Legia Chełmża – Zawisza Bydgoszcz 09.11.2019

Za nami ciekawy pod względem kibicowksim mecz w IV lidze w grupie kujawsko-pomorskiej. Legia Chełmża wspierana tego dnia przez swoich przyjaciół wystawiła dobry młyn i prowadziła doping przez całe spotkanie. Gospodarze przed pierwszym gwizdkiem sędziego wspólnie z piłkarzami odśpiewali hymn, do którego została zaprezentowana patriotyczna oprawa.

Na sektorze gości tego dnia stawiło się 600 wyjazdowiczów, oprócz Zawiszy pojawiło się 40 kibiców Pogoni Lębork, 30 Zagłębia Lubin i 10 osób z ŁKS-u. Podczas przemarszu na mecz nie obyło się również bez policyjnych prowokacji.

[art5]

 

Chełmżyńscy Legioniści:
09.11.2019 to data która na długo zostanie nam w pamięci. Od samego rana w mieście czuć meczowy klimat, Wszędzie roi się od smutnych panów ale nawet to nie zepsuło nam humoru.

[art5]

W końcu przychodzi godzina 11:00, wszyscy zaczynamy się schodzić na miejsce zbiórki, Przed wyjściem rozdajemy białe peleryny i ruszamy bandą w strone stadionu. Sprawnie wchodzimy do młyna i lecimy z dopingiem już przed rozpoczęciem meczu. 

Na samym początku wieszamy na płocie transparen związany ze świętem odzyskania niepodległości „1918 KRWIĄ NAZNACZENI- NIEZWYCIĘŻENI 2019”. A Przed pierwszym gwizdkiem cały stadion wraz z piłkarzami śpiewa hymn Polski a my do tego prezentujemy skromną kartoniade w barwach Polski co wraz z transparentem daje bardzo fajny efekt.

[art5]

Mecz się zaczyna, wieszamy na płocie flagi (Śp.Bestia, Dynamit Boys, Młode Pokolenie oraz Spartanie) i zaczynamy zabawe! Nas w młynie w szczytowych momentach nawet 350osób! A atmosfera na trybunach jest poprostu BOMBOWA! Wszyscy bawimy się w najlepsze i dopingujemy naszą Legie z całych sił. My kibice z niespełna 15-sto tysięcznego miasteczka rywalizujemy na trybunach z Zawiszą (który pojawił się w Chełmży w dobrej liczbie) jak równy z równym. Przez większość meczu atmosfera na trybunach pomiędzy nami a Zawiszą była raczej neutralna ale były również momenty w których wymieniliśmy się uprzejmościami.

[art5]

Wielkie pozdrowienia dla wszystkich przyjaciół którzy tego dnia nas wspierali! Sparta Brodnica (50 osób), Legijny Rypin(15 osób), Olimpia Elbląg(14 osób), Olimpia Warszawa(4), Mława (4), Ciechanów(5), Lipno(1) DZIĘKI! Po meczu wraz z naszymi gośćmi idziemy umacniać nasze i tak już bardzo dobre kontakty. BYŁO KONKRETNIE! OBY WIĘCEJ TAKICH MECZY! TYLKO LEGIA!

 

 

Zawisza Bydgoszcz:

[art5]

 

Relacja Pogoni Lębork:

Dziś wspieramy naszych Bydgoskich braci na wyjeździe w Chełmży w 40 osób z flagą. Podziękowania za pomeczową gościne. POGOŃ&ZAWISZA 

[art5]

 

zobacz również zdjęcia:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments