Lech Poznań – Wisła Kraków 04.05.2013

Podczas meczu Wisła traci jedną ze swoich flag wyjazdowych. Wszystko za sprawą ochrony, która rzekomo wpuściła kibiców Lecha na niższe piętro sektora, który zajmowali kibice z Krakowa. Ci zerwali jedną flag konkretnie „Nieobliczalni On Tour”. Flaga była zawieszona na łączeniu trybuny dolnej i górnej. Kibice Wisły siedzieli tylko na górze.

 

Tak wygląda skrojona flaga:

Tutaj już „do góry kołami”:

 

Kibice Lecha Poznań przed meczem z Wisłą Kraków zorganizowali pochód z ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego na stadion przy Bułgarskiej. Nieco ponad 30 minutowemu przemarszu towarzyszyły chóralne śpiewy.

 

Podczas drugiej połowy meczu ultrasi Lecha Poznań przedstawili oprawę „Poczujcie ogień naszej wściekłości, dla takich „bogów” nie ma litości”. Oprawa składała się z dwóch transparentów, sektorówki, a wypełnieniem były kartony.

Wisła zaprezentowała w swoim sektorze flagowisko odpalając przy tym pirotechnikę prawdopodobnie ognie wrocławskie. W sektorze gości zjawiło się 639 osób, w tym kibice z Wrocławia, Gdańska oraz Przemyśla.

Starta flagi wywołała furię wśród krakowian, którzy próbowali przedostać się z kolei do sektorów gospodarzy. Leciały w nie liczne petardy hukowe. Niespokojnie było już do końca spotkania.

„Decyzją władz poznańskiego klubu, pomimo braku zastrzeżeń delegata PZPN, nie dane nam było zaprezentować całej przygotowanej na ten mecz oprawy. Sektorówka została zatrzymana na bramach bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Na dodatek, po meczu, dopiero po wielu interwencjach została nam ona zwrócona. To co udało się wnieść – flagi na kij w asyście ogni wrocławskich – zaprezentowane zostało w drugiej połowie meczu.

Kolejna niespodzianka czekała na nas już po zakończeniu spotkania. Po opuszczeniu stadionu, kibiców Wisły przeprowadzono w okolice parkingu i otoczono ze wszystkich stron szczelnym kordonem policji. Po około 1,5 godziny oczekiwania zaczęto wypuszczać po jednej osobie, każdemu robiono zdjęcia, kazano także ściągać bluzy i kurtki. Kilka osób zostało wyciągniętych przez mundurowych.
Ostatecznie z ul. Bułgarskiej udało się wyjechać 6 godzin po zakończeniu spotkania”

 

Lech Poznań:

oprawa:

 

Wisła Kraków:

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/fb8d53f137_1.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/4e961408ab_2.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/cfd23a81b2_3.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/288a375b8a_4.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/b06e7f23df_5.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/eb58e47176_6.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/3d77b72447_7.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/daa1fac5b9_8.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/780f947b51_9.JPG[/img]

video:

 

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments