Kibice Śląska Wrocław nie pospacerują po Poznaniu

Prezydent Jacek Jaśkowiak, na wniosek poznańskiej policji, dofinansuje przejazd kibiców Śląska Wrocław na Inea Stadion przed niedzielnym meczem Lecha Poznań. Miasto wyda na ten cel 5 tys. zł. Tyle samo pieniędzy wyłoży również Lech Poznań.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu prezydent Jacek Jaśkowiak poinformował, że miasto nie będzie dopłacało do transportu z dworca kolejowego kibiców gości, którzy pociągiem specjalnym przyjeżdżają na mecze swoich drużyn do Poznania. Jako pierwsi efekty tej decyzji odczuli fani Wisły Płock, którzy musieli spacerem pokonać trasę z dworca głównego na stadion.

Przez długi czas wydawało się, że taki sam los spotka kibiców Śląska Wrocław. To właśnie z tym zespołem w niedzielę zmierzy się Lech Poznań. Dzisiaj miasto poinformowało jednak, ze na wniosek komendanta miejskiego policji, prezydent Jaśkowiak zdecydował o dofinansowaniu transportu. Komendant policji argumentował w swojej prośbie, że kibice klubów z Poznania i Wrocławia są ze sobą skonfliktowani i na ulicach Poznania może dojść do zamieszek.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments