Kibolska wigilia Elity Pabianic 19.12.2015

Relacja Kibiców Widzewa:

Tradycją w „Elicie Pabianic” jest organizowanie corocznego wieczoru wigilijnego. Tego typu impreza odbywa się u nas od kilku lat i zwyczaj ten na pewno będzie kontynuowany w przyszłości. Oprócz pabianiczan, na wigilii pojawili się także zaproszeni goście. Odwiedzili nas w tym roku m.in. zawsze blisko współpracujący z Pabianicami fani z Łasku, Kolumny, Sieradza, Bełchatowa, Konstantynowa Łódzkiego oraz Zelowa. Była też niewielka delegacja fanów Elany Toruń. W sumie grubo ponad setka uczestników.

Wigilia standardowo zaczęła się od przemowy liderów fan clubu oraz jednego z gości. Następnie towarzystwo przeszło do składania sobie życzeń. Odgłosy łamania się opłatka trwały dobre pół godziny! Później wszyscy zasiedli do stołów, gdzie przy smacznych potrawach, popijanych odpowiednimi trunkami, godzinami rozmawiano, integrowano się i omawiano pomału kończący się już rok.

Przy okazji wigilii Widzewiacy przeprowadzili zbiórkę produktów spożywczych, odzieży oraz innych artykułów, które wspomogą najbardziej potrzebującą rodzinę w ich mieście. Torby, jakie przynieśli ze sobą uczestnicy sobotniej imprezy, uginały się od darów!

Ostatecznie wszystko przekazaliśmy rodzinie z Konstantynowa Łódzkiego, która w wyniku pożaru straciła cały dorobek swojego życia.
Wśród darów znalazło się kilkanaście pudeł z żywnością, kilkanaście worków z odzieżą, wielkie pluszowe misie i zabawki. Rzeczy musieliśmy dowozić na 2 tury, stąd nie wszystko znalazło się na fotce.

W kulminacyjnym momencie spotkania nie mogło zabraknąć specyficznych, widzewskich kolęd. Zdjęto więc ze ściany jeden z licznych tego wieczoru transparentów („Grande Familia”) i udano się „na miasto”, gdzie śpiewom i blaskom rac nie było końca…

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments