KS Łomianki – Polonia Warszawa 17.08.2013

Jako, że na meczu miała się pojawić spora grupa Legionistów już dzień wcześniej wysprzątano ulice z kamieni, a witryny w sklepach zabijano styropianem. Wszystko po to, aby zapobiec zbitym szybom.

Cytat z lokalnego portalu:
„Mając na względzie zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, policjanci wezmą udział w zabezpieczeniu meczu piłki nożnej oraz zgromadzenia, aby nie dopuścić do zagrożenia życia i zdrowia ludzi lub ich mienia. W tym czasie o bezpieczeństwo mieszkańców oraz kibiców dbać będą umundurowane patrole oraz policyjni wywiadowcy i kryminalni.”

Ostatecznie kibiców z Łomianek wsparła bardzo liczna grupa kibiców Legii, zajęli miejsca na trybunach. Kibice Polonii nie zostali wpuszczeni na stadion. Obserwowali mecz zza siatki, kilku z nich oglądało mecz z dachu autokaru.

W 39 minucie mecz został przerwany z powodu zachowania grupy kibiców Legii i KS Łomianki. Wywiązała się zadyma, kilkudziesięciu kibiców Legii wbiegło na murawę. Został podyktowany walkower dla Polonii po czym ich kibice zostali odwiezieni w eskorcie policji.

Legia Warszawa & KS Łomianki:

wjazd na murawę:

Polonia Warszawa:

zdjęcia: Lomianki.info

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments