Kibice Stali Rzeszów chcą odrestaurować zdemontowany jupiter

Trwa zbiórka kibiców Stali Rzeszów na upamiętnienie jednego ze zdemontowanych w styczniu jupiterów z terenu Stadionu Miejskiego. Klub jest już właścicielem jednego jupitera i czeka, aż zakończą się prace nad modernizacją obiektu. Miasto chce pomóc w tym przedsięwzięciu i przeznaczy teren pod monument.

[art5]

Fot. stalrzeszow.pl

 

Na portalu zrzutka.pl kibice Stali kilka dni temu rozpoczęli zbiórkę 16 tysięcy złotych. W tej chwili na koncie jest już ponad połowa tej kwoty.

[art5]

Tomasz Flakowski, manager ds. rozwoju marki i komunikacji Stali Rzeszów zaznacza, że jupitery mają dla wszystkich sympatyków Stali wartość historyczną i sentymentalną. Udowodnili to kibice, którzy wyszli z propozycją akcji zachowania górnej części oświetlenia, a teraz zainicjowali zbiórkę mającą ją odrestaurować.

Udowadnia to także klub, który finalnie odkupił jupiter, dzięki czemu stał się on własnością Stali Rzeszów. W kwestii samej zbiórki zaplanowane jest spotkanie z jej organizatorami, tak, by w sposób spokojny i racjonalny zorganizować i przeprowadzić cały ten proces, którego efektem końcowym będzie ustawienie wspaniałego monumentu upamiętniającego bogatą historię miasta i tradycję Stali Rzeszów – mówi Tomasz Flakowski.

Dodaje, że działacze klubu chcą, aby stary jupiter był świadkiem kolejnym wielkich wydarzeń sportowych i sukcesów Stali Rzeszów.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments