Kibice Śląska dalej pomagają!

8-9.05.2020 r. Stowarzyszenie kibiców Wielki Śląsk wsparło Przylądek Nadziei i Dom Dziecka Wiosna.

Kibice zrzeszeni w Stowarzyszeniu Wielki Śląsk nie zwalniają tempa. Po wsparciu dla wrocławskich szpitali i Domu Opieki Społecznej postanowili wspomóc placówki opiekujące się skrzywdzonymi przez los dziećmi.

Fani Śląska zamówili 500 okazjonalnych maseczek z motywami ulubionych przez dzieci bajek i zawieźli je do Przylądka Nadziei i Domu Dziecka Wiosna. Po za wspomnianymi „bajkowymi” maseczkami „Wielki Śląsk” dostarczył do wyżej wymienionymi placówek wodę mineralną w małych butelkach, soki oraz płyn do dezynfekcji.

[art5]

 

„Nasz ostatnie inicjatywy w Przylądku Nadziei oraz Domu Dziecka Wiosna skierowane są dla dzieci, które nie miały w życiu tyle szczęścia. Postanowiliśmy uszyć 500 maseczek z motywami popularnych wśród dzieci bajek i przekazać je obu placówką, aby w tym ciężkim czasie pandemii koronawirusa dać im odrobinę radości.” – Przemysław Piwowarski, prezes Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk

Podczas sobotniej wizyty w zaprzyjaźnionym Domu Dziecka Wiosna poza przekazaniem maseczek i innych produktów kibice Śląska ze stowarzyszenia wizytowali miejsce w ośrodku przeznaczone na sale gimnastyczną. Zostały pobrane wymiary i przedstawione zostały siostrze opiekującej się „Wiosną” różne warianty urządzenia nowej sali. Kibice z „Wielkiego Śląska” mają zamiar urządzić i wyposażyć całe pomieszczenie tak, aby stało się prawdziwą salą gimnastyczną. Priorytetem jest przede wszystkim bezpieczeństwo i funkcjonalność dla różnych grup wiekowych przebywających w Domu Dziecka.

[art5]

 

„Sobotnie nasze odwiedziny, mimo bliskich relacji z tym Domem Dziecka Wiosna, były inne niż wszystkie. Przede wszystkim, zgodnie całą grupą, stwierdziliśmy, aby nie narażać dzieciaków odpuściliśmy spotkanie z nimi. Mimo to i tak nie obyło się bez powitania z ich strony. Podopieczni „Wiosny” dostrzegli nas podczas swoich zabaw na tarasie i gestami oraz okrzykami serdecznie nas powitały. Jednak obiecaliśmy sobie, a także lokatorom tej placówki, że podczas naszej kolejnej wizyty nadrobimy ten trudny okres.

Podczas dzisiejszej wizyty odbyliśmy również rozmowę z siostrą opiekującą się ową placówką i rozpoczęliśmy rozmowy odnośnie pełnego wyposażenia sali przeznaczonej do funkcji gimnastycznej, znajdującej się na terenie tego obiektu. Przede wszystkim pobraliśmy pomiary tego pomieszczenia, co znacząco ułatwi nam jakiekolwiek działania, a także rozpoczęliśmy wstępne uzgadnianie konkretnych potrzeb, które powinny znaleźć się w uposażeniu salki, przekazując siostrze również nasze pomysły. Również i w tym aspekcie obiecaliśmy, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby było to miejsce przyjazne dla różnych grup wiekowych, zamieszkujących dom dziecka. Plany mamy naprawdę ambitne i w głębi serca wierzymy, że uda się wszystko zrealizować” – kontynuuje Przemysław Piwowarski, prezes Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk

[art5]

Lista placówek wspartych przez Stowarzyszenie Kibiców Wielki Śląsk od początku pandemii koronawirusa przedstawia się imponująco:

– Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ulicy Koszarowej

– Pogotowie Ratunkowe i Ratowników Medycznych z Podstacji przy ulicy Ziębickiej

– Uniwersytecki Szpital Kliniczny przy ulicy Borowskiej

– Dolnośląskie Centrum Onkologii przy placu Hirszfelda

– Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza przy ulicy Warszawskiej

– Dolnośląskie Centrum Transplantacji przy ulicy Grabiszyńskiej

– Wojewódzki szpital specjalistyczny przy ulicy Kamieńskiego

– Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka Centrum Medycyny Ratunkowej przy ulicy Gen. Augusta Emila Fieldorfa

– Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego przy wybrzeżu Józefa Conrada-Korzeniowskiego 18

–  Klinika Pediatrii i Chorób Infekcyjnych przy ulicy Chałubińskiego

– Dom Opieki przy ulicy Rędzińskiej

– Przylądek Nadziei przy ulicy Borowskiej.

– Dom Dziecka Wiosna

Stowarzyszenie Kibiców Wielki Śląsk dziękuje serdecznie wszystkim kibicom Śląska oraz dobrym ludziom za wsparcie ich inicjatyw.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments