Kibicowskie podsumowanie kolejki 01-04.03.2013

1 marca obchodzony był Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Wiele ekip uczciło pamięć przez patriotyczne oprawy i transparenty na płotach.

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 01.03.2013

Lechia Gdańsk:
Gospodarze z powodu zamknięcia dolnej części trybuny przez wojewodę pomorskiego zmuszeni byli do zajęcia tylko i wyłącznie górnej części. Na sektorze Lechii trwała dezorganizacja spowodowana ograniczoną komunikacją gniazda z trybuną. Przez pierwszym gwizdkiem minutą ciszy uczczono pamięć wybitnego piłkarza Lechii – Romana Rogocza, który zmarł niespełna miesiąc temu. Podczas minuty ciszy kibice Lechii prezentują sektorówkę z podobizną zmarłego piłkarza.

Oprócz tego kibice Lechii prezentują transparent „Na zawsze w pamięci Żołnierze Wyklęci”, dwa transy PDW, płótno „Wykopmy polityków ze stadionów” oraz pokaźne flagowisko na sektorze fanatyków.

Pogoń Szczecin:
Portowcy ze względu na małe zainteresowanie wyjazdem musieli zrezygnować ze speca. Na mecz udali się więc pociągiem rejsowym i samochodami. Do Gdańska przybyło w sumie 626 kibiców Pogoni w tym 25-iu osobom nie było dane obejrzeć mecz z sektora gości. Portowców wspierała kilkudziesięcioosobowa grupa Legionistów.
Podczas wejścia piłkarzy na murawę zaprezentowali oprawę na wzór słynnej kartoniady, lecz składała się ona z chust wyjazdowych „PS on tour”. W związku z tym, że mecz rozgrywany był 1 marca w Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” goście przygotowali oprawę składającą się z
sektorówki, na której widnieli żołnierze wraz z wilkiem. Dziesięć flag na kijach z wizerunkami walczących o wolność patriotów znalazło się pod sektorówką, odpalono także symboliczną racę.

Pełny raport z meczu TUTAJ.

Lech Poznań – Polonia Warszawa 01.03.2013

Lech Poznań:
Podobnie jak w Gdańsku, tak i w Poznaniu wojewoda zamknął część sektora fanatyków – w Poznaniu nosi on nazwę „Kotła”. Kibice zaczęli spotkanie od zaśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”.
Pojawił się także transparent „Żołnierze wyklęci cześć waszej pamięci” oraz płótno z pozdrowieniami dla jednego z kiboli Lecha.

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/e2a5dbc23a_1.jpg" alt="" />

Polonia Warszawa:
Poloniści wybrali się do Warszawy w 25 osób. Początkowo miały być organizowane autokary, ale zainteresowanie było bardzo słabe.

Ruch Chorzów – Widzew Łódź 02.03.2013

Na mecz przyjaźni do Chorzowa zawitało około 1500 łodzian, z czego część jak to bywa podczas meczy zgodowych nie dociera na mecz. Doping nie stał na najwyższym poziomie z wiadomych przyczyn 🙂 Po meczu w samym Chorzowie oraz miastach kibicujących Ruchowi odbywały się liczne śląsko-łódzkie imprezy

Pełny raport z meczu TUTAJ.

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin 02.03.2013

Piast Gliwice:
Gospodarze wywiesili transparent „Cześć Waszej Pamięci, Żołnierze Wyklęci”.

Zagłębie Lubin:
530 osób podróżując transportem kołowym zameldowało się w Gliwicach. Lubinianie wspierani byli tego dnia przez swoje zgody i układowiczów: 12 kibiców Odry Opole, 5 Zawiszy Bydgoszcz oraz 5 Falubazu. Goście zaprezentowali oprawę patriotyczną składającą się z sektorówki i machajek w barwach narodowych, na płocie zawisło również płótno „…ponieważ żyli prawem wilka”. Podczas prezentacji oprawy zostają odpalone race, nie podoba się to ochronie, która zaczyna zrywać transparent. Transparent został zrywany, ale po chwili wracał na swoje miejsce. Po meczu tradycyjna łapanka w przypadku takich akcji. 6 kibiców Zagłębia oskarżonych o wniesienie pirotechniki i nie wykonywanie poleceń „ochroniarek”.

Legia Warszawa – GKS Bełchatów 02.03.2013

Legia Warszawa:[/b]
Gospodarze zjawili się na Pepsi Arenie w liczbie przekraczającej 17 tysięcy, czyli o 6000 większej, niż przy okazji pucharowego meczu z Olimpią Grudziądz (gości było 700).

GKS Bełchatów:
Przez cały tydzień trwała mobilizacja w Bełchatowie na mecz z Legią. Zaowocowało to tym, że do stolicy wybrało się 284 „Brunatnych”. Podróżowali 4 autokarami i kilkunastoma autami. Wszyscy wyjazdowicze mieli jednakowe szale, które dostawali przy zapisach.

Pełny raport z meczu TUTAJ.

Korona Kielce – Śląsk Wrocław 03.03.2013

Korona Kielce:[/b]
Koroniarze zaprezentowali oprawę z okazji obchodzonego 1. marca święta. Piętro młyna utworzyło ze sreberek biało-czerwoną flagę, pod którą zawisł transparent „… Cześć Waszej Pamięci Żołnierze Wyklęci…”. Przez kilka minut Kielczanie prowadzili doping bez koszulek.

Śląsk Wrocław:
Wrocławianie dostali 710 biletów, ale na listach było tylko 603 kibiców. Z powodu zamieszania z kartami kibica wiele osób odpuściło ten mecz. Wiele osób w tym zgodowicze zostało pod sektorem z powodu braku karty kibica Śląska Wrocław.

Pełny raport z meczu TUTAJ.

Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok 03.03.2013

Górnik Zabrze:
Górnik nie miał problemów z wypełnieniem wszystkich dostępnych miejsc na stadionie. Gospodarze zaprezentowali sektorówkę przedstawiającą Jagę (jako „babę Jagę”) oraz transparentami „Nie taka Jaga straszna, jak ją malują”. W oprawie wykorzystane były także niebieskie kartoniki.

Jagiellonia Białystok:
Niestety kibice Jagiellonii nie mogli się pojawić tego dnia na meczu z powodu remontu stadionu w Zabrzu.

Pełny raport z meczu TUTAJ.

Wisła Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Wisła Kraków:
Na wyjście piłkarzy zaprezentowali skromną sektorówkę z podziękowaniami dla właściciela Wisły Kraków, Bogusława Cupiała, za jego wkład przez 15 lat w sukcesy Białej Gwiazdy.
Wśród flag na płocie wyróżniał się transparent „Żołnierze Wyklęci – cześć Ich pamięci!”.

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/da187e78f7_5.JPG[/img]

Podbeskidzie Bielsko-Biała:
Kibice Podbeskidzia udali się do Krakowa w liczbie około 230 głów. Podróżowali autokarami i prywatnymi samochodami. Nie wywiesili żadnych flag.

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/f5456e24e5_7.JPG[/img]

zdjęcia: LechPoznan.pl | PiastGliwice.eu | Zaglebie-Lubin.pl | legionisci.com, | Slasknet.com | Gornik.Zabrze.pl | Torcida.eu | MKS-Korona-Kielce.pl | LwyPolnocy.pl | Niebiescy.pl | KibiceWisly.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments