Legia wydała komunikat w związku z transparentem skierowanym do zwolenników KODu

Wczoraj na meczu Legia Warszawa – Piast Gliwice zawisł transparent w odpowiedzi na szykany kibiców Legii i Lecha. Media szkalowały kibiców obu klubów jakoby mieli oni wygwizdać Prezydenta RP Andrzeja Dudę podczas Finału Pucharu Polski. W nagonce wiódł prym nie kto inny jak Tomasz Lis oraz Monika Olejnik.

Transparent, który wywiesili podczas niedzielnego meczu, jasno daje do zrozumienia wszystkim manipulatorom, co sądzą o nich fani stołecznej drużyny. Hasło z transparentu: „KOD, Nowoczesna, „GW”, Lis, Olejnik i inne ladacznice – dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice!”

Patrząc po poście na naszym Fan Page, śmiało można stwierdzić, że środowisko kibicowskie w Polsce popiera hasło z transparentu:
[posts]https://www.facebook.com/StadionowiOprawcy.net/photos/a.474537052630164.1073741830.473956652688204/1007126782704519/?type=3[/posts]

KOMUNIKAT KLUBU:

Legia Warszawa stanowczo odcina się od transparentów o charakterze politycznym, które były prezentowane na trybunach naszego stadionu podczas ostatniego meczu.

Od wielu lat konsekwentnie i otwarcie głosimy, że stadion nie jest właściwą przestrzenią dla demonstracji o charakterze politycznym. Dodatkowo uważamy za całkowicie niedopuszczalne jakiekolwiek odniesienia do przemocy. Przy Łazienkowskiej nie ma miejsca dla tego typu treści, a nasz stadion pozostaje zawsze otwarty dla wszystkich chcących wspierać Legię Warszawa.

W ciągu ostatnich sezonów na drodze dialogu ze środowiskiem kibiców naszego Klubu udało nam się wyeliminować z trybun negatywne zjawiska i zachowania, które w poprzednich latach były systemowym problemem polskiej piłki nożnej. Jesteśmy przekonani, że u progu Stulecia Legii Warszawa tylko wspólnie jesteśmy w stanie uporać się z zaistniałą sytuacją.

[g]425[/g]

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments