Kibice uratowali II-ligowy Gryf Wejherowo!

Kibicom i działaczom udało się zebrać około 110 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą głównie od sponsorów, ale są też wpłaty od zwykłych ludzi z całej Polski, a nawet z Tokio – informują miłośnicy drużyny.

W grudniu ubiegłego roku działacze klubu postanowili wycofać zespół z rozgrywek w grupie zachodniej II ligi. Powodem decyzji był brak dofinansowania z urzędu miasta.

Urząd Miasta Wejherowa odwrócił się od Klubu, a także od kibiców próbujących ratować swój klub.
Informowaliśmy o tym TUTAJ.

Oświadczenie zarządu Gryfa Wejherowo:

Dziś już możemy oficjalnie oznajmić mieszkańcom i naszym sympatykom z całej Polski, że podjęliśmy morderczą walkę, która pozwoli Gryfowi grać dalej w II lidze.

Nie osiągnęlibyśmy tego sukcesu, gdyby nie nasi kibice, którzy zainicjowali całą tą akcję. Poruszyli dosłownie całą Polskę, stawali dosłownie na głowie, by zdobyć brakujące pieniądze w budżecie klubu. Ich optymistyczne podejście oraz wspólna chęć ratowania tego wieloletniego sportowego dorobku Wejherowa wpłynęły w wielkiej mierze na pozytywną decyzję Zarządu.

Puszki „Wspomóż Gryfa”, szukanie na własną rękę drobnych sponsorów, pomysł przyciągania nowych członków klubu, dobrowolne wpłaty na konto, zapisy na karnety czy też medialne nagłośnienie naszego problemu to wspólne inicjatywy wielu zaangażowanych ludzi, którzy nie odwrócili się od swojego Klubu, gdy dotknęły go problemy. Jednocześnie informujemy, że żółto – czarne puszki systematyczne są zapełnione, więc postanowiliśmy zbierać pieniądze w takiej formie do rozpoczęcia rozgrywek II ligi. Wówczas policzymy darowizny ze wszystkich puszek publicznie w obecności Komisji, w skład w której wejdą: Pracownik Urzędu Skarbowego, Przedstawiciele Władz Klubu, Delegacja Kibiców, Pracownik Starostwa Powiatowego, który sprawuje kontrolę nad zbiórką oraz zaproszone zostaną wszystkie ogólnopolskie oraz lokalne media.
Wielkie słowa podziękowania kierujemy również do sponsorów, którzy bardzo chętnie dołożyli swą cegiełkę w ratowanie Gryfa. Dziękujemy dobroczyńcom z całej Polski, a nawet Świata, którzy do tej pory wpłacili już ponad 3 400 złotych na klubowe konto.

Jednocześnie informujemy, że musieliśmy podjąć trudną dla nas decyzję o wycofaniu drużyny z rezerw z rozgrywek V ligi. Nie było stać klubu na utrzymanie tej drużyny. Część piłkarzy już znalazła sobie nowe kluby, część została wypożyczona, a kilku zasiliło szeregi pierwszego zespołu.
Dziękujemy za odważną i na pewno ciężką dla piłkarzy decyzję odnośnie obniżenia swoich pensji o średnio 50 proc. To prawdziwy przykład przywiązania zawodników do klubu.

Na koniec w imieniu Władz Klubu, Członków Klubu oraz Kibiców informujemy, że na tych działaniach nie zaprzestajemy. Ten miniony miesiąc wspólnego zaangażowania bardzo zżył ze sobą ogromną grupę ludzi, która postanowiła te działania kontynuować.
Niedługo przedstawimy Państwu szczegółowy wpływ pieniędzy na konto klubu w ramach akcji „Wspomóż Gryfa”.
Jeszcze raz Serdecznie Dziękujemy! Pamiętajcie, że to dzięki Wam i Dla Was Gramy! Zapraszamy na mecze Gryfa!

źródło: GryfWejherowo.com.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments