Litewska policja zapobiegła ustawce polskich i rosyjskich kibiców

Litewska policja zapobiegła olbrzymiej ustawce na terenie Litwy. Na przeciw siebie miały stanąć dwie koalicje: BKS Bielsko & Zagłębie Sosnowiec & Legia Warszawa przeciwko Shkola + Banda Boxera + Sindikat (Spartak Moskwa). Obie grupy miały wystawić po 100-osobowym składzie co daje łączną liczbę 200 zainteresowanych zawodami.

Litewscy policjanci mieli dostać informacje od polskich odpowiedników informacje o możliwej ustawce. W stan gotowości postawiono jednostki Straży Granicznej (VSAT). Przez całą noc śledzono przepływ polskich samochód przez granicę polsko-litewską.

 

W niedzielę rano, około godziny 5:00 na granicy powiatu Łoździeje zatrzymano pięciu Polskich fanów. Byli dobrze przygotowani do walki mając ze sobą rękawice, bandaże oraz ochraniacze na zęby. Wraz z akcesoriami mieli ze sobą mapę, a także instrukcję w razie przypału.

Później policja zatrzymała na autostradzie Wilno-Kłajpeda kolejnych 4 Polaków. Rzecznik Departamentu Policji na Litwie R. Mattonis powiedział, że starcia nie mają nic wspólnego z piłką nożną, a kibole często organizują walki między sobą za granicą, bo na swoim terenie są ściśle monitorowani przez policję, tym razem padło na Litwę.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments