LIVE: Na Stadionach 15-18.06.2023

„NA STADIONACH” to cykl, w którym będziemy umieszczać zdjęcia z każdego spotkania na polskich stadionach LIVE, co później będzie służyło jako podsumowanie kolejki. Strona nie posiada auto-odświeżania, więc zalecamy co jakiś czas ręcznie odświeżać newsa, aby być na bieżąco. Zachęcamy również do konstruktywnej dyskusji w komentarzach, które znajdują się na samym dole newsa. POSIADASZ JAKIEŚ CIEKAWE MATERIAŁY (ZDJĘCIA, FILMIKI) Z MECZÓW I CHCESZ SIĘ Z NAMI NIMI PODZIELIĆ? PISZ NA KONTAKT ALBO BEZPOŚREDNIO NA FACEBOOKA! DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ POMOC.


III LIGA:

Wisłoka Dębica – Podhale Nowy Targ 17.06.2023

 

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Bałtyk Gdynia 17.06.2023

 

Chełmianka Chełm – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 17.06.2023

Relacja Chełmianki Chełm:

Na mecz decydujący o naszym spadku bądź pozostaniu w III lidze zbieramy się w około 130 osób, wspierani przez Górników w liczbie 25 osób (ogromne podziękowania Bracia!). Na płocie wywieszone zostają cztery flagi, w tym jedna flaga Górników oraz transparent PDW.

Mimo niepewnego losu naszej drużyny postanawiamy godnie pożegnać ten dobry dla nas kibicowsko sezon. Na płocie zawieszamy transparent „LEPSZA POŁOWA MECZU”, a w połowie sektora folie z napisem ULTRAS oraz zębatką. W momencie strzelenia rzutu karnego w towarzystwie wyrzuconych serpentyn oraz flag na kiju odpalamy stroboskopy, następnie odpalamy race i świece dymne.

Wisienką na torcie całego widowiska było zwycięstwo naszych piłkarzy oraz korzystne wyniki pozostałych meczów, dzięki czemu zostajemy na kolejny sezon w III lidze.

 

Unia Tarnów – Podlasie Biała Podlaska 17.06.2023

Relacja Unii Tarnów:

Utrzymujemy się w doliczonym czasie gry po wyrównującej bramce Putina! Czy to ekstraklasa, 1 liga, 2 liga czy 3 liga … emocje nieprawdopodobne do końca – to jest magia futbolu! Bramki padały do ostatnich minut. Najpierw spadała Chełmianka, potem Unia, następnie Wiązownica a na końcu zdegradowana została Korona II Kielce. JESTEŚMY W 3 LIDZE! Na razie świętujemy, radość trwa – fotorelacje, filmiki wkrótce! 

PS. Dzisiejsza oprawa przypomina włodarzom miasta w jakich barwach krzesełka powinien mieć nowy stadion!

 

Wisła Sandomierz – Avia Świdnik 17.06. 2023

Relacja Avii Świdnik:

W Sandomierzu byliśmy obecni w 53 osoby z 2 flagami.


NIŻSZE LIGI:

Unia Oświęcim – Beskid Andrychów 15.06.2023

Relacja Unii Oświęcim:

W tym roku mija 15 lat, kiedy to grupa Ultras Unia zaprezentowała swoją pierwszą oprawę. Wtedy nie wiedzieliśmy „z czym to się je” i naszej prezentacji do ideału brakowało wiele. Mimo tego nie poddaliśmy się i z każdym kolejnym krokiem robiliśmy progres. Kiedy popatrzyliśmy na terminarz piłkarskiej Unii jedno było pewne ! 15-ste urodziny trzeba zrobić na meczu z Beskidem ! Pech chciał, że spotkanie to zaplanowano na czwartek, gdyż w weekend na naszym stadionie odbywa się rajd rowerowy. Z pewnością miało to wpływ na frekwencję przy Legionów 15, która wielu i tak pozytywnie zaskoczyła. Na stadionie zameldowało się 500 osób, w tym trochę ponad 300 biorących udział w dopingu. Wspierało nas 25 osób z Hejnału, około 70 z Ruchu i 18 z Brzeszcz – dziękujemy wszystkim za wsparcie ! Na początku meczu UUltrasi prezentują oprawę, na którą składała się podwieszana sektorówka z logiem grupy, którą uzupełniał transparent Uosobienie fanatyzmU. Po chwili nastąpiło odliczanie i na krytej zapłonęły żółte race. Kiedy dym opadł, na płocie montowano kolejny transparent. Na płótnie widniał napis ULTRAS EKIPA SŁYCHAĆ I WIDAĆ, który ozdabiały dodatkowo puszka spreju i megafon. Po drugim odliczaniu tego dnia, odpalono ognie wrocławskie. Gdy dym jeszcze dobrze nie zdążył opuścić trybuny, odpalono świece dymne w biało-niebieskich barwach. Wtedy kryta po prostu zniknęła. W drugiej połowie UUltrasi wzięli się za prezentacje numer 3. Na transparencie widniał napis „Mija właśnie lat piętnaście” a po jego lewej stronie mogliśmy zobaczyć rękę trzymającą 15 biało-niebieskich balonów napełnionych helem. Po prawej natomiast widniał tort, na którym po chwili zapłonęła „świeczka” urodzinowa. To był znak dzięki, któremu po chwili na krytej pojawiły się ognie bengalskie oraz race stroboskopowe. Na bieżni zaś znalazła się jakaś zamaskowana osoba, która odpaliła konkretną wyrzutnie. Gdy ta prezentacja dobiegła końca, na płocie zawieszono flagi a na sektorze rozkładano machajki. W tym momencie nasi piłkarze strzelili bramkę a kryta wybuchła z radości. Wtedy w ruch poszły flagi na kijach oraz rożnego rodzaju pirotechnika, która dała bardzo miły dla oka efekt. Kopacze ostatecznie remisują 2-2 i wciąż nasza sytuacja w tabeli jest zagrożona. Mimo wszystko dziękujemy im za walkę i zbijamy piątki. Za nami piękny dzień przy Legionów 15, który wielu będzie wspominać latami. Na koniec życzymy UUltrasom 1946 lat działaności.

 

Stal Sanok – MKS Ustrzyki Dolne 16.06.2023

Relacja Resovii Rzeszów:

Wspieramy Stal Sanok w 48 osób. Mamy ze sobą dwie flagi. Gratulujemy Stali Sanok awansu do 4 ligi! Dzięki za gościnę. Stal Sanok NIGDY nie zginie!

 

Polonia Golina – Górnik Konin 17.06.2023

Relacja Górnika Konin:

Na ostatni wyjazd i zarazem mecz sezonu wybraliśmy się do niedalekiej Goliny. W umownym sektorze gości w najlepszym momencie, Górnika Konin dopingowało ponad 140 kibiców, w tym Gwardia Koszalin (22 os.) i Sompolno (ok. 20os.)! Dziękujemy wszystkim za wsparcie! Główna grupa dotarła na miejsce wynajętym autobusem przegubowym. Nasza największa liczba wyjazdowa w tej miejscowości z sezonu 2004/05 (ok. 120os.) została tym samym pobita, a poprzeczka na przyszły sezon wyraźnie podniesiona.

Na słupkach oddzielających boisko od naszej trybunki zawisł transparent z hasłem „rycerze wiosny ’23”, który odnosił się do postawy naszej drużyny w rundzie wiosennej. Jesień kończyliśmy na 13 miejscu w tabeli (na 16 drużyn), by na finiszu zająć solidne 5 miejsce (35 pkt wiosną / 45 możliwych). Na sektorze również zabawa z wykorzystaniem oldskulowych już chyba baloników, oczywiście w kolorze bieli i nieba. Doping całkiem dobry.

Na boisku małe piłkarskie derby regionu, w których lepsi okazali się Biało-Niebiescy, wygrywając 3-2. W Golinie powtarza się ten sam schemat (może w nieco mniejszej skali) , co wcześniej był przerabiany w innych miejscowościach naszego regionu. Lokalny sponsor zatrudnia doswiadczonych zawodników z „górniczą” przeszłością czy nawet rodowodem, udowadniając, że ambicje sportowe można łatwo zamienić na złotówki. Stąd nie mogło oczywiście zabraknąć odpowiednich pozdrowień dla wybranych zawodników rywali.

Podsumowując, dobry wyjazd na zakończenie całkiem dobrej rundy w naszym wykonaniu. Pozdrowienia dla Gwardzistów i Sao!

 

ŁKS Łomża – KS Śniadowo 17.06.2023

 

RKS Radomsko – GKS Bełchatów 17.06.2023

 

GKS Bełchatów:

 

Victoria Sulejówek – MKS Piaseczno 17.06.2023

Relacja Victorii Sulejówek:

Na ostatnim meczu sezonu w młynie stawia się ponad 120 osób. Obecne są z nami liczne delegacje Józefovii Józefów, KS Warki, Płomienia Dębe Wielkie, Victorii Kałuszyn oraz Legijnego Rembertowa. Dziękujemy za konkretne wsparcie! Na trybunie również licznie zjawiła się młodzież, co bardzo cieszy.

Na ten mecz przygotowaliśmy oprawę, która prezentuje transparent z hasłem „graMY o aVanS” całość ubarwiamy racami. Doping prowadzimy przez całe spotkanie, a nawet momentami dołączał się do niego cały stadion, co sprawiało, że poziom decybeli był naprawdę wysoki.

Po końcowym gwizdku z niecierpliwością czekaliśmy na zakończenie meczu w Mińsku Mazowieckim. Po paru minutach cały stadion wybuchł radością i mogliśmy wraz z piłkarzami oraz trenerami świętować upragniony awans do 3 ligi.

Dziękujemy wam za to, że byliście obecni przez cały ten sezon! Dziękujemy też oczywiście piłkarzom oraz trenerom za zaangażowanie i walkę do samego końca. 3 liga, 3 liga Victoria

 

Meblorz Swarzędz – Sparta Oborniki 17.06.2023

 

Stal Gorzyce – Olimpia Pysznica 17.06.2023

Relacja Stali Gorzyce:

Na ostatni mecz w sezonie zbieramy się w 70 osób w tym 15 osób ze Stalówki.

 

 

KS Amator – Czarni Dęblin 17.06.2023

Relacja Czarnych Dęblin:

Na ostatnim wyjeździe sezonu 2022/23 (w Rososzy) – pojawiliśmy się w lekko ponad 100 osób. W tej liczbie nasi przyjaciele. Awans jest nasz!

 

Polonia Słubice – Polmo Kożuchów 17.06.2023

 

Astra Krotoszyn – Ostrovia Ostrów 17.06.2023

Relacja Ostrovii Ostrów:

Ostatni wyjazd na V ligowych boiskach przypadł nam do Krotoszyna. Na nowo powstałej trybunie meldujemy sie w 65 osób z 2 flagami (UO’16, OTP). Po ostatnim naszym wyjeździe do Gostynia, gdzie klub ukarany został walkowerem za pirotechnikę z którą bliższe spotkanie miał sędzia liniowy, na trasie i pod stadionem czekają na nas spore ilości milicji ściągniętej nawet z Poznania. W 2 połowie UO’16 prezentuje oprawę – Nieodzownie – V ligę spalamy bezpowrotnie – do której na sektorze pojawiają się machajki, race i ognie wrocławskie. Doping tego dnia mocno piknikowy, na boisku piłkarze przypieczętowują awans kolejnym zwycięstwem i po spotkaniu kolejny raz mamy okazje do wspólnego świętowania. AVE OVIA

 

BKS Stal Bielsko-Biała – LKS Studzienice 17.06.2023

 

Relacja Beskidu Andrychów:

W sobotę wspieraliśmy w 30 osób BKS 'STAL’ Bielsko-Biała na ich ostatnim domowym meczu w tym sezonie. Bielszczanie wygrali 9:1, a na trybunach było równie ciekawie jak widać po załączonym zdjęciu.

 

Mazur Pisz – Mazur Ełk 17.06.2023

Relacja Mazura Ełk:

Ostatni mecz w tym sezonie rozgrywamy w Orzyszu z Mazurem Pisz. Mecz rozgrywany bez udziału publiczności, lecz pojawiamy się tam w 35 osób podziękować za cały sezon i walkę do końca piłkarzom, którzy w derbach Mazur pokonują imiennika z Pisza 1:2. AWANS JEST NASZ!

 

Mławianka Mława – Pogoń Grodzisk 17.06.2023

Relacja Pogoni Grodzisk:

Na wyjazd do Mławy ruszamy busem + fura z Grodziska rusza też grupa kibiców pociągiem łącznie na sektorze jest nas 25os. awans ucieka zarówno nam jak i Mazovii, sezon się kończy czas przygotować się na nowy co nas nie zabije to nas wzmocni. Po meczu kilka słów z trenerem, czy Pogoni szło dobrze mogło lepiej, czy styl gry powalał z tym też bywało różnie czy zmienilibyśmy trenera odpowiedź kibiców brzmi krótko NIE, bo oprócz wyników liczy się przywiązanie do tych barw, walka i szacunek a nasz trener to wszystko ma Pogoń Grodzisk Mazowiecki także nasze zdanie w kontekście trenera już znacie.

 

Dozamet Nowa Sól – Pogoń Wschowa 17.06.2023

Relacja Dozametu Nowa Sól:

Ostatni mecz w sezonie-tymi słowami żyli fanatycy Dozametu przez cały tydzień. Po przegranym meczu z Drzonkowianką, było już wiadomym, że w tym roku upragnionego awansu do IV ligi nie będzie, mimo to postanawiamy zakończyć godnie ten sezon ze strony kibicowskiej.

Tego dnia w młynie pojawia się około 120(!) kiboli KSD (w tej licznie było 4 kibiców Polonii Świdnica i jeden fan Górnika-dzięki za wsparcie!). Od samego początku meczu lecimy z naprawdę dobrym dopingiem, który tego dnia robił wrażenie! Dopingowi asystował bęben, więc to wykorzystujemy i skupiamy się na bardziej melodyjnych przyśpiewkach, co wychodziło bardzo dobrze. Po 20 minutach zaczynamy przygotowania do oprawy, na którą składał się transparent z hasłem odzwierciedlającym naszą działalność w tej lidze „KIBOLSKI MISTRZ SEZONU”, a uzupełnieniem były białe i czerwone flagi na kij, jak i rzucone po odliczeniu od 10, serpentyny. Nie mogło zabraknąć tego, co cieszy najbardziej czyli piro, a te palone było wręcz hurtowo. Najpierw odpalamy świece dymne, a po rozproszeniu się dymu, wjeżdża duża ilość rac! Dodatkowo cały czas wybuchają petardy o zróżnicowanym kalibrze. Oprawie towarzyszyła dobra zabawa na sektorze, a całość wyszła tak jak należy! Piłkarze kończą sezon wygraną 3-0.

Na sam koniec chcemy podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie oprawy za konkretną robotę, kibicom za eleganckie ogarnięcie cateringu, jak i wszystkim obecnym w młynie za stworzenie zajebistej atmosfery!

Podziękowania za cały sezon należą się młodzieży, za pracę wykonaną przez ten rok, jak i zawsze konkretne liczby na meczach, jak i wszystkim którzy aktywnie brali udział w kibicowaniu! Dziękujemy również Braciom z Wałbrzycha i Świdnicy za wsparcie podczas całego sezonu!

Wkrótce podsumowanie!
MŁODY DOZAMET! DOZAMET TO MY!

 

Elana Toruń – Chemik Bydgoszcz 17.06.2023

Relacja Elany Toruń:

W ostatnim meczu sezonu żółto – niebiescy niestety stracili bramkę (pierwszą od 15 spotkań) i „tylko” zremisowali z trzecią drużyną ligi Chemikiem Bydgoszcz. Wynik tego meczu jednak poza czysto statystycznymi aspektami i ewentualnym dalszym śrubowaniem rekordu bez straty bramki, nie miał już większego znaczenia bo awans uzyskaliśmy dwie kolejki temu. Ten miał być tylko okazją aby w naszym mieście zakończyć ten sezon, podziękować piłkarzom za awans, wypić przysłowiowe piwo za ten sukces i tak też się stało! Niezła frekwencja w młynie, dobry doping i świętowanie do białego rana ! Pozdrowienia dla wszystkich obecnych i widzimy się niebawem, już w trzeciej lidze! 3 LIGA, 3 LIGA ELANA !!!

 

Kado Górzyn – MKS Stal Jasień 17.06.2023

Relacja Stali Jasień:

Na ostatnim meczu wyjazdowym a zarazem ostatnim w sezonie w pobliskim Górzynie meldujemy się w około 40 osób. Przez większą część meczu wspieramy piłkarzy głośnym dopingiem a pod koniec spotkania odpalamy troche ogni wrocławskich i strobo. Mecz wygrywamy 1:3 i po końcowym gwizdku wspólnie z piłkarzami jeszcze raz świętujemy awans do IV ligi!

 

Mazovia Mińsk Mazowiecki – Wisła II Płock 17.06.2023

 

Wolania Wola Rzędzińska – Glinik Gorlice 18.06.2023

Relacja Glinika Gorlice:

Przed samym wyjazdem na mieście pojawia się kilkadziesiąt plakatów zachęcająca kibiców do udziału w ostatnim wyjeździe tego sezonu. Mobilizacja głównie była kierowana do najmłodszych fanów z sektora którzy mieli okazję pierwszy raz wspierać Dumę Miasta Światła ! W dniu wyjazdu zbieramy się w 40 osób w tym 2 Podhale i busem oraz autem wyruszamy do Woli Rzędzińskiej. Od początku ruszamy z dobrym dopingiem a w drugiej połowie prezentujemy flagi na kijach w barwach oraz trochę dymów. Na płocie oldscholowa flaga „Tylko Glinik” oraz „Eryk PDW”. Po meczu dziękujemy piłkarzom za walke, niestety seria bez porażki została przerwana co nie zepsuło i tak dobrych humorów w drodze powrotnej. Na koniec słowo uznania dla młodzieży która licznie się stawiła na swoim pierwszym wyjeździe w życiu, mamy nadzieję że zajawka na kibicowanie w naszym mieście będzie coraz większa ! To do was należy przyszłość ! Oczywiście nie brakowało też starych wyjadaczy.

Tym wyjazdem kończymy sezon, w naszych rękach pozostaje by te liczby w następnym były jeszcze lepsze ! AVE GKS !

 

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski – Wiara Lecha 17.06.2023

Relacja Dyskobolii:

Na ostatni mecz sezonu zbieramy się na OWP i przemarszem udajemy się w 50 osób w okolice stadionu. Tam dociera reszta i jeszcze przed pierwszym gwizdkiem w ok. 100 osób w tym 7 Przyjaciół z Gniezna (dzięki za wsparcie!) meldujemy się na sektorze J. Tego dnia wieszamy kilka flag plus fana Startu oraz transparenty z podziękowaniami dla Trenera, jednego z Piłkarzy, którzy kończą przygodę z Dyskobolią i dla Ziomka z Gniezna, który przebywa na przymusowych wakacjach. Na początku spotkania rzucamy serpentyny i zaczynamy doping, który trwał nieustannie przez 90 minut. Pod koniec meczu odpalamy świece dymne w barwach i race. Po meczu dziękujemy Piłkarzom którzy tego dnia przegrywają 2:5 za walkę na boisku i Trenerowi za cały wkład w budowanie Dyskobolii. Radzio, jeszcze raz wielkie dzięki za wszystko! Dyskobolia to My!


PUCHAR POLSKI:

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Star Starachowice 14.06.2023

Relacja Star Starachowice:

Finał OPP w Kielcach to wydarzenie na które czekaliśmy wiele lat. 30 lat rozwoju ruchu kibicowskiego w Polsce to akurat 30 lat upadku naszego klubu, który przez ten cały czas balansował na krawędzi istnienia. W „nowożytnych” czasach nie graliśmy ani meczu o taką stawkę ani na takim obiekcie. Dlatego mecz z KSZO na stadionie Korony to dla nas wydarzenie historyczne zarówno pod względem piłkarskim jak i kibicowskim. Potwierdziło to olbrzymie zainteresowanie biletami, których szybko zabrakło.

Finał zaczął się dla nas już w noc poprzedzającą mecz. Odwiedziliśmy wówczas Ostrowiec i udekorowaliśmy bramę główną stadionu KSZO transparentem „PUCHAR DLA STARU!”. W dniu meczu zebraliśmy się mieszanką starej ekipy, młodzieży oraz kibiców, którzy dotychczas na wyjazdy nie jeździli. Większość z nas miała na sobie okolicznościowe, zielone koszulki. Przygotowaliśmy również oprawę w old-schoolowym stylu: zielono-czarne balony, confetti oraz serpentyny. Punktem kulminacyjnym była natomiast sektorówka, flagi na kijach i do tego odpalona solidna ilość pirotechniki. Przez cały mecz prowadziliśmy konkretny, głośny doping. Nasi rywale natomiast nie zachwycili. Na murawie niestety przegraliśmy ale na trybunach bezdyskusyjne nasze zwycięstwo.

Łącznie na sektorze zameldowaliśmy się w liczbie około 500 osób. Natomiast w tej liczbie ponad 150 osób to dzieciaki z Akademii Piłkarskiej Staru, którzy siedzieli z boku wraz ze swoją klubową flagą. W nasz skład wchodzi również około 50 osobowa delegacja naszych Braci ze Skarżyska, których gorąco pozdrawiamy! Na sektorze wywieszamy 3 flagi: Turystyka i Rekreacja, Sekcja Wyjazdowa (Granat) oraz debiutująca na tym meczu nowa fana „SKS STAR”. Widnieje na niej hasło „Jak Feniks z popiołów wstajemy, BYLIŚMY, JESTEŚMY, BĘDZIEMY”. Mamy nadzieję, że to hasło jak i cały, zajebisty wyjazd zwiastują nowe, lepsze czasy dla naszego Klubu i ruchu kibicowskiego w STARachowicach.

 

Relacja KSZO Ostrowiec:

PUCHAR JEST NASZ! W około 140 osób udajemy się do Kielc na finał Okręgowego Pucharu Polski. Pod stadionem jesteśmy na około godzinę przed meczem. Wpuszczanie jak zawsze w Kielcach się przedłuża i wszyscy na sektorze jesteśmy w 10 minucie meczu. Cały mecz prowadzimy dobry doping , który nakręca się po każdej strzelonej bramce. Mamy ze sobą 3 flagi: FANATYCY KSZO, Śp. Polit i Pogo PDW. Piłkarze po ciekawym spotkaniu wygrywają 3-2. Po meczu dziękujemy piłkarzom za walkę i wracamy do Ostrowca.

PUCHAR JEST NASZ


REPREZENTACJA:

Polska – Niemcy 17.06.2023


ŻUŻEL:

GKM Grudziądz – Apator Toruń 18.06.2023

 

 

Falubaz Zielona Góra – Landshut Devils 18.06.2023

CAŁOŚĆ W ZAKŁADCE NA STADIONACH

guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments