Lech Poznań – Legia Warszawa 22.03.2015

Na meczu z Legią Warszawa, jak zwykle stawił się komplet widzów. Przy ulicy Bułgarskiej zasiadło 41545 widzów, w tym ponad 2200 Legionistów. Na to spotkanie bilety wyprzedały się już tydzień przed meczem.

Kibice Kolejorza na to spotkanie przygotowali specjalne widowisko. Nawiązywało ono do obchodzonego kilka dni wcześniej 93-lecia Lecha Poznań. Pierwsza choreografia składała się z kartoniady oraz dwóch transparentów o treści: „Kolejorzu! 100 lat dzisiaj tobie śpiewamy, tego mistrzostwa Legii nie oddamy!”.

W drugiej połowie zostały zaprezentowane dwie jeszcze bardziej efektowne oprawy z użyciem pirotechniki. Pierwsza składała się z trzech transparentów o treści: „Ligowy klasyk, piłkarskie święto? To wszystko jest sztuczne, spójrz na trybun piękno”. Całość uzupełniły zielone folie oraz sektorówka. Szczególnego uroku tej oprawie dodało kilkadziesiąt odpalonych rac oraz ogni wrocławskich. Po tej prezentacji w „Kotle” pojawiły się flagi na kijach. Ostatnią choreografią był transparent dużych wymiarów o treści: „Lech Poznań Ultras” oraz odpalone niebiesko-białe świece dymne. Jako oprawy nie zaliczyliśmy rozłożonej koszulki w pierwszej połowie.

Legioniści wraz z wsparciem zgód stawili się w komplecie w Poznaniu. Bardzo szybko odpowiedzieli na pierwszą oprawę Lechitów transparentem oraz linkiem do strony internetowej (93lecha.pl) przedstawiającej statystyki z rywalizacji zwaśnionych klubów z ostatnich lat. Legioniści, jak zwykle prowadzili bardzo dobry doping. W trakcie pierwszej połowy spalili również barwy Lecha oraz Arki.

Lech Poznań:

Video:

Legia Warszawa:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments