Kibicowskie podsumowanie kolejki 22-25.02.2013

Po przerwie zimowej wraz z powrotem polskich kiboli na stadiony wracamy z kibicowskim podsumowaniem kolejki. Wielu z Nas liczyło na zmiany związane z roszadami w PZPN, ale już podczas pierwszych spotkań ligowych byliśmy świadkami represji. Przez to meczu nie obejrzeli Lechiści. Oczywiście na naszych stadionach nie mogło zabraknąć opraw i pirotechniki.
Tradycyjnie też na płotach pojawiło się wiele nowych fan.

Dobra zaczynamy.

Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 22.02.2013

Zagłębie Lubin:
Na sektorach gospodarzy zasiadło 50 gości z Zielonej Góry wraz z flagą „FhZG”.

Pogoń Szczecin:
Portowcy do Lubina wybrali się autokarami w 620 osób. Nie wszystkie nazwiska znajdowały się na liście wyjazdowej, dlatego niektórzy postanowili kupić bilety na sektory gospodarzy, a potem przejść do sektora gości.
Goście wywiesili 12 flag w tym jedna, która zalicza debiut – fana Drawsko Pomorskie.
Portowcy na sektorze prezentują flagowisko w barwach swojego klubu.

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/3a23d71fb0_p5.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/fbe1d29f2e_p1.jpg" alt="" />

Polonia Warszawa – Lechia Gdańsk 22.02.2013

Polonia Warszawa:
Na parę dni przed meczem kibice Polonii zapowiadali nietypowy doping. Rozchodziło się o właściciela Polonii – Ireneusza Króla, który obiecywał wielkie pieniądze dla klubu. Jak się okazało nawet nie starczało na regularne wypłaty dla zawodników. Niezbędne były transfery kilku lepszych zawodników, aby pozyskać odpowiednie fundusze. Kibice Czarnych Koszul wywiesili szyderczy transparent „Jestem w Wiedniu, robię przelew”, a następnie na moment opuścili trybunę. Przed meczem przeprowadzona była zbiórka pieniędzy na poczet kary Polonii Wilno, która aby móc wystartować w rozgrywkach ligi litewskiej musi zapłacić grzywnę. Zebrane pieniądze pozwolą na pokrycie grzywny w całości.

Lechia Gdańsk:
Kibice Lechii zawrócili spod bram stadiony po tym jak dyrektor ds. bezpieczeństwa zabronił wstępu sześciu z nich. Po rozmowach i interwencji pani prezes w końcu została wydana zgoda na wejście wszystkich Lechistów. Wiedząc o tym, że wpuszczanie potrwa do końca meczu postanawiają zawrócić w ponad 350 osób do Gdańska.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Jagiellonia Białystok 23.02.2013

Podbeskidzie Bielsko-Biała:
Fani TSP wywiesili trzy flagi oraz transparent „To nasz czas” i od początku prowadzili głośny doping.
Zaprezentowali także flagowisko rzucając przy tym konfetti.

Jagiellonia Białystok:
W związku z remontem klatka kibiców gości na terenie bielskiego stadionu pozostanie zamknięta do końca rundy.

Śląsk Wrocław – Widzew Łódź 23.02.2013

Pełny raport z meczu TUTAJ.

Śląsk Wrocław:
W drugiej części spotkania zaprezentowana została oprawa z transparentem „Trzeba kochać coś, by czuć że się żyje” oraz sektorówką z herbem Śląska Wrocław.

Widzew Łódź:
Kibice Widzewa dostali na ten mecz 1250 biletów.

Korona Kielce – Legia Warszawa 23.02.2013

Pełny raport z meczu TUTAJ.

Korona Kielce:
Wszystkie bilety na Młyn Korony zostały wykupione rano w dzień meczu. Zabawę podkręcały machajki, konfetti oraz piłki finezyjnie wpadające do bramki wojskowych. Na Młynie zawisło sześć flag (jedna Stali Mielec) oraz trzy transparenty: PDW, drugi upamiętniający zmarłego Koroniarza Ś.P. Grudnia, a ostatni przypominał o zbliżającym się marszu pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się 2 marca o godzinie 16.

Legia Warszawa:
Podczas podróży miał miejsce jeden postój, który został wykorzystany na bitwę śniegową pomiędzy poszczególnymi składami.
Na trybunie wywieszonych zostało 6 flag: „Wild Boys”, „Żyleta jest zawsze z Wami”, „Legio kochamy Cię”, „Warriors”, reprezentacyjna „Legia” i „Jesteśmy waszą stolicą”. Oprócz nich wisiał transparent skierowany do dwóch osób – Myńka i Szczura z FC Siedlce.
Płótno „Wild Boys” zaliczyło debiut – to zupełnie nowa flaga zrobiona na wzór mającej już wiele lat pierwotnej fany. Nowe „Wild Boys” ma wymiary 20x2m.

GKS Bełchatów – Wisła Kraków 24.02.2013

Pełny raport z meczu TUTAJ.

GKS Bełchatów:
Gospodarze zebrali się w ponad 300 głów. W pierwszej połowie doping był przyzwoity, w drugiej zaś nie brakowało przestojów i obniżenia decybeli.

Wisła Kraków:
Wiślacy nie mieli najmniejszych problemów z wykupieniem puli 384 wejściówek nadesłanych z Bełchatowa. Razem z nimi w sektorze pojawia się Polonia Przemyśl w 20 osób z flagą.
Pełny raport z meczu TUTAJ.

Ruch Chorzów:
Kibice Ruchu przedstawili choreografię pt. „Niebieskie Żniwa” która prezentowana była na całym łuku trybun.
[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/fc46496c05_11.jpg" alt="" />

Lech Poznań:
Lech wykorzystał pulę 1000 biletów i przybył do Chorzowa pociągiem specjalnym.

Górnik Zabrze – Piast Gliwice 25.02.2013
Ze względu na budowę stadionu w Zabrzu pojemność obiektu przy Roosevelta jest ograniczona do zaledwie 3000 i nie ma mowy o wpuszczaniu jakiejkolwiek zorganizowanej grupy kibiców gości.

Górnik Zabrze:

[size=12]zdjęcia: around-the-ground.com | onroadfel.blogspot.com | Lechia.NET | BZSobot.pl | Slasknet.com | WKS.pl | MKS-Korona-Kielce.pl | Belchatowianie.pl | KibiceWisly.pl | Niebiescy.pl | Torcida.eu | Jagiellonia.net

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments