Legia Warszawa – Górnik Zabrze 02.08.2014

Sobotni mecz na Pepsi Arenie zdominowały obchody 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W te jakże ważne dla wszystkich warszawiaków uroczystości włączyli się także włodarze klubu i piłkarze. Piłkarze wystąpili z biało-czerwonymi opaskami na ramieniu z symbolem Polski Walczącej.

Zarząd Legii wykazał się z kolei bardzo miłym gestem – na pojedynek z Górnikiem zaprosili Powstańców, którzy z ogromną radością przybyli na mecz.

Podczas całego spotkania z Górnikiem na Żylecie rozciągnięta była wielka koszulka-sektorówka „Królewskie”. Oprócz tego swój debiut zaliczyła także flaga „Wołomin” uszyta przez „Flag Fanatics”, a na płocie pojawiły się flaga „Warszawiacy” oraz transparent „Wola 44”.

Po odśpiewaniu „Snu o Warszawie” oraz „Mistrzem Polski jest Legia” nastąpiła pełna minuta ciszy.
Z głośników symbolicznie „zawyła” powstańcza syrena, zaś fani „Torcidy” zaintonowali hasło „Cześć i chwała bohaterom!” oraz wywiesili w swoim sektorze wymowny transparent z następującym przesłaniem: „Mimo lokalnych animozji łączymy się we wspólnej wartości”.

Zabrzanie przyjechali do Warszawy w pokaźnej liczbie (620 osób) i dość szczelnie wypełnili górę przeznaczonego dla nich sektora. Wywiesili kilka flag, w tym zaprzyjaźnionej Wisłoki Dębica, a także transparent o treści „Razem wiele osiągnąć możemy, nie dla pieniędzy ten klub reprezentujemy”.

Legia Warszawa:

video:

Górnik Zabrze:

zdjęcia: Fot. Piotr Kucza – FotoPyK
relacja: Legionisci.com

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments