Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała ŁKS i Podbeskidzie

Na czwartkowym posiedzeniu Komisji Dyscyplinarnej PZPN podjęto decyzję o ukaraniu ŁKS-u Łódź i Podbeskidzia Bielsko-Biała.

 

Decyzje Komisji Dyscyplinarnej:

Komisja Dyscyplinarna PZPN, na posiedzeniu w dniu 04.08.2022 r., postanowiła ukarać:

klub TS Podbeskidzie Bielsko-Biała karą pieniężną w wysokości 40.000 zł za przewinienie dyscyplinarne, polegające na wpuszczeniu przez TS Podbeskidzie SA kibiców GKS Gieksa Katowice SA na mecz o mistrzostwo I ligi rozegrany w dniu 31 lipa 2022 r., pomimo uprzednio orzeczonego przez KD PZPN w dniu 7 kwietnia 2022 r. i nadal obowiązującego zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców GKS Gieksa S.A.

klub ŁKS Łódź SA karą pieniężną w wysokości 7.000 zł za brak porządku i bezpieczeństwa w trakcie meczu o mistrzostwo I ligi, rozegnanego w dniu 30.07.2022r. pomiędzy klubami ŁKS Łódź SA a KS Skra Częstochowa SA.


Do całej sytuacji odnieśli się również sympatycy Podbeskidzia, poniżej publikujemy komunikat samych zainteresowanych.

 

Komunikat kibiców Podbeskidzia Bielsko-Biała:

40tys. zł… Absurd… i to jaki!?

Nasz ukochany klub za ostatni mecz z GKS’em Katowice dostał karę od komisji na kwotę 40tys. zł.

Można zrozumieć wiele, ale trzeba zadać sobie pytanie…kto w PZPN’ie wpadł na tak głupi pomysł? Kto ten głupi pomysł podsunął? Karać klub, za to że pozwala oglądać widowisko piłkarskie? Dla kogo, jak nie dla kibiców jest mecz piłki nożnej, stadiony, organizowana gastronomia, itd.? Przecież to już przekracza ludzkie rozumowanie.

Wygląda na to, że w piłce nożnej chodzi już jedynie o pieniądze. Ktoś w PZPN zapomniał definicji „zorganizowana grupa kibiców”?
Czy nie rozsądniej jest skupić kibiców przyjezdnych w jednym miejscu (na sektorze, tam gdzie jest najlepsze ku temu miejsce), żeby zapobiec ewentualnemu niebezpieczeństwu?

Kibice gości prowadzili kulturalny doping, nie stwarzali żadnych problemów, przy wejściu na stadion oraz wyjściu. Nie możemy w żaden sposób zrozumieć decyzji PZPN, jest ona nie logiczna, a wręcz idiotyczna.

 

Prezesie Bogdanie Kłys jesteśmy z Tobą!!!

Nasuwa się na język jedno – Je..ć, jeb..ć PZPN!

PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW! 

guest

7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments