Kibole Stali urządzili nalot na sklep z pamiątkami Resovii

Około 30 zamaskowanych kiboli Stali Rzeszów urządziło w piątkowy wieczór nalot na sklep z pamiątkami Resovii przy ul. Wyspiańskiego.

Oficjalnie policja nie dostała zawiadomienia o dokonaniu przestępstwa. Z relacji świadków wynika, że około 30 kiboli Stali Rzeszów w biało-niebieskich kominiarkach przyjechało po godzinie 18:00 do sklepiku z pamiątkami, który znajduje się na terenie stadionu Resovii.

Nikomu nic nie zrobili. Żadnych zniszczeń nie dokonali. Zabrali tylko pamiątki. Krótko po tym miała zebrać się 150 osobowa grupa szalikowców Resovii, która najwidoczniej chciała zrobić odwet kibicom Stali.

Policja wysłała na Wyspiańskiego patrol, który ostudził zamiary Resoviaków.

Zemsta za napad na kuriera?

Policjanci w weekend próbowali się skontaktować z osobą, która odpowiada za sklep z pamiątkami Resovii. – Na razie bezskutecznie. Powtórzył to również w niedzielę. – To, że nalot kiboli Stali był, jest pewne. Z naszych ustaleń wynika, że pod stadion podjechało pięć samochodów z chuliganami Stali. Nie wiemy dokładnie, co pozabierali ze sklepu. Śladów włamania nie było. Sklep był zamknięty. To, że szalikowcy Resovii nie chcą niczego zgłaszać, wcale nas nie dziwi. Jakby kogoś tam zabili, też by się okazało, że nikt nic nie widział – dodawał policjant.

Aleksander Bentkowski, prezes Resovii Rzeszów, potwierdził że do sklepu ktoś wtargnął. – Mam nadzieję, że to nie wywoła awantur pomiędzy naszymi kibicami a kibicami Stali. Natomiast to zdarzenie może będzie pretekstem, by sklepik z pamiątkami wreszcie wynieść z naszego terenu i przenieść w inne miejsce – mówił nam Bentkowski.

– W poniedziałek będziemy rozmawiać z ludźmi, którzy prowadzą sklepik i wyjaśniać, co się dokładnie stało – powiedział Witold Walawender, dyrektor biura zarządu Resovii Rzeszów.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że nalot kiboli Stali na sklep Resovii był zemstą za to, że niedawno chuligani Resovii napadli na kuriera, który miał dostarczyć szalikowcom Stali 300 czapek w biało-niebieskich barwach. – Kurierowi zostały one zabrane – twierdzi jeden z funkcjonariuszy.

źródło: nowiny24.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments