Kibice Widzewa dostali zakaz wyjazdowy na pół roku!

Wydział Dyscypliny PZPN na dzisiejszym posiedzeniu zajmował się wydarzeniami, jakie miały miejsce na boiskach I ligi w poprzedni weekend. Gremium to obradowało także na temat sobotniego spotkania Widzewa z GKS Katowice. Kara wymierzona przez Związek jest dla łódzkich kibiców bardzo dotkliwa.

Jak dowiedział się WTM, PZPN ukarał klub grzywną w wysokości 3 tysięcy złotych. Powodem jest trzykrotne przerwanie meczu, w tym dwa przez wrzucenie na plac gry zabronionej pirotechniki. Delegat w swym raporcie zwrócił też uwagę na szereg innych nieprawidłowości.
Najmocniej cierpieć będą jednak kibice. Z tego, co ustaliliśmy wymierzono im karę aż 6 miesięcy zakazu…wyjazdowego. Restrykcje te wchodzą w życie już od dnia dzisiejszego, co oznacza, że widzewiacy nie mogą jechać już na niedzielny mecz z Dolcanem w Ząbkach!
Podobna kara spotkała niedawno kibiców z Katowic, którzy również za przewinienia na własnym stadionie, przez pół roku nie mogą oficjalne jeździć na wyjazdy.

Dla fanów jest to już druga dotkliwa kara w ostatnim czasie. Po meczu z Zagłębiem, kończącym poprzedni sezon, „Czerwona Armia” nie mogła pojechać na pięć pierwszych spotkań wyjazdowych I ligi do Katowic, Nowego Sącza, Gdyni, Niecieczy i Chojnic.
Tym razem zakazane będą podróże do: Ząbek, Tychów, Olsztyna, Legnicy, Świnoujścia, Płocka, Bytowa oraz Lubina. Kara minie dopiero przed meczem w Grudziądzu, kończącym sezon 2014/2015.

Pełny raport z meczu Widzew Łódź – GKS Katowice 22.11.2014 TUTAJ.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments