Kibolskie podsumowanie reprezentacyjne 2016

Wczorajszy mecz reprezentacji Polski ze Słowenią we Wrocławiu był ostatnim spotkaniem biało-czerwonych w tym roku. Trzeba przyznać, że kibicowsko był to bardzo atrakcyjny rok. Począwszy od Euro, które odbyło się we Francji aż po mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Rosji.


Poniżej prezentujemy podsumowanie najciekawszych spotkań w 2016 roku pod względem kibicowskim:

 

SPARING: Polska – Finlandia 26.03.2016
Podsumowanie zaczynamy od sparingu z Finlandią, z którego przygotowaliśmy dla Was dwie obszerne fotorelacje. Na trybunach spokój, poza jednym małym incydentem widocznym na zdjęciu.


Mistrzostwa Europy we Francji 2016
O tym, że Euro we Francji będzie ciekawe pod względem kibicowskim chyba nikt z nas nie wątpił. Dużo awantur po stronie zarówno Polskich jak i m.in. Węgierskich, Rosyjskich oraz Angielskich kibiców. Polacy w swojej grupie trafili na reprezentacje: Irlandii Północnej, Niemców i Ukrainy.

 

EURO 2016: Polska – Irlandia Północna 12.06.2016:
Pierwszy mecz w grupie wypadł z Irlandią Północną, który odbył się w Nicei. Przed meczem w ręce Polaków wpada PIERWSZA ZDOBYCZ – flaga Crawley Town F.C. – klubu grającego w czwartej piłkarskiej lidze w angielskim systemie, trzeciej w The Football League. Dzień przed meczem doszło również do porządnej awantury. Ekipa lokalnych hools Nicei zaatakowała Irlandczyków. Obecni w pubie Polacy podłączyli się do zadymy.

 

EURO 2016: Ukraina – Polska 21.06.2016:
21 czerwiec okazał się chyba najgłośniejszym dniem jak chodzi o reprezentacyjne przygody. Przed meczem Polska – Ukraina pod jednym z marsylskich barów dochodzi do starcia nowej koalicji z innymi polskimi ekipami, które miały tam zbiórkę. Ruch & Wisła & Widzew (około 160 osób) atakują różne polskie ekipy m.in. Lecha, ŁKS, Lechię i Śląsk. Z ekip praktycznie tylko WKS obecny w około 50 osób postawił się nowej koalicji. Do wszystkiego mieszają się psy i zapobiegają większej rozróbie. Najbardziej poszkodowanym po tym starciu został kibic Lechii Gdańsk, który trafił do szpitala.

 

Podczas spotkania kibice Łódzkiego Klubu Sportowego zaprezentowali na trybunach specjalny transparent – „Obrońcy europejskiej kultury”:

 

EURO 2016: Polska – Portugalia 30.06.2016
Najgłośniejszą akcją na stadionie podczas tego meczu był atak Wisły Sharks kiboli Cracovii.
Na wczorajszym meczu z Portugalią ekipa WSH zaatakowała ośmiu wyczajonych wcześniej przedstawicieli narodu posranego spod znaku JG. Pejsy nawet się nie stawiają, część kończy na deskach, reszta zalicza desperacką przebieżkę po stadionie, wracając potem na swoje miejsca z ochroną, która de facto ratuje im życie. W tym samym czasie osiem osób od nas zostaje zawiniętych, a obsrańcy zza Błoń prują się do trzech chłopaków z WSH zza ochrony. Po meczu ciężki nokaut z naszej strony zalicza S., O., C. Wśród parchatych cykorów najbardziej obsrany był S., który wykrzyczał, że on przecież z kibicowaniem nie ma nic wspólnego. Akcję obserwował cały stadion, nikt nie patrzył na murawę, a Wisła Sharks nawet we Francji przypomniała wszystkim, kto rządzi w Krakowie. – tak relacjonowała Wisła to spotkanie.

Koalicja Wisła & Ruch & Widzew liczyła łącznie na meczu 180 głów (50 WSH).

 

MŚ KWALIFIKACJE: Rumunia – Polska 11.11.2016
Po Euro wróciliśmy raczej do nudniejszych spotkań eliminacyjnych na Mistrzostwa Świata. Wyjątkiem okazał się wyjazdowy mecz Polaków w Bukareszcie z reprezentacją Rumuni. Przed meczem w pobliżu stadionu trochę bieganin i drobne starcie z policją po tym, jak ekipy Lecha i ŁKS-u chciały wyjaśnić pewną sprawę z Chrobrym i Stilonem.

W pierwsze połowie sporo prowokacji ze strony Dinama i Rapidu, którzy rzucają piro i próbują ataku na polski sektor. W pierwszym przypadku Polacy podejmują rękawicę przerywając kordon i dochodzi do małego bezpośredniego starcia z Dinamem, które nie wykazało się zdecydowaniem. Przy ataku Rapidu dobrze obstawiony polski sektor pozostał raczej bierny. Następnie w Rapid wjeżdżają psy, z którymi dochodzi do dymu. Rumunów do białej gorączki doprowadzały okrzyki „Ria ria Hungaria”. Z atrakcji ultras parę rac na polskim sektorze, a po stronie rumuńskiej fajna kartoniada, sporo pirotechniki i masa różnorodnych transparentów.

 

SPARING: Polska – Słowenia 14.11.2016
Sparingowe spotkanie we Wrocławiu było ostatnim meczem reprezentacji w tym roku. Na trybunach piknik, poza drobnym incydentem (widocznym na zdjęciu) na jednym z sektorów.


Poza pięknymi kobietami nie było nic więcej godnego do odnotowania:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments