Komunikat Legii po meczu z Jagiellonią

900 kibiców Legii, którzy udali się w niedzielę pociągiem specjalnym do Białegostoku, kolejny raz nie zostało wpuszczonych na obiekt Jagiellonii (formowaliśmy o tym TUTAJ). Dzisiaj swoje stanowisko przedstawił zarząd Legii Warszawa, który niezwłocznie przekaże sprawę do Komisji Ligi Ekstraklasy i oczekuje stanowczej reakcji. Każdy Legionista, który tego dnia był w Białymstoku otrzyma również darmową wejściówkę na domowy mecz z Górnikiem Zabrze, który odbędzie się już 13 maja. Warto również wspomnieć o postawie piłkarzy Legii Warszawa, którzy przed meczem w geście solidarności podbiegli pod pusty sektor gości i zaczęli bić brawa.

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 06.05.2018

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 06.05.2018Piłkarze solidaryzują się z kibicami Legii, którzy nie zostali dzisiaj wpuszczeni na sektor gości w Białymstoku.

Gepostet von Stadionowi Oprawcy am Sonntag, 6. Mai 2018

 

 

 

Komunikat Legii Warszawa:

W związku z działaniami przedstawicieli klubu Jagiellonia Białystok, które uniemożliwiły kibicom Legii Warszawa uczestniczenie w meczu 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy, oświadczamy, że w ocenie klubu takie postępowanie należy uznać za bezpodstawne, niezrozumiałe i sprzeczne z obowiązującymi zasadami oraz normami prawnymi.

Legia Warszawa niezwłocznie przekaże sprawę do Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. i oczekuje stanowczej reakcji. W opinii Legii, takie działania klubu Jagiellonia Białystok, podejmowane po raz kolejny i skutkujące uniemożliwieniem udziału zorganizowanej grupy kibiców klubu w meczach organizowanych na stadionie w Białymstoku, są bezpodstawne i prowadzą jedynie do niepotrzebnych napięć.

Przypominamy, że 26 kwietnia 2018 r. Legia Warszawa wystąpiła do Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. z wnioskiem o podjęcie działań prewencyjnych mających na celu niedopuszczenie do naruszenia przez klub Jagiellonia Białystok obowiązujących przepisów związkowych w zakresie zasad przyjęcia oraz organizacji procesu wpuszczania kibiców Klubu na ww. mecz piłkarski. Działanie to nie niestety nie przyniosło skutku.

Informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją, wszyscy kibice, którzy pojechali wspierać swoją drużynę podczas meczu w Białegostoku i nie ze swojej winy nie mogli w nim uczestniczyć, otrzymają bezpłatne bilety na mecz z Górnikiem Zabrze, który odbędzie się 13 maja w Warszawie.

O szczegółach dotyczących przekazania biletów poinformujemy w odrębnym komunikacie.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments