Komunikat Legii Warszawa

Dzisiaj odbędzie się prawdziwy hit kolejki, w którym Ruch Chorzów na Stadionie Śląskim podejmie drużynę Legii Warszawa. Na to spotkanie wybiera się 4,5 tysiąca kibiców stołecznej drużyny, trzy pociągi specjalne wyruszyły w kierunku Stadionu Śląskiego, a do Chorzowa dotrą ze sporym zapasem czasowym. Pomimo tego, dalej głównym tematem rozmów pomiędzy klubami i kibicami obu drużyn jest transport miedzy dworcem kolejowym a stadionem i czas wejścia na obiekt.

W przypadku tak dużych grup kibiców zwykle organizowane są przejazdy z dworca autobusami, by usprawnić dotarcie na obiekt. Dziś tego zabraknie, bo miasto Chorzów i Ruch zrzucają odpowiedzialność między sobą, a próby zorganizowania tego przez kibiców Legii nie przyniosły rezultatu. Organizatorzy nie chcą również zgodzić się na wcześniejsze otwarcie bram dla kibiców gości.

„Niewykluczone, że przy takiej słabej organizacji w pewnym momencie może pojawić zniecierpliwienie pod sektorem gości. Kibice dotrą pod stadion bowiem już o godz. 17 i przez 1,5 godziny będą musieli czekać na otwarcie bram. – Na tę chwile nic się nie zmieniło. Bramy mają zostać otwarte o 18:30 – dodają przedstawiciele stołecznego klubu” – czytamy na Legioniści.com

 

Komunikat Legii Warszawa:

Przed nami wielkie święto polskiej piłki, mecz Ruch Chorzów – Legia Warszawa na Stadionie Śląskim. Od kilku tygodni służymy organizatorom swoim doświadczeniem i pełnym wsparciem, mając na uwadze wysoką frekwencję kibiców, zarówno gospodarzy jak i gości.

Jesteśmy w ciągłej gotowości do dialogu i współpracy z gospodarzem meczu oraz służbami odpowiadającymi za zapewnienie bezpieczeństwa. Poprosiliśmy o organizację autobusów dla 4,5 tys. kibiców Legii z dworca na stadion. Jeśli ten postulat okaże się niemożliwy do realizacji, nasi fani będą zmuszeni iść 5 km przez miasto. W takim wypadku apelujemy o wcześniejsze otwarcie bram stadionu dla naszych kibiców, którzy przyjadą do Chorzowa pociągiem o godz. 16. Brak zgody na takie rozwiązanie spowoduje kumulację ludzi, opóźnienia i blokady dróg.

Według organizatorów czas wejścia na stadion jednej osoby wyniesie 20 sekund. Naszym zdaniem to zdecydowanie zbyt mało i jest nierealne do zrealizowania, szczególnie przy tak dużej liczbie widzów i jednocześnie małej liczbie dostępnych bram.

Jako klub robimy wszystko, by zadbać o standardy obsługi i możliwość obejrzenia meczu przez naszych kibiców. Mamy nadzieję, że organizatorzy dzisiejszego spotkania staną na wysokości zadania. Ze strony Legii Warszawa deklarujemy dalsze pełne wsparcie i gotowość do pomocy organizatorom.


Ruch Chorzów wydał oświadczenie dotyczące udziału kibiców gości w dzisiejszym meczu. Oto jego treść:

Ruch Chorzów SA informuje, że szeroko zakrojone przygotowania do meczu PKO BP Ekstraklasy z Legią Warszawa na Stadionie Śląskim podjęliśmy jeszcze w 2023 roku. Od samego początku przyświecała nam myśl stworzenia wspólnie piłkarskiego święta, które znajdzie się na ustach całej piłkarskiej Polski.

Z dużą satysfakcją przyjęliśmy styczniową wiadomość Zarządcy obiektu o zakończeniu prac mających dostosować obiekt do wymogów licencyjnych w zakresie wyznaczenia sektorów gości oraz stref buforowych.

Pragniemy podkreślić, iż w spotkaniach organizacyjnych z przedstawicielami wszystkich zaangażowanych w te wydarzenie służb uczestniczyli również przedstawiciele Legii Warszawa, będąc na bieżąco informowani o ich przebiegu oraz kolejnych zapadających ustaleniach. Z pewną dozą zaskoczenia odnotowujemy powszechne zdziwienie legijnej – i nie tylko – społeczności dotyczące kwestii przemieszczenia się kibiców Legii ze stacji kolejowej Katowice Załęże na Stadion Śląski.

Przypominamy, iż – mając w DNA prokibicowską postawę – przyznaliśmy kibicom Legii 4383 bilety, czyli pulę ponad dwa razy większą niż określają to przepisy (5% dostępnej pojemności trybun na dany mecz). Ponadto – choć nie leży to w gestii organizatora meczu, zaznaczamy, że podjęliśmy rozmowy z Zarządem Transportu Metropolitalnego oraz firmami transportowymi w kwestii przewozu kibiców Legii ze stacji kolejowej około 3,5 km w kierunku Stadionu Śląskiego, lecz nie znaleźliśmy podmiotu gotowego podjąć się organizacji tego przedsięwzięcia, informując o tym fakcie przedstawicieli Legii. Nie ukrywamy, że – chcąc wyjść naprzeciw naszym kibicom – jako Klub sami mierzymy się z podobnymi realiami, ale mimo dobrej woli każdej ze stron i dostatecznie dużego taboru w zasobach ZTM, problemem pozostaje liczba kierowców niewystarczająca do obsługi zleceń wszystkich chętnych.

Bramy Stadionu Śląskiego zgodnie z wnioskiem o organizację imprezy masowej – tak dla kibiców gospodarzy, jak i gości – standardowo zostaną otwarte na dwie godziny przed rozpoczęciem meczu, czyli o godz. 18:30. Ruch Chorzów deklaruje, iż dopełnia wszelkich starań, by kibice Legii znaleźli się na trybunach Stadionu Śląskiego w chwili rozpoczęcia dzisiejszego meczu. Ponadto pozostajemy w stałym kontakcie z przedstawicielami klubu naszych Gości oraz SLO Ruchu Chorzów i Legii Warszawa.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Artykuł dotyczy ekip