Legioniści mówią „DOŚĆ!”

To kolejny bojkot w ostatnim czasie. „Łojro” się skończyło, a nagonka trwa dalej…

Poniżej prezentujemy treść komunikatu Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa, Grup Kibicowskich i fanklubów Legii Warszawa: „Zwracamy uwagę, że wobec wydarzeń z ostatniego czasu, czyli pisząc wprost – prześladowań środowisk kibiców przez organy ścigania, pojawianie się w okolicach stadionu oraz legijnych pubów w dniu meczu może wiązać się z narażeniem na policyjne prowokacje.

Przypominamy jednocześnie, że klub w dalszym ciągu nie wskazał osoby odpowiedzialnej za skandaliczne warunki wejścia na Żyletę przed i w czasie derbowego meczu. Nie poinformował też o działaniach podjętych, by taka sytuacja się nie powtórzyła. Oznacza to, że zagrożenie zdrowia i życia wciąż może być elementem oferty klubu dla posiadaczy biletów i karnetów. Tymczasem, choćby ostatnio, władze Zagłębia Lubin przeprosiły swoich kibiców za nieuzasadnione użycie gazu przez ochronę, które tam się prawdopodobnie nie powtórzy.

Brak również informacji, co klub zrobił, by zaprzestać dystrybucji alkoholu w lożach VIP, co jest niezgodne z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych oraz faworyzuje bywalców lóż i działaczy kosztem zwykłych kibiców.

Wobec licznych pytań, informujemy, że bojkot wszystkich meczów rozgrywanych na stadionie im. marszałka Józefa Piłsudskiego będzie trwał do odwołania. Zwracamy się do wszystkich kibiców Legii o poparcie naszego protestu. Aresztowania kibiców o 6 rano za „niepodporządkowanie się poleceniom ochrony” w czasie meczu piłkarskiego są najlepszym przykładem praktyk, przeciwko którym protestujemy. Dość!”

[i]źródło: www.legionisci.com

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments