping.

Spokojnym krokiem wracamy do autokaru w między czasie awantura ostra z kaskami, pałowanie, jak i w tym samym czasie podchodzi od strony autokaru grupa miejscowych wirażków z jakimiś problemem. Problem rozwiązany 2 KO i oklep tych co zostali, reszta zamiast się bić odskakuje do tyłu czekając na posiłki… i przybyły posiłki – białe kaski znowu pałując bez opamiętania wszystkich i wszystko w koło nawet siebie. Nikt od Nas niezawinięty na szczęście. Atmosfera jak za starych dobrych lat! Pozdrowienia dla obecnych !!! AVE KKS

Wisłok Wiśniowa – JKS Jarosław 18.05.2024

Relacja JKS-u Jarosław:

W Wiśniowej jesteśmy obecni w 60 osób. W drugiej połowie prezentujemy oprawę. Na płocie wywieszamy folie z napisem „jesteśmy z wami!# 12zawodnik” do tego odpalamy sporo piro, a wszystko to w asyście flag na kijach. Na murawie kolejna porażka…

Polonia Kępno – Wiara Lecha 18.05.2024

Relacja FC Kępno:

W sobotę odbyło się długo wyczekiwane dla nas wydarzenie. Do Kępna przyjechała Drużyna Wiary Lecha, która mierzyła się z miejscową Polonia Kępno. Chcieliśmy, aby ranga tego meczu urosła do wielkiego kibicowskiego święta, którego dawno w naszym mieście nie było i chyba się udało. W 10 minucie prezentujemy pierwszą oprawę składająca się z transparentu „W Kępnie witamy…” w asyście niebiesko-białych dymów i białych rac. Po chwili na płot wjeżdża drugi transparent, który dopełniał pierwszą prezentacje o treści „Dla DWL odpalamy” wraz z sporą ilością różnego rodzaju piro! W drugiej połowie oprawa nawiązywała do miast działającymi w naszym Fanclubie ,,Mimo upływu lat, w tych miastach Lechowe DNA!” Kępno&Ostrzeszów&NoweSkalmierzyce! Przez cały mecz prowadzimy doping, świetnie się przy tym bawiąc!

Darłovia Darłowo – Gwardia Koszalin 18.05.2024

Relacja Gwardii Koszalin:

Na wyjazd do nadmorskiego Darłowa wybieramy się furami. Każdy kto był na tym stadionie wie, że jest tylko jedna trybuna wzdłuż murawy. Klatka gości cała okratowana, od dołu aż po dach. Dlatego nie mieliśmy zamiaru w niej zasiąść. Postanawiamy zająć miejsca tuż obok, co nie spodobało się kilku miejscowym tubylcom, którzy załapali się na strzały i musieli się ewakuować. Na płocie wieszamy 3 flagi i dopingujemy naszych zawodników przy pomocy bębna. Trzeba przyznać, że akustyka zadaszonej trybuny zrobiła robotę i nasze głośne śpiewy, poniosły „Gwardzistów” do zwycięstwa. Po ostatnim gwizdku zbijamy piątki z piłkarzami, robimy pamiątkowe foto i dziękujemy im za zwycięstwo. Nasza liczba tego dnia, to około 70 osób. W tym chłopaki z Polanowa i Białogardu. Podróż w pierwszą, jak i drugą stronę szybka i sprawna.

Tarnovia Tarnów – Okocimski Brzesko 18.05.2024

Relacja Tarnovii Tarnów:

Na kolejnym i jednocześnie jednym z najciekawszych w rundzie meczu przy Bandrowskiego 9, przyszło nam zmierzyć się Okocimskim. Mobilizację w naszych szeregach rozpoczynamy kilka dni wcześniej, skupiając się na kilku postach na fp, oraz na wywieszeniu kilkudziesięciu plakatów na mieście. Na ogrodzeniu lądują 3 flagi: Antykomuna Tarnovia, ACAB i Tarnovia (h) Tarnów. Jak na rangę meczu przystało, prowadzimy bardzo dobry doping w asyście bębna. Pod koniec pierwszej połowy prezentujemy oprawę składającą się z biało-czerwonych machajek, odpalając w ich asyście białe i czerwone świece dymne. Widowisko dopełniły rzymskie ognie nad sektorem. Pod koniec drugiej połowy, znów w górę idą pasiaste flagi na kijach i kolejny raz tworzymy przy tym racowisko. Piłkarze niestety przegrywają 0:3. Po meczu przekazujemy im jasną informację, że jesteśmy z nimi na dobre i na złe!

Czarni Jasło – Przełęcz Dukla 18.05.2024

Relacja Czarnych Jasło:

W sobotę 70 osób melduje się na sektorze plus kilku braci z Mielca Dzięki za wsparcie, wywieszamy 2 flagi, przez cały mecz dobry doping do którego kilka razy podłącza się cały stadion.

Frassati Fajsławice – GKS Łopiennik 19.05.2024

Relacja GKS-u Łopiennik:

Mobilizacje na to spotkanie zaczynamy już tydzień przed, głównie, dodając grafiki w internecie I nakręcając się wzajemnie w naszych szeregach, co przynosi zamierzony efekt I tego dnia do Suchodół na mecz z Frassati wybieramy się w około 50 osób! Cały mecz prowadzimy głośny doping w asyście bębna, który niesie piłkarzy przez całe spotkanie, lecz tego dnia musimy zadowolić się remisem. Zabieramy ze sobą dwie flagi „GKS Łopiennik” I flagę „EastBoys’21”. W pierwszej połowie odpalamy świece dymne oraz race co daje fajny efekt I podkreśla derbową atmosferę. My na trybunach zarówno, jak i chłopaki na boisku dali z siebie 120%, za co należy się szacunek! Gospodarze obecni z małym młynem i przerywanym dopingiem.

ŻUŻEL:

Stal Gorzów – GKM Grudziądz, 19.05.2024

Relacja GKM-u Grudziądz:

Na wyjazd ruszyliśmy autokarem plus pojedyncze auta – ok. 70 osób. Do Gorzowa docieramy ponad godzinę przed meczem, jednak czekamy na decyzję o rozegraniu meczu pod kasami. Po opadach deszczu próba toru była przesunięta, jednak nad stadion przyszła kolejna ulewa… Mecz odwołany.