Komisja Ligi zamknęła Żyletę na mecz z Jagą

W niedzielę odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Komisji Ligi Ekstraklasy SA, podczas którego analizowano zachowanie kibiców Legii podczas piątkowego meczu z Koroną Kielce. Komisja postanowiła ukarać stołeczny klub za odpalenie przez fanów środków pirotechnicznych i zadymienie boiska, w wyniku czego sędzia Paweł Gil na kilka minut przerwał spotkanie. Decyzją komisji Żyleta pozostanie zamknięta dla publiczności na najbliższym meczu z Jagiellonią Białystok. Mecz byłby jednym z najbardziej gorących tej tej rundy. Przypomnijmy o bolesnej stracie flag Jagiellonii na rzecz Legii.

Pełny raport z meczu Legia Warszawa – Korona Kielce 14.02.2014 TUTAJ.

 

Komunikat Komisji Ligi:
Komisja Ligi zastosowała wobec klubu Legia Warszawa środek zapobiegawczy w postaci zamknięcia
„Żylety” na jeden mecz. Sankcja została nałożona w związku z ostatnimi zdarzeniami, do jakich doszło w trakcie piątkowego meczu Legii Warszawa z Koroną Kielce. Kibice gospodarzy odpalili wówczas ponad 20 rac i około 5 świec dymnych, co doprowadziło do zadymienia, a w konsekwencji przerwania meczu na ponad 5 minut. W trakcie spotkania kibice Legii odpalili też liczne fajerwerki.

– Użycie fajerwerków, zwłaszcza na zadaszonym stadionie, jest szczególnie niebezpieczne – są one znacznie groźniejsze od rac. Na świecie znane są przypadki ofiar śmiertelnych spowodowanych użyciem fajerwerków w ramach oprawy stadionowej. Stąd szybka i dotkliwa reakcja Komisji Ligi – powiedział dr Seweryn Dmowski, doradca Zarządu Ekstraklasy S.A. – Mecz to dla nas świętość. Najważniejsze powinno być widowisko sportowe i żadne wydarzenia na trybunach nie mogą doprowadzić do jego przerwania.

Ostateczną decyzję w sprawie kary dyscyplinarnej za wydarzenia podczas meczu Legia – Korona Komisja Ligi podejmie na posiedzeniu w najbliższy wtorek, podczas którego dojdzie do wysłuchania przedstawicieli Klubu, którzy będą mieli możliwość ustosunkowania się do zebranego materiału dowodowego oraz przedstawienia swojego stanowiska.

– Bardzo zależało nam na szybkim działaniu. Nikomu tak jak nam nie zależy na bezpieczeństwie na stadionach Ekstraklasy, dlatego zamierzamy zawsze jednoznacznie i bez zbędnej zwłoki potępiać wszelkie przejawy łamania przepisów, zwłaszcza tych dotyczących bezpieczeństwa – skomentował decyzję Komisji Ligi Marcin Animucki, wiceprezes Ekstraklasy S.A.

Komisja Ligi jest niezależnym od spółki Ekstraklasa S.A. organem rozstrzygającym w kwestiach dyscyplinarnych związanych z rozgrywkami Ekstraklasy i jej Klubami. Powstała w 2005 roku jako organ pierwszej instancji i spełnia w ramach rozgrywek funkcje jurysdykcyjne. Do jej obowiązków należy między innymi ustalanie sankcji dyscyplinarnych oraz finansowych dla Klubów i zawodników za nieprzestrzeganie regulaminu rozgrywek.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments