List Klubu Kibica do Zarządu Ruchu Chorzów

Klub Kibica Ruchu Chorzów wystosował list do zarządu klubu, w którym zwraca się z prośbą o przywrócenie płotów na sektorze numer 8 (młynie) oraz wygospodarowanie miejsca w budynku klubowym, w którym można by przechowywać flagi. „Bez spełnienia naszych próśb rozważymy decyzję o całkowitym zaprzestaniu prowadzenia dopingu, a flagi całkowicie znikną ze stadionu.” – napisali fani „Niebieskich”. Poniżej prezentujemy treść listu.

DO ZARZĄDU RUCHU CHORZÓW

Od połowy lat 90-tych na naszym stadionie regularnie skracane są ogrodzenia. W ostatnim czasie zostały także obniżone, bez konsultacji z gronem kibicowskim, płoty na sektorze potocznie zwanym „Młynem” (nr 8). Zwracamy się z prośbą o pomoc w ich przywróceniu, czy to wskazanie innego rozwiązania umożliwiającego swobodnego rozwieszania naszych kibicowskich flag, podczas organizowanych zawodów. Zwracamy się także z prośbą o wygospodarowanie miejsca w budynku klubowym, gdzie moglibyśmy swobodnie przechowywać wyżej wspomniane flagi.

Na stadionach całej piłkarskiej Europy najzagorzalsi kibice zajmują osobną trybunę. My na taki komfort nie możemy liczyć ze względu na obecną infrastrukturę. Jesteśmy jednak przekonani, że jakość prowadzenia przez nas dopingu może znacznie wzrosnąć. Swobodne oflagowanie sektora numer 8 oraz w ramach możliwości sektorów przyległych z pewnością się do tego przyczyni. W obecnym kształcie „nasz sektor” nie przyciąga kibiców, co ma przełożenie na słabnący śpiew i atmosferę na całym obiekcie.

Pozostajemy otwarci na kwestie związane z bezpieczeństwem i uszanowaniem praw klubu jako organizatora spotkań. Wierzymy jednak, że w poruszonych tematach jesteśmy w stanie wypracować zadowalające rozwiązanie. Żywimy nadzieję, że flagi wkrótce zostaną w pełni wyeksponowane i nie będziemy mieli problemu z ich przechowywaniem. Bez spełnienia naszych próśb rozważymy decyzję o całkowitym zaprzestaniu prowadzenia dopingu, a flagi całkowicie znikną ze stadionu.

Klub Kibica Ruchu Chorzów

źródło: www.niebiescy.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments