LIVE: Na Stadionach 05-08.05.2023

„NA STADIONACH” to cykl, w którym będziemy umieszczać zdjęcia z każdego spotkania na polskich stadionach LIVE, co później będzie służyło jako podsumowanie kolejki. Strona nie posiada auto-odświeżania, więc zalecamy co jakiś czas ręcznie odświeżać newsa, aby być na bieżąco. Zachęcamy również do konstruktywnej dyskusji w komentarzach, które znajdują się na samym dole newsa. POSIADASZ JAKIEŚ CIEKAWE MATERIAŁY (ZDJĘCIA, FILMIKI) Z MECZÓW I CHCESZ SIĘ Z NAMI NIMI PODZIELIĆ? PISZ NA KONTAKT ALBO BEZPOŚREDNIO NA FACEBOOKA! DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ POMOC.


EKSTRAKLASA:

Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław 05.05.2023

 

Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin 06.05.2023

 

Relacja Zagłębia Lubin:

Ciśnienie na ten mecz wzrastało z każdym dniem czego efektem była nasza rekordowa liczba w gorszej części trójmiasta. Z Lubina wyruszamy specjalem w około 400 osób. Podróż mija jak to przeważnie podczas wyjazdów pociągiem na integracji. W Tczewie dosiada się do nas TPAG, z którymi umacniamy zgodę. Pod stadionem dobija do nas reszta przyjaciół z Arki, dojeżdżają również bracia z Zawiszy i reszta Zagłębiaków, którzy wybrali się na własna rękę i wchodzimy na sektor.

W drugiej połowie przy asyście kilkudziesięciu dużych machajek, 50 rac, 20 ow i 20 stroboli rozświetlamy gdański kurwidołek. Piłkarze pokazali charakter i wygrywają, tym samym spuszczając betony z ligi.

Finalnie w Gdańsku melduje się 1052 fanatyków z czego 442 Zagłębie(2 zakazowiczów zostaje pod stadionem), 480 Arka i 130 Zawisza. Dziekujemy braciom za wsparcie!

 

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 07.05.2023

 

Korona Kielce – Raków Częstochowa 07.05.2023

 

Raków Częstochowa:

RAPORT MECZOWY: Korona Kielce – Raków Częstochowa 07.05.2023

 

Miedź Legnica – Widzew Łódź 08.05.2023

 

Relacja Widzewa Łódź:

475 fanatyków Widzewa, zajmuje wczoraj wieczorem sektor gości w Legnicy. W tę liczbę wlicza się sympatyczny skład chłopaków z Torunia. Pod stadion docieramy na około 15 minut przed pierwszym gwizdkiem. Zaskakująco sprawna kontrola i około 20 minuty spotkania jesteśmy w komplecie na sektorze i rozpoczynamy doping. Mamy na wyposażeniu 4 flagi i kilkanaście machajek , którymi przez cały mecz machamy. Dobrze śpiewamy, co przy fatalnej formie kibiców gospodarzy powodowało, że praktycznie graliśmy u siebie.

W drugiej części meczu bawimy się trochę pirotechniką, a efekt tego był bardzo zadowalający Nasi piłkarze w końcu się przełamują i wygrywają mecz w końcówce. Po raz kolejny RTS zdobywa bramkę przy magicznej dla nas pieśni 'Brondby’. Po ostatnim gwizdku, trochę wspólnych śpiewów, parę emocjonalnych słów od kapitana naszej drużyny, prezesa i zawijamy do autokarów.

Podróż spokojna w obie strony i około 3 lądujemy w Łodzi, skąd rozjeżdżamy się na swoje osiedla i wszystkie strony w Polsce.

Wszyscy w sobotę na Górnik! Robimy piekło


I LIGA:

ŁKS Łódź – Wisła Kraków 05.05.2023

 

Wisła Kraków:

 

Ruch Chorzów – Resovia Rzeszów 06.05.2023

 

Stal Rzeszów – Arka Gdynia 07.05.2023

 

Chrobry Głogów – GKS Katowice 07.05.2023

 

Relacja GKS-u Katowice:

Na wyjeździe do Głogowa pojawiło się 230 osób, w tym 5 kibiców Górnika oraz 2 kibiców Banika. Dostajemy tylko 170 biletów pomimo, że sektor gości jest w stanie pomieścić zdecydowanie więcej osób.

 

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Zagłębie Sosnowiec 08.05.2023

Relacja Zagłębia Sosnowiec:

W Niecieczy zjawiło się 134 Zagłębiaków oraz 3 fanów Bialskiej Stali, którym bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie.


II LIGA:

Siarka Tarnobrzeg – Motor Lublin 06.05.2023

 

Relacja Motoru Lublin:

Wywozimy z Tarnobrzega 3 pkt. Nas 612 osób (589 na sektorze) w tym 45 fanatyków Hetmana Zamość – dzięki za konkretne wsparcie! AVE MOTOR!

 

Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 06.05.2023

Relacja Wisły Puławy:

Na tym meczu wystawiamy +/- 110 osobowy młyn, Razem z nami Bracia z Siedleckiej Pogoni. Wieszamy cztery flagi w tym jedną Pogoni. Przez cały mecz prowadzimy dobry doping w asyście bębna. W drugiej połowie rozwijamy sektorówkę nawiązującą do stulecia klubu które obchodzimy w tym roku. Odpalamy dymy w barwach i całość podświetlamy stroboskopami.

TAKICH BRACI SIĘ NIE TRACI! AVE WISŁA!

 

Hutnik Kraków – KKS Kalisz 06.05.2023

Relacja KKS-u Kalisz:

Jedyny wyjazd w rundzie gdzie mogliśmy spodziewać się wystawienia młyna przez gospodarzy. Z Kalisza ruszamy autokarem i jedną osobówką, łącznie 57 osób. Przed samym Krakowem dołącza do nas 39 osób z Unii Oświęcim. Dzięki panowie za wsparcie! Pod stadion docieramy na kwadrans przed meczem. Z racji, że klub zdecydował się nie wpuszczać nikogo spoza listy wysłanej wcześniej solidarnie nie wchodzimy na sektor. Kilkukrotnie zaznaczamy swoją obecność pojedynczymi okrzykami, robimy pamiątkową fotkę i ruszamy w drogę powrotną. Cieszy zwycięstwo piłkarzy, a my z nadzieją patrzymy na końcówkę sezonu w której liczymy już tylko na takie rozstrzygnięcia!

 

Lech II Poznań – Stomil Olsztyn 07.05.2023

Relacja Stomilu Olsztyn:

Do Wronek na mecz Stomilu z rezerwami Lecha wybrało się 51 kibiców z 3 flagami. Tego dnia 49 Stomilowców wspierało 2 fanatyków Lechii Gdańsk.

 

GKS Jastrzębie – Polonia Warszawa 06.05.2023

Relacja Polonii Warszawa:

W Jastrzębiu meldujemy się w 92 osoby z dwoma flagami (Poloniści, PW). Kolejna wyjazdowa wygrana przybliża nas to upragnionego awansu! Zostały 4 mecze, wspieraj Polonię w każdym z nich!


III LIGA:

Wisłoka Dębica – Unia Tarnów 06.05.2023

Relacja Wisłoki Dębica:

Na derbach regionu, którym towarzyszył mocno padający deszcz, wieszamy jedną flagę i wystawiamy 60 osobowy młyn dopingujący całe spotkanie. Z powodu remontu stadionu, przyjezdnych brak.

Igloopol Dębica – Legion Pilzno

Przed naszym meczem w 20 osób wpadamy pod kasy stadionu Igloopolu na 20 minut przed rozpoczęciem spotkania. Po szybkim zamknięciu bram łańcuchami przez zarząd Igloopolu, nie stwierdzając żadnego morsa robimy rundkę w najbliższej okolicy stadionu, gdzie także nikogo nie stwierdzamy i zawijamy do siebie.

 

Podhale Nowy Targ – Stal Stalowa Wola 07.05.2023

 

AZS Podlasie – Wisła Sandomierz 07.05.2023

Relacja AZS-u Podlasie:

Tydzień po meczu domowym z KSZO jesteśmy kolejny raz gospodarzem spotkania, tym razem z Wisłą Sandomierz. Zaskakującą wygraną 8:2 obserwuje z perspektywy młyna 110 osób. Goście meldują się autokarem z dwiema flagami, liczbowo określą się sami. Gratulacje dla piłkarzy i sztabu, walczyć trenować.

 

Podhale Nowy Targ – Stal Stalowa Wola 07.05.2023

Relacja Stali Stalowa Wola:

W niedzielę gramy w Nowym Targu z Podhalem . Mobilizacja na tą wyprawę przyniosła dobry efekt. Ze zbiórki ruszamy lekko spóźnieni dwoma autokarami , busami i autami. Trasa mija w miarę szybko i sprawnie. Ostatecznie pod stadion dociera Ok 155 osób w tym 10 Stal Gorzyce i 2 Dynamo. W sektorze już czeka na Nas 80 Braci z Jastrzębia. Wszystkim dziękujemy za wsparcie. Wchodzimy na obiekt , wieszamy flagi oraz transparent dla przyjaciół z Rzeszowa. Kibice Jastrzębia , sprawili Nam miłą niespodziankę i wieszają nowe , zgodowe płótno – STALOWE JASTRZĘBIE. Szacunek!!! Wspólnie prowadzimy konkretny doping w asyście bębna. Zabawa na sektorze trwa jeszcze po zakończeniu meczu.

Piłkarze kończą mecz w 9 ale stają na wysokości zadania i zdobywają komplet punktów. Dziękujemy im za walkę i w dobrych nastrojach ruszamy w drogę powrotną. Dziękujemy wszystkim za obecność i już mobilizujemy się na kszo. Lecimy tam konkretnym składem po kolejne zwycięstwo!!! STAL & JASTRZĘBIE


NIŻSZE LIGI:

Pomorzanin Serock – Włocłavia Włocławek 06.05.2023

 

Noteć Łabiszyn – Elana Toruń 06.05.2023

RAPORT MECZOWY: Noteć Łabiszyn – Elana Toruń 06.05.2023

 

Sokół Nisko – JKS Jarosław 06.05.2023

Relacja JKS-u Jarosław:

W Nisku jesteśmy obecni w 70 głów. Z racji braku sektora gości, zaznaczamy swoją obecność kilkoma okrzykami i ruszamy do Tarnobrzega wesprzeć naszych ziomali w meczu z Lubelskim Motorem. Konkretny kibicowsko mecz z obu stron. Dzięki za wszystko i do następnego JKS&SIARKA.

 

Mazur Ełk – Czarni Olecko 06.05.2023

 

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski – Górnik Konin 06.05.2023

Relacja Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski:

Mecz z Górnikiem był dla nas najważniejszeszym meczem pod względem kibicowskim w tej rundzie, dlatego mobilizację zaczęliśmy dużo wcześniej niż zwykle. Były grafiki i plakaty co przełożyło się na dobrą liczbę. W dniu meczu spotykamy się na jednym z grodziskich osiedli na wspólnej zbiórce i razem z Przyjaciółmi z Gniezna pochodem udajemy się na stadion.

Ze względu na kiepskie warunki atmosferyczne, młyn tworzymy na zadaszonej trybunie. Solidnie wypełniamy sektor w ok. 250 osób w tym 30 Start i prowadzimy konkretny, urozmaicony doping od pierwszej do ostatniej minuty meczu. Na płocie wisi nasza główna flaga, płótno FC Kąkolewo oraz fana chłopaków z Gniezna. Piłkarze niestety przegrywają po zaciętym spotkaniu z rozpędzoną drużyną Górnika 0:1. Co do kibiców gości, przyjechali w 350 osób w drugiej połowie z prezentacją i sporą ilością piro.

Dziękujemy kibicom Startu za wsparcie tego dnia!

 

Relacja Górnika Konin:

Po 25 latach znowu mieliśmy okazję zawitać do Grodziska Wielkopolskiego. Tym razem nie było to jednak spotkanie na zapleczu ekstraklasy jak ćwierć wieku temu, a jedynie pojedynek (choć równie ciekawy) w 5 lidze regionalnej. Błogosławieństwo losu, że chociaż takie mecze przytrafiają nam się na szóstym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Wyjazd zapowiadał się jako najciekawszy w tej rundzie, więc postawiliśmy na mobilizację, którą nakręcały plakaty i transy na mieście oraz grafiki i wokalna zapowiedź w sieci. Efekt był bardzo dobry, bowiem na kilka dni przed meczem mieliśmy komplet na liście 350 biletów imiennych, jakie gospodarze dla nas przeznaczyli. Na tą liczbę składał się Górnik Konin wraz z chłopakami z Sompolna oraz nasi ziomale; Ostrovia Ostrów, Włocłavia Włocławek, Falubaz Zielona Góra i jeden reprezentant Gwardii Koszalin. Graliśmy na dawnym stadionie Dyskoboli, który obecnie jest areną ekstraklasowych zmagań Warty Poznań. Zresztą emblematy Warty zastąpiły na obiekcie dawne informacje o drużynie z Grodziska. Bilety imienne na spotkanie w 5 lidze to chyba ewenement, ale z drugiej strony, gdyby lokalni działacze nie zorganizowali tego meczu wyjątkowo na tym obiekcie, to pewnie byśmy w ogóle nie mogli obejrzeć tego spotkania na żywo.

Z Konina wyruszyliśmy w sile 3 autokarów, busa i aut, dokładnie w 182 osoby. Podróż spokojna i chyba nawet niespodziewanie szybka, co spowodowało, że na stadionie byliśmy wcześniej niż przypuszczaliśmy. Na miejscu dołączyły do nas wyżej wymienione ekipy, którym serdecznie dziękujemy za zajebiste wsparcie! Łącznie na sektorze gości zameldowało się ok. 350 fanatyków! Na uznanie za liczbę w naszych szeregach zasługują przedstawiciele górniczej Emigracji oraz Starej Gwardii, a także chłopaki z Sompolna. Co najmniej dla kilku Starych Koni ponowna wizyta po 25 latach na stadionie w Grodzisku na pewno była doskonałą okazją do przypomnienia sobie niezapomnianego klimatu lat 90-tych. A byli też tacy na wyjeździe, co już trzeci raz gościli na sektorze gości w Grodzisku, kibicując oczywiście Górnikowi. Nie bez przyczyny na płocie zawisła tego dnia akurat flaga Rondo – ona również wisiała 25 lat temu w sektorze przyjezdnych. Jako ciekawostkę możemy podać, że najstarszy wyjazdowicz na tym meczu liczył 60 lat! Jak widać wiek to tylko liczba.

Praktycznie przez cały mecz z nieba leciał deszcz, co z pewnością nie pomagało nam w dopingu, który należy uznać raczej za przeciętny jak na taką naszą liczbę. Nie brakowało też wzajemnej wymiany uprzejmości z miejscowymi. Na płocie oprócz wspomnianego płótna Ronda zawisły także inne nasze flagi oraz barwy naszych ziomali. W drugiej połowie przygotowaliśmy oprawę z pirotechniką, której centralnym punktem było podświetlane hasło „Invicible”, czyli niepokonany. Określenie odnosiło się do postawy Górnika w obecnej rundzie i rewelacyjnej passy wszystkich meczów bez porażki na wiosnę. I także tym razem po końcowym gwizdku, Biało-Niebiescy mogli dopisać sobie 3 punkty, zwyciężając rywali jedną bramką (0-1).

Miejscowi zebrali się pod trybuną krytą, co z pewnością przełożyło się także na ich doping. Z daleka wyglądali na jakieś dwie stówki, razem ze Startem Gniezno, którego barwy zawisły także na płocie obok Dyskobolii. Pozostałych widzów na stadionie niewielu.

Podsumowując krótko: wyjazd zajebisty i niech żałują nieobecni!

 

Relacja Ostrovii Ostrów:

W 60 osób z flagą 1909 wspieramy Łańcuchów na wyjeździe do Grodziska. Łącznie na sektorze tego dnia ok. 350 fanatyków z oprawą okraszoną dużą ilością pirotechniki. Dzięki za wszystko! OVIA & GÓRNIK


ŻUŻEL:

Apator Toruń – GKM Grudziądz 05.05.2023

 

Devlis Landshut – Falubaz Zielona Góra 07.05.2023

Relacja Falubazu Zielona Góra:

Na najdalszy wyjazd w sezonie do Landshut wybrało się około 70 fanów Falubazu. Nasi żużlowcy minimalnie (44:46) wygrywają kolejny mecz z rzędu! KSF!

 

CAŁOŚĆ W ZAKŁADCE NA STADIONACH

guest

12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments