„Klatka” dla kibiców gości w Częstochowie zostanie przebudowana?

Sektor gości na stadionie Rakowa Częstochowa prawdopodobnie zostanie przebudowany, a to oznacza, że znów może być wyłączony z użycia, a mecze będą się odbywać bez kibiców gości.

Po meczu Rakowa Częstochowa z Wisłą Kraków, który po raz pierwszy oglądali na żywo kibice gości, wiele dyskusji wzbudził sektor dla przyjezdnych fanów. Gęsta krata i siatka nad krzesełkami sprawiały, że bardziej przypominał on więzienie czy klatkę niż trybunę na stadionie piłkarskim.

Urząd Miasta tłumaczył wygląd trybuny uzgodnieniami z policją, która miała decydujący głos. Policja natomiast wydała oświadczenie, w którym stwierdza, że:

Podczas spotkań roboczych, które odbywały się przed oddaniem sektora dla kibiców przyjezdnych, policja zleciła wzmocnienie jego zabezpieczenia w postaci stabilnego ogrodzenia, zwiększającego bezpieczeństwa uczestników spotkania, w tym przede wszystkim bezpieczeństwo zawodników (sektor kibiców przyjezdnych znajduje się w bardzo bliskiej, zaledwie kilkumetrowej odległości od murawy). Nie narzucono jednak sposobu wykonania ogrodzenia.

To, kto zawinił, wkrótce może być zupełnie nieistotne, bo sektor gości prawdopodobnie zostanie przebudowany. Przebudowa będzie zapewne oznaczać, że sektor znów zostanie wyłączony z użytkowania.

guest

5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments